Yakıt tasarrufu için kısa yolda dur kalk gitmek mi yoksa yolu uzatıp duraksamadan gitmek mi ?

Merhaba Arkadaşlar,

Malumunuz yakıt fiyatları uçtu gitti. Başlıktaki soruma eskiden cevabım uzun ama boş yoldan gitmekti. Malum herkes gibi trafikte kalıp sürekli dur kalk yapmaktansa akıcı sürüşü tercih ediyordum. Ama son fiyatlardan sonra artık kısa yolda trafikte gitmeyi seçer oldum sanki. Doğru mu bilmiyorum. Sizin bu konudaki düşüncelerinizi ve tercihlerinizi merak ediyorum açıkçası.

Aracınız
Civic FC5 2020
Mesafeye göre değişir hocam. Örneğin ben gitmek istediğim yere önce navigasyondan trafiğin durumuna bakıyorum. Zaman olarak hangi yolu daha kısa gösteriyorsa onu tercih ediyorum. Ancak 2 güzergah zaman olarak birbirine yakın ve kilometre farkı varsa kısa olan güzergahı tercih ederim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam ben nerede trafik az orayı tercih ediyorum. Araç en fazla yakıtı dur kalk trafikte yapıyor. Işıkta var ise cabası. Hele yolda kaza vs. olmuş ise eyvah ki ne eyvah. Bu yüzden güzergahımda trafiğin yoğun olduğu zamanları tesbit edip kullanılmayan alternatif yollar belirliyorum. Navigasyonda güzel taktik.

Geri