Yakıt marka tercihi hk

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Opet yerli ve iyi bir firma wc leri özellikle hepsinde standart ;) ancak Euro lpg olması dolayisiyla içerisinde katkı içermesi ileri zamanlarda özellikle eksoz sisteminde tıkanmaya yol açıyor ve buda aşırı maliyet gerektiren bir sorun. Ben Türkiye petrollerinden alıyorum %100 yerli bu aralar baya yayginlasmis ülke genelinde onun dışında sanırım milangaz Demirören gurubuna ait yani yerli firma tercih etmeye çalışıyorum ;)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
[MENTION=3441]dnzkrt[/MENTION] selamlar. Bu uzun süreden kaç sene çıkar?

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

dnzkrt

0
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam emin olmak icin lpg ci ile konuştum 150000km dedi.daha çok lpg enjektörlerini bozar dedi.bu usta şu an Dubai de çalışıyor:) şimdi bi tanesine daha mesaj attım o da askerde cevap verince yine yazarım

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam emin olmak icin lpg ci ile konuştum 150000km dedi.daha çok lpg enjektörlerini bozar dedi.bu usta şu an Dubai de çalışıyor:) şimdi bi tanesine daha mesaj attım o da askerde cevap verince yine yazarım

O zaman kurum bağlıyor diyebilir miyiz? Ben hep Opet ten alırım dizel aracımdan kalma alışkanlık gram problem yaşamadım. Lpgde de problemim yok. Ama motor içini bilemeyiz tabi. Fakat öyle bir şey olsa taksici adam neden Opet ten alsın? Adamın günlük 500 km si var sonuçta

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

dnzkrt

0
Yakıt marka tercihi hk

[MENTION=964]maksu[/MENTION] Karbüratörlü sistemde motor içini yagladigi için Opet iyi. Hani lpg kuru yakıt motor ömrünü azaltır denilen muhabbet. Ancak sıralı da sistemi tıkar denildiği için opeti önermiyorlar. Taksiciler nerde ucuz ordan alıyor :) genelde büyük sanayi milangaz, TP de görüyorum ben ama :) opetten alıyorsa bilinçle yapmıyordur şoför falandır. Diye tahmin ediyorum bende bu aracı aldığımda ögrendim

Aracınız
Total artık milangazın Fransızlardan devir aldılar.Milangaz ise katkısız gayet temiz yakıtları var total diye almamazlik yapmayın gayet güzel ☺

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dnzkrt

0
[MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] iyi haber;) [MENTION=964]maksu[/MENTION] diğer usta söyle dedi ateşleme sistemi kötü olduğunda 35000 civarında tıkar dedi bende bizim arabalarda nolur dedim ;) Honda da tıkanana rastlamadım dedi ama opetten alma dedi. Bende 15000 km kadar kullanmıştım opeti

Gecen opet ten bi gaz aldim. Adam 21 bar la basti gazi. Tam pompanin orada bir kadran var ya o. Am 21 bar. Hava mi basti. Tam gaz mi anlayamadim

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meshur soz, akli kelden benzini ve lpg yi shellden alin:)
bir tanidigim, tum istasyonlarin ayni yerden lpg aldigini soylemisti fakat konulan katkilar kaliteyi belirliyor.
eski aracimdaki tecrubeden yaziyorum. total performans iyi ancak yapilan km az. opet i kesinlikle tavsiye etmiyoruz demisti servis.bir kez milangaz aldim, inanilmaz az km yapti, ilk ve son alisim oldu.
gecen yil bir sure TP den aldim, ipragaz kullaniyormus. performans zayif ancak km iyi.
4 yildan beri %90 shellden aliyorum. filtreyi hic kirletmiyor. performansi cok iyi, uzun km yapiyorsunuz.
bana uzak olmasina ragmen sehiricindeki tek shell istasyonundan aliyorum.

gokata

0
99 senesinden beri lpg li araç kullanırım. ucuz bulduğum adını bile duymadığım yerlerden yakıt alırım. bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım. uzun yola çıktığımda ucuz bulduğum istasyona girer depoyu doldururum. shell, BP olacak diye takıntım yok. şehir içi yolumun üstünde olduğu için PO dan alıyorum. aracın çekişi yakışı gazların hepsinde aynı. yeter ki kışın dökme gaz denk gelmesin.

Bildiğim kadarıyla bütün firmalar aynı yerden alıyor fark yok diyorlar ama ben bulursam hep shell den alırım bana göre daha fazla km yapıyor

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri