Yalıtım yaptıracağım

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
FB7 aracımda fabrikanın kullandığı continental lastikler yalıtım yaptırmayı düşündürtüyordu bir yıldır Nokian Wetproof marka lastik kullanıyorum aracımda yalıtıma gerek kalmadığını düşünüyorum artı konfor da sağladı bakalım ilerki yıllarda performansı ne olacak. Şimdilik yalıtım rafta

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynen öyle, ben de nokian wetproof kullanıyorum. Epey bir etki ediyor lastik.

Aracınız
Civic FC5 2020
UZun süreli internet ve malzeme araştırmalarımla ist ‘da bir firmanın 1000 Euro ücret talep etmesi sonucu kendim yaptığım izolasyon sürecinden bahsedeyim :) Taban ve tavan hariç , kapı iç ve döşemeleri ,Davlumbaz kara ve araç sacına, bagaj ve kaput a yaptığımız izolasyon maliyeti çift kat etkili olması açısından 2 farklı malzeme kullanılarak toplamda 750 TL ye yakın tuttu . Sonuç başarılı 1 civic 1 jetta 1 Fiat marea araç bitirdik şimdiye kadar . Çok yüksek fiyat veriyorlar eliniz yatkınsa yapabilirsiniz bu işe giresim geliyor

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2020
UZun süreli internet ve malzeme araştırmalarımla ist ‘da bir firmanın 1000 Euro ücret talep etmesi sonucu kendim yaptığım izolasyon sürecinden bahsedeyim :) Taban ve tavan hariç , kapı iç ve döşemeleri ,Davlumbaz kara ve araç sacına, bagaj ve kaput a yaptığımız izolasyon maliyeti çift kat etkili olması açısından 2 farklı malzeme kullanılarak toplamda 750 TL ye yakın tuttu . Sonuç başarılı 1 civic 1 jetta 1 Fiat marea araç bitirdik şimdiye kadar . Çok yüksek fiyat veriyorlar eliniz yatkınsa yapabilirsiniz bu işe giresim geliyor

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
Sonuç tatmin edici mi☺️

Aracınız
Civic FC5 2020
Gayet yeterli sonucu var . Verimliliği en yüksek olan davlumbazlar oldu yol lastik sesi farkedilir düzeyde azaldı .İzin zamanı araç tabanına da yapabilirsem çok etkili olacağını düşünüyorum ama oda zahmetli iş

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2020
Gayet yeterli sonucu var . Verimliliği en yüksek olan davlumbazlar oldu yol lastik sesi farkedilir düzeyde azaldı .İzin zamanı araç tabanına da yapabilirsem çok etkili olacağını düşünüyorum ama oda zahmetli iş

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
Helal olsun valla, ben de zerre el becerisi yok ?
Şu an yavaş yavaş bu işe girisecegim. İlk yapacağım iş lastiklerimi falken ziex ecorun ile değiştireceğim,sonra davlumbazlara yalıtım yaptıracağım.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Ben de kendi aracıma yaptım. 4 çamurluk içi-davlumbaz+ kapılar + kaput + bagaj kapağı ve bagaj havuzu. İşe yarıyor mu derseniz evet yarıyor ama bu biraz da beklentinize kalıyor. Benim fikrim bu işin %100 işe yaraması için daha kaliteli kapı ve cam fitilleri gerekli.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2001
Ben de kendi aracıma yaptım. 4 çamurluk içi-davlumbaz+ kapılar + kaput + bagaj kapağı ve bagaj havuzu. İşe yarıyor mu derseniz evet yarıyor ama bu biraz da beklentinize kalıyor. Benim fikrim bu işin %100 işe yaraması için daha kaliteli kapı ve cam fitilleri gerekli.

Kapı fitillerinin içine akvaryum hortumu sokabilirsiniz

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest

Yalıtım sonuç değerlendirmesinde beklenti belirleyici olacaktır diye düşünüyorum ben de...

Sizin uyguladıklarınıza ve ifade ettiğiniz kapı-cam fitillerine ilave olarak aracın taban ve tavanına da yalıtım yapılması sonucu iyileştirecektir. Bazı üst segment araçlarda çift cam da kullanılıyor.

Yaşam alanı sınırlarına komple ve homojen uygulama yapmak yalıtımın verimini yükselteceği gibi bazı kısımları es geçmek yalıtım başarısını olumsuz etkiler diye düşünüyorum.

Son olarak lastikler de sonucu belirgin şekilde etkileyen bir unsur.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yol kalitesinin çok etkilediğini dün akşam e-5 ten Beylikdüzü- Florya arasında seyahat ederken fark ettim. Kaymak gibi bir asfalta sahip. İlk defa aracımdan neredeyse lastik ve yol sesi almadım. Gayet sessiz bir yolculuk yaptım 20 dakik boyunca

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri