Civic FB7 Yan Rüzgar

Aracınız
Arkadaşlar geçen gün İzmir-Bursa otoyolunda neredeyse yolculuk boyunca rüzgar vardı ve ben arabayı düz bir çizgide tutmakta çok zorlandım.Dacia sanderosuna kadar tüm marka model araçlar yanımdam vızır vızır geçerken özellikle de suv tarzı araçların rüzgarıyla tekrar tekrar sanki bir anafora kapılmış gibi savruldum.Yaz günü öyle fırtına şiddetinde bir rüzgar da yoktu,esiyordu sadece.Yani nedense bizim araçlar yan rüzgardan çok etkileniyor gibi çok güvensiz geliyor bana.Sizler buna benzer bir durum yaşadıkız mı? Yorumunuz nedir?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş konularda bahsi geçmişti. Bu durumu yaşayan birden fazla sürücü var. Civic'lerin içinde bu durumdan en çok etkilenen Fb7 kasa diyebilirim. Tek kişi ile daha çok hissedilir.

Ugr60

0
Dizel fc5 kasa da 230 larda milim sarsılma yok stabil ve çizgiden şaşmıyor. Fb7 idi önceki aracım onda bahsettiğiniz kadar olmasada rüzgar etkisini hissediyordum. Kasa ile alakalı bir durum gibi.

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Aracınız
Geçmiş konularda bahsi geçmişti. Bu durumu yaşayan birden fazla sürücü var. Civic'lerin içinde bu durumdan en çok etkilenen Fb7 kasa diyebilirim. Tek kişi ile daha çok hissedilir.

Arabada tek değildim.Dört kişiydik ve bagaj da doluydu. :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bende aynı şeyi yaşıyorum sedan da geçse suv da geçse yanal rüzgar çok etkiliyor fc5 i artık nasıl bir iş ise anlamadım gitti

Aracınız
Civic FC5 2020
aynı durum b8 kasa kodlu passatlarda da var arabanın rüzgar alan yanal alanı cok fazla olduğu için rüzgar hissedilir oluyor.

Geri