yakıt sorunu

Aracınız
havaların ısınmasıyla %10luk bir düşüş hissettim. Ama bir depo ile şehir içi 280km nin altına hiç düşmedim oda kış aylarında.Şehir içinde ortalama 100km de 11lt lpg tüketiyor. Birde dikkat etsem 10lt ye düşüyor. ECON hep açık econ u özellikle arabanın acemisi olanlar hep açık kullanmalı gaz tepkilerini yavaslatıyor sadece buda gaz fren yapınca sürekli trafikte fazladan gaz vermenizi sönümlüyor. LPG veya Benzin hiç fark etmez ECON u herzaman açık kullanınız yararı olur şehir içinde LPG de econ açmayan diyen usta da saçmalamış zaten performans kaybı %5 civarıdır maximum lpg de onuda kullanıcı fark etmiyor bile.Şehir içi kullanımda mutlaka ECON açık ve Subap ayarlarınızı 20-30bin km de bir yaptırmanızın faydası var . Benim subap ayarından sonra düşüş ü gözlemlemiştim yaz gelincede aynı düşüşü gördüm. Eşim acemi olmasına rağmen şehir içinde aldığım değerler bunlar.

Şehirler arası yakıt tüketimi ise çoğu dizelden az 6.5lt 120km/h hız sabitleyici ile aldıgım deger 4 kişi ve bagaj full dolu 340km yolculukta. 100kmh a inerse hızınız 6.2lt lpg civarına düşebilir yani 1lt ile 15km nin üzerinde yol yapabilirsiniz. defalarca denedim. (Yol bilgisayarı 5.3lt leri gösteriyor.)

Hatta Benzinde 200km/h üstü uzun kullanımım da kulakcıkla 5. vites e atınca ortalamanın 10lt yi geçmediğini rampalar 12 gibi ama düzlerde 8lt lere hatta inişlerde bayagı 3-4lt lere düştügünü bile gördüm ortalaması muhtemelen 9lt civarı olacaktır müsait bir yolda yol yol bilgisayarını sıfırlayıp bakacağım buna.

Aracınız
Hayirli olsun arkadasim Allah kaza bela vermesin bende 2014 otomatik lpgli var 32 lt depo ile maksimum 240 km godebiliyorum istanbul sehirici aracimiz cok yakiyor malesef bunu kabule etmeniz lazim ben eko modunu acmiyorum lpg de tavsiye edilmiyor ve de araci ani hizlanma ve yavaslamalrdan sakiniyorum bunu yaptigim zaman 32 lt de 240 km yapiyor yoksa maksimum 200 de bitiyor

2014 elegance otomatik orjinal lpg

econ moduyla ilgili bildikleriniz yanlış malesef econ modu aracın gaz tepkilerini azaltır aracın hangi yakıtı kullandığıyla alakalı bir sistem değil, econ mod açık olarak özellikle şehir içinde kullanırsanız ani hızlanmalardan kaçınarak kullanıma bağlı 20 ila 50 km arasında menziliniz uzar bilginize
Uzun yolda kapatmanın mantığı da şudur aniden bir araç sollamınız gerekirse aracın hızlanması engellenmesin

Aracınız
2015 manuel cıvıc aracımla kısa mesafelerle ve şehir içi 100 liralık benzinle 260 km yol yaptım benzin litresi 5.15 tl idi aldığımda aracım 14000 km de değer iyimi sizce lpg ye gerek varmı acaba

Ugr60

0
2015 manuel cıvıc aracımla kısa mesafelerle ve şehir içi 100 liralık benzinle 260 km yol yaptım benzin litresi 5.15 tl idi aldığımda aracım 14000 km de değer iyimi sizce lpg ye gerek varmı acaba
Hocam ölçümde bi yanlışlık olmadığına eminmisin ? Bende benzinli kullanıyorum 2012 eco fb7 100 liralık benzinle 260 km bana çok uzak hemde şehir içi karışık kullanımda.

Herşey bir gün bitecek!!!

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bence senelik az km Yapıyorsan hiç gerek yok. lpg ilede uğraşmazsın kafan rahat olur. ?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Senede 10000 ile 12000 km arası yol yapıyorum ölçümü benzin göstergesi tek dişe düştü menzilde 30 km gösteriyordu 100 tl benzin aldım yine tek diş 30 km menzile geldiğinde 260 km yol yapmışım sağlıklı değilmi sizce

Geri