Yakıt filtresi

Aracınız
Civic FD6 2009
Merhaba arkadaşlar Honda Civic 2009 aracım var fd6 aracım LPG li lpgde biniyorum benzinde çok nadir biniyorum benzin kesicide var aracda uzun süredir benzin filtresini değiştirmedim 5 yıldır 93 bin km oldu bazı ustalara sordum değiştirmeye gerek yok o km yi lpg de yapmışsınız dedi daha temizdir sorun çıkarmaz pompayada zarar vermez dedi sizlerin düşüncesi nedir

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bakım tablosuna göre değişim yapılmalı normalde. Sürekli olarak benzinde kullansanız 120bin km'de bir değişmesi gerekmekte. Ömür olarak da fb7'lerde 6 yıl 120bin km idi. LPG'de çalışırken de yakıt pompası çalışıyor ve sürekli filtreleniyor ancak bir kere filtrelenen yakıt temizdir. Genel olarak kaliteli yakıt koydurursanız da sıkıntı ihtimali olmaz uzun vadede de. Kısacası gerek yok hocam bence. Parça fiyatları zaten pahalı.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
LPG de kullanıldığı için gerek yok diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FD6 2009
Bakım tablosuna göre değişim yapılmalı normalde. Sürekli olarak benzinde kullansanız 120bin km'de bir değişmesi gerekmekte. Ömür olarak da fb7'lerde 6 yıl 120bin km idi. LPG'de çalışırken de yakıt pompası çalışıyor ve sürekli filtreleniyor ancak bir kere filtrelenen yakıt temizdir. Genel olarak kaliteli yakıt koydurursanız da sıkıntı ihtimali olmaz uzun vadede de. Kısacası gerek yok hocam bence. Parça fiyatları zaten pahalı.
Evet pahalı o yüzden gerek yoksa boş yere değiştirmek istemiyorum sürekli Shell den alıyorum benzini pompaya zarar vermez sanırım

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Evet pahalı o yüzden gerek yoksa boş yere değiştirmek istemiyorum sürekli Shell den alıyorum benzini pompaya zarar vermez sanırım
Benzin miktarı çeyrek depodan az olmadığı sürece pompaya zarar gelme ihtimali az. Pompayı da soğutan pompalanan benzin olduğu için; sürekli aynı benzin pompalandıkça ısınıyor ve benzin miktarı azken ister istemez pompa fazla ısınarak zarar görebiliyor. Bu hususa dikkat etmeniz yeterli pompa konusunda.

Aracınız
Civic FD6 2009
Benzin miktarı çeyrek depodan az olmadığı sürece pompaya zarar gelme ihtimali az. Pompayı da soğutan pompalanan benzin olduğu için; sürekli aynı benzin pompalandıkça ısınıyor ve benzin miktarı azken ister istemez pompa fazla ısınarak zarar görebiliyor. Bu hususa dikkat etmeniz yeterli pompa konusundyami
Teşekkürler

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri