Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam benim aracım fd6 2010 lpgli.şehir içi depoyu fulledim 104 tl ile 195 km gitti. Sence normal mi? Bana fazla gibi geldi.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet tüketimi fazla bir ara benimde öyleydi subap ayarından sonra biraz düştü tüketim. Shell den almaya özen gösteriyorum şehir içi 30 lt lpg ile 230-240 arası menzili var.

33L 300km şehir içi yapanlar malesef pek inandırıcı gelmiyor yada araçları manuel.

Otomatik Civic FD6 Full depo şehir için 220-230 km fazlası hayal geliyor bana.
Ben artık litre hesabı yapmıyorum
full şehir içi ise aldığım yakıt x2 km yapabiliyorum.
Şehir dışı aldığım yakıt x4 km yol yapabiliyorum özeti budur. (Ort. Gaz Litre fiyatı 3-3.5TL arası)

Şunu belirteyim sadece yağ değişimi yaptıkdan sonra bir miktar azaltı tüketimimi.
Araç ortalaması 12-13Litre civarıyla yağ değişimden sonra 11Litre civarına geriledi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
33L 300km şehir içi yapanlar malesef pek inandırıcı gelmiyor yada araçları manuel.

Otomatik Civic FD6 Full depo şehir için 220-230 km fazlası hayal geliyor bana.
Ben artık litre hesabı yapmıyorum
full şehir içi ise aldığım yakıt x2 km yapabiliyorum.
Şehir dışı aldığım yakıt x4 km yol yapabiliyorum özeti budur. (Ort. Gaz Litre fiyatı 3-3.5TL arası)

Şunu belirteyim sadece yağ değişimi yaptıkdan sonra bir miktar azaltı tüketimimi.
Araç ortalaması 12-13Litre civarıyla yağ değişimden sonra 11Litre civarına geriledi.
Aracinizda yakiti etkileyecek faktorler olabilir. Yada surus tarziniz, guzergahiniz diger kullanicilara gore farkli olabilir. Sehir ici 11-12 litre normal sayilabilir. Sehir ici tuketimim 9.5-10 litre arasinda. Sehirler arasi da 4 yetiskin 1 cocuk full bagaj ile 110-120 km.hizla 7.5 litreyi gecmedi. Hesaplama konusunda yanilgiya dusen arkadaslar illaki olabilir. Onlar belki sizi yaniltmistir. Aracinizin buji, filtre lastik jant olcusu, lpg ayarı gibi yakıtı etkileyecek hususlari tekrar gozden gecirin. Burda kimsenin kimseye yalan borcunun oldugunu zannetmiyorum. :)

Mesajımın neresinde "yalan" ile ilgili bir ifade gördünüz ? Lütfen tekrar okuyun. İnandırıcı gelmiyor dedim.
Dediğiniz gibi X bir şehirde sadece trafik ışıkları olan bir yere şehir içi deyip veri paylaşılırsa inandırıcı olmaz ama bu yalan söylediği anlamına gelmez inandırıcı olmaz doğru veri paylaşmak gerekir. kimseye yalancı ifadesi kullanmadık.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Mesajımın neresinde "yalan" ile ilgili bir ifade gördünüz ? Lütfen tekrar okuyun. İnandırıcı gelmiyor dedim.
Dediğiniz gibi X bir şehirde sadece trafik ışıkları olan bir yere şehir içi deyip veri paylaşılırsa inandırıcı olmaz ama bu yalan söylediği anlamına gelmez inandırıcı olmaz doğru veri paylaşmak gerekir. kimseye yalancı ifadesi kullanmadık.
Ben siz yalan soylediniz demedim. Kimsenin bu konu da yalan yanlis tuketim orani belirtmeyecegini ve bunun kimseye bir fayda saglamayacagini belirtmek istedim. ;)

Ben siz yalan soylediniz demedim. Kimsenin bu konu da yalan yanlis tuketim orani belirtmeyecegini ve bunun kimseye bir fayda saglamayacagini belirtmek istedim. :;
Teşekkür ederim. sizinde verileriniz gayet güzel. FD6 uzun yolda mükemmel az yakan bir araç ama şehir içi malesef yakıyor bu araç bilmek gerekiyor. İnsanlar şimdi buraya geliyorlar moralleri bozuluyor burada bazı az rakamları görünce :D Şehir içinden kastettiğim aslında yoğun trafik+lambalar vs.
İzmr-İstanbul arası git gel 250TL (Gaz LT/3.2TL) yaktım.
Paralı yol/köprü/feribot girmedim ekstra tasarruf :D

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Teşekkür ederim. sizinde verileriniz gayet güzel. FD6 uzun yolda mükemmel az yakan bir araç ama şehir içi malesef yakıyor bu araç bilmek gerekiyor. İnsanlar şimdi buraya geliyorlar moralleri bozuluyor burada bazı az rakamları görünce :D Şehir içinden kastettiğim aslında yoğun trafik+lambalar vs.
İzmr-İstanbul arası git gel 250TL (Gaz LT/3.2TL) yaktım.
Paralı yol/köprü/feribot girmedim ekstra tasarruf :D
Konularimi belki gormussunuzdur. 4 yil once aracimi aldim. Sehir ici 16-17 litre tuketimim vardi. Kötü ustalar çok şükür bizi usta yaptı. :) Şimdi aracimin subap ayarindan lpg ayarina kadar tum bakimlarini kendim yapiyorum. 2 yil bunun mucadelesini verdim. Bahsettigim tuketim oranini yakalayabilmem kolay olmadi bujiler filtreler sanziman yagi degisimi, subap ayari kelebek temizligi lpg enjektor buyutme islemi vs.gibi islemler tarafimca yapildi. @m2hamid hocam bunu iyi bilir. ;) bir ara asırı tuketim nedeniyle levyeyi elime alip arabayi parcaliyordum az daha elimden aldilar :ROFLMAO:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Konularimi belki gormussunuzdur. 4 yil once aracimi aldim. Sehir ici 16-17 litre tuketimim vardi. Kötü ustalar çok şükür bizi usta yaptı. :) Şimdi aracimin subap ayarindan lpg ayarina kadar tum bakimlarini kendim yapiyorum. 2 yil bunun mucadelesini verdim. Bahsettigim tuketim oranini yakalayabilmem kolay olmadi bujiler filtreler sanziman yagi degisimi, subap ayari kelebek temizligi lpg enjektor buyutme islemi vs.gibi islemler tarafimca yapildi. @m2hamid hocam bunu iyi bilir. ;) bir ara asırı tuketim nedeniyle levyeyi elime alip arabayi parcaliyordum az daha elimden aldilar :ROFLMAO:
@Hakan_1453 hocam şu konularınızın kronolojik sıralaması bile olayı tek başına anlatmaya yeter ?
Bakımlı bir araç alsaydınız direk bodykit kısmından başlardınız ama böylesi sanki daha iyi oldu :)
Giriş
Gelişme ve sonuç :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@Hakan_1453 hocam şu konularınızın kronolojik sıralaması bile olayı tek başına anlatmaya yeter ?
Bakımlı bir araç alsaydınız direk bodykit kısmından başlardınız ama böylesi sanki daha iyi oldu :)
Giriş
Gelişme ve sonuç :)
Hocam döktürmüşsün yine. Sen birtanesin :)

Geri