yakıt tüketimi

şehir içi ortalama yakıt tüketiminiz ney? 800 km yol yaptım yarı yarıya izin yolda 70 80 90 kullandım gerisi şehiriçi trafik 8.8 gösteriyor i. trip b ise 80 sabit hızla giderken sıfırladım oda 8.8 gösteriyor sizcede 5.vites 80 km sabit hız için fazla değilmi tüketim (istanbul çorlu aradı trafiksiz e-5 den gidip geldim)

SM-C7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ederim,

Estağfirullah.

Biraz yüksek gibi... üstelik yol bilgisayarı 8.8 gösterirken en az 10 litre LPG tüketir. Ya çok devirli sürdünüz ya da bir ayar sorunu var.

Ayrıca LPG tüketimini göstergeden netleyemezsiniz.

En iyi si dolu dolu ölçüm yapmaktır.

devirli kullanmam sabırlı bi sürücüyüm subap ayarını yaptırdım bu biraz düşmüş hali bide :(
Estağfirullah.

Biraz yüksek gibi... üstelik yol bilgisayarı 8.8 gösterirken en az 10 litre LPG tüketir. Ya çok devirli sürdünüz ya da bir ayar sorunu var.

Ayrıca LPG tüketimini göstergeden netleyemezsiniz.

En iyi si dolu dolu ölçüm yapmaktır.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
devirli kullanmam sabırlı bi sürücüyüm sübab ayarını yaptırdım bu biraz düşmüş hali bide :(

Subap ayarından sonra gaz ayarı yaptırmanız önerilir. Filtre Vs. bakımlarını takip ettiğinizi var sayıyorum. O hızlarda değeriniz banada yüksek geldi. Net değeri depo doldurup boşaltmak ile daha isabetli olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

yağ ve yağ filtresi yakıtı çok etkiler mi? arabayı yeni aldım ben yaklaşık 1000 km yaptım bi java filtresini değiştirdim sübab ayarını yaparken ve gaz bakımını yaptırdım. egr akış hava yetersizliği ikaz lambası yandı gidip egr yı temizleydim yine bi faydasını görmedim yakıta ve ikaz ışığının sönmesine. bu arabadan önce 1.4 2000 civic vardı yakıtı kokluyormuş resmen
Subap ayarından sonra gaz ayarı yaptırmanız önerilir. Filtre Vs. bakımlarını takip ettiğinizi var sayıyorum. O hızlarda değeriniz banada yüksek geldi. Net değeri depo doldurup boşaltmak ile daha isabetli olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri