Civic FD6 Yakıt Tüketimi

Benim tank 90 TL ye fulleniyor Shell BP OPET hepsini denedim bu depoyla şehir içi 280 km gidiyor 2009 otomatik brcli

İmkansızı dene, belki değildir!
İşte dediğim gibi mutlaka trafik ve kullanım koşullarında bir farklılık olmalı şehiriçi bile olsa.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mert11

0
Yaşadığımız yer ortam trafik dur kalk bakım hepsini hesaplıyorum. Ama 14 litreden aşağı olmuyor. istanbul Ataşehir deyim ayda bir depo yakıyorum. Hep shell den alıyorum. En son 2.74 den aldım. 245km den sonra o mağlum lpg bitti sesi senfoni orkestrası gibi çalıyor.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim aracımda da durum farklı değil.

Şehir içi 11lt/100km
Şehir dışı 8,5lt/100km

Değerler bu şekilde lpg'de.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar bu arada fd6 larınızda kısa farlarda standart ampul dıiında far kullanan varmı? Değiştirmeyi düşünüyorum tavsiyeler varsa.. Hatta bunla ilgili bir konu başlığı açtım

Şehir içi 11lt/100km
Şehir dışı 8,5lt/100km

Mesela şehirdışı değerlerimiz aynı civarda.. Bu durumda araçta yada montaj ve lpg kitinde bir problem yok demektir. Ama şehiriçi değerlerimiz farklı demekki şehiriçi koşullarımızda farklılıklar mevcut..

Aracınız
Senin arabadaki olayı anlayamadım ama koşulların yolun nasıl? Yani ciddi fark var arada. Aracım 65000 kmde aldım gaz takılı değildi ve motor çok iyi durumda maşallah. Gazı ben takdırdım montajda başarılı. Hergün toplam 20+20 40km yol. Sürekli 3 yetişkin. Dur kalklar vs oluyor arada akıcı. Bu şekilde 50 lt gaz ile 350-360 km gidiyor. Mutlaka trafik veya kullanım koşullarımızda bir fark olmalı. Aramızda 3,5 lt fark var bu ciddi bir oran.

Benim yolum su sekilde sabah 4-5 tane isikli yol 5 km rampa inis 24 km 45 dk suruyor. Aksam 4-5 tane isikli yol yolun buyuk kismi dur kalk yaklasik 5 km rampa yukari 24 km 1 saat 15 dk suruyor tek kisiyim. Bunun disinda hafta sonu aliemle sehir ici gezmelerde kullaniyorum. Haftasonu kimi zaman trafik oluyor kimi zaman olmuyor.

En kotu ihtimal 36 litre ile 300 km yapiyorum. Bu siralar 34 km ile 300 km yapiyorum.

Araci hergun kullaniyorum bunun yaninda aylik 50 tl benzin tuketiyor.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim yolum su sekilde sabah 4-5 tane isikli yol 5 km rampa inis 24 km 45 dk suruyor. Aksam 4-5 tane isikli yol yolun buyuk kismi dur kalk yaklasik 5 km rampa yukari 24 km 1 saat 15 dk suruyor tek kisiyim. Bunun disinda hafta sonu aliemle sehir ici gezmelerde kullaniyorum. Haftasonu kimi zaman trafik oluyor kimi zaman olmuyor.

En kotu ihtimal 36 litre ile 300 km yapiyorum. Bu siralar 34 km ile 300 km yapiyorum.

Araci hergun kullaniyorum bunun yaninda aylik 50 tl benzin tuketiyor.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Anlıyorum. Dediğim gibi benim trafik koşullarım belki bir tık daha yakıt harcayıcı olabilir ve bununla birlikte ağırlık etken malum. 3 yetişkiniz ve biri 100 kg civarı.. Bu farkı ağırlık etkiliyor olabilir şu durumda.

Dragon

0
Aracınız

Şehir içi 11lt/100km
Şehir dışı 8,5lt/100km

Evet benim de bakimlar yeni sehirdisi ayni deger benim de. Demek ki az cok buralarda yakitlar ortalama. Sehir icini olcmedim henuz.

2008 FD6 Otomatik Lpg

mert11

0
Arkadaşlar bu arada fd6 larınızda kısa farlarda standart ampul dıiında far kullanan varmı? Değiştirmeyi düşünüyorum tavsiyeler varsa.. Hatta bunla ilgili bir konu başlığı açtım

Tam olarak ne demek istediniz? halogen ampül yerine xenon yada led fardan mı bahsediyorsunuz yoksa ampül kodundan mı?

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri