Yakıttan şikayet eden kullanıcılara diğer araçlarla olan yakıt değerleri

ywzckr

0
Benzin 5.80 dizel 5.28 olmuşken lpgnin gözünü seveyim. 4 yılda ne para vermişim benzine yazık ya acıyorum paralara

Hocam hak veriyorum size bencede iyi kazanamıyorsak benzine verilen para fazlalık gibi, aslında araçların yakıtları ülkemizin yollarına göre normal ama kazanılan maaşlara göre benzin pahalı kaldığından lpg yi mecburen tasarruf için kullanıyoruz hepimiz. italya lpg yi şehir içlerinde zararlı gaz salınımı azaltmak için kullandı bizim gibi benzin fiyatına yaklaşamayan ülkelelerin vatandaşlarına daimi kullanım yakıtı oldu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam hak veriyorum size bencede iyi kazanamıyorsak benzine verilen para fazlalık gibi, aslında araçların yakıtları ülkemizin yollarına göre normal ama kazanılan maaşlara göre benzin pahalı kaldığından lpg yi mecburen tasarruf için kullanıyoruz hepimiz. italya lpg yi şehir içlerinde zararlı gaz salınımı azaltmak için kullandı bizim gibi benzin fiyatına yaklaşamayan ülkelelerin vatandaşlarına daimi kullanım yakıtı oldu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fiyatları guncellesek ii olacak

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2017 fc5 eco ile agirlik sehir ici yaklasik 10,5lt yakiyorum. Ama kalkistaki benzin kullanimi haric. Bir kac gune 2 depo lpg ortalaması ile benzinde dahil ne yaktigimi net cikarticam insallah...

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben fc5 civicten gayet memnunum aracı alalı 2 hafta olmuş olsada. Henüz bir ölçüm yapmadım aracı eşim kullanıyor. fakat astra 1.6t 180 hp olan eski aracımın şehiriçi ortalaması 12-15 litre arasıydı. Civicle gördüğüm en yüksek değer 10-11 oldu. Oda yani bildiğin durduk artık. otur çay çorba iç derecesinde. 10 dkda gideceğim yeri 55 dkda geçtim. astra orada 17-18 e gelirdi. Astra ile uzun yolda vaktimiz çok bol olduğu ve sabah 4 te gideceğim yere varmamak için güle oynaya 85 e sabitlediğim, kaplumbağalarla yarıştığım halde 8.1 e inmişti ortalamam. ben o yolu o hızla civic ile 4 lt ile gitmezsem başka birşey bilmiyorum. haftasonu yol boş oluyor işe giderken. sakin ve tüketim odaklı denemeler yaparım. Astra 1.6t 7 lt, fc5 civic ile 4.4 lt ile gittim aynı yolu.

Uzun yol
Astra 1.6t hız 85 uzun yol 8.1 lt
Fd6 Civic ile aynı güzergahı 6 ile gitmiştim bol bol basmama rağmen.
Golf ile yine 85 li 90 lı hızlarda 3.5 lt yaktım dizel ile.
Astra dizel ile 100-150 arasında değişen hızlarla ve bol marmaris virajları ile ortalama 5 lt ile gittim.
bu sene fc5 ile denerim aynı güzergahı nasip olursa

Aracınız
bu arada 160 hp sciroccom vardı doya doya kullanmak nasip olmadı. dikkatli kullandığımda 8 lt normal kullanımda 10 lt kopalım dersen 13 ltlere çıkıyordu :) uzun yol gidemedim hiç :(

Aracınız
Ciddi misin abi ya ben Scirocco niyetleniyordum 6ya fln düşmez mi hiç manueller

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sciroccoyla 6 ltye ancak uzun ve boş yolda kullanırsan düşersin. ben roccomu sadece haftasonları kullandım, hafif trafik görsün 10 ltde ortalama. normal hızlarda 8 ltye düşürebildim en fazla. ki zaten o da deneme amaçlıydı, araçtan gram zevk almıyorsun alt devir canlılığı, üst devirde chargerdan çıkıp turboya geçmesi vs hiçbirinin tadını almadan. yani imkansız 6 lt :)

sciroccoyla 6 ltye ancak uzun ve boş yolda kullanırsan düşersin. ben roccomu sadece haftasonları kullandım, hafif trafik görsün 10 ltde ortalama. normal hızlarda 8 ltye düşürebildim en fazla. ki zaten o da deneme amaçlıydı, araçtan gram zevk almıyorsun alt devir canlılığı, üst devirde chargerdan çıkıp turboya geçmesi vs hiçbirinin tadını almadan. yani imkansız 6 lt :)
Hadi ya neyse ne artik zaten çok kullanmıcam idare eder beni gençlik değil mi illa istiyo canım

Aracınız
Hadi ya neyse ne artik zaten çok kullanmıcam idare eder beni gençlik değil mi illa istiyo canım

çok kullanmayacaksan vur kırbacı. otomatiğine asla ve asla bulaşma. yok ben sıfır yaptırırım sorun olursa dersen ve varsa çöpe atmalık 10 binin al tabi :) şanzımanı 160 hp ve üstünde dayanamıyor yavrucak :) 160 a kadar dayanacak şekilde yapmışlar yazılım atıp 200 hpye çıkartırsan genelde gümlüyor. 160 hpdede gümlüyor mu. maalesef evet. manuelde bir sorun olmuyor mu? olanlar vardı rocconun forumunda. al bi 122 hp diyesim geliyor oda bizim civicler gibi görüntü var icraat yok :)

çok kullanmayacaksan vur kırbacı. otomatiğine asla ve asla bulaşma. yok ben sıfır yaptırırım sorun olursa dersen ve varsa çöpe atmalık 10 binin al tabi :) şanzımanı 160 hp ve üstünde dayanamıyor yavrucak :) 160 a kadar dayanacak şekilde yapmışlar yazılım atıp 200 hpye çıkartırsan genelde gümlüyor. 160 hpdede gümlüyor mu. maalesef evet. manuelde bir sorun olmuyor mu? olanlar vardı rocconun forumunda. al bi 122 hp diyesim geliyor oda bizim civicler gibi görüntü var icraat yok :)
Aynen abi valla kendi aracımı geçen sene aldım şimdi şehir dışındayım evde yatıyo annem bbamda kullanmıyo bende diyorum ki arada bi gidiyorum gdince de tadını çıkarayım:) 160manuel düşünüyorum dedigin gibi en azindan kökledin mi gelmesin kimse yanima:) bide abi 2. Elde zarar eder miyim?

Geri