Civic FD6 Yanal Kayma

Aracınız
Arkadaşlar aracımda yanal kayma var yolda ufak bi bozukluk olduğunda arka taraf hafiften savrulma hissi veriyo daha önce başına gelen varmı ? Ve buna nasıl çözüm bulurum aracın bi kazası yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arka amortisörleri kontrol ettirerek işleme başlayın.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı problem bendede var, bir arkadaşın yazısında okumuştum. Araba savruluyor ama kesinlikle tutunuyor diye yazmıştı önemsemedim.Expertis raporunda amortisörler %25 lerde çıktı. Ona bağlanır mı bilmem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Amörtisörlerden başlıcam aklımdayken sorayım frene basınca durmaya yakın dalgalanma yapıyor acaba bağlantılımıdır ??

1 sene önce tane fiyatı 190 tl
Sağ sol olarak değiştirdim ben

Aracı lifte kaldırınca levye ile kontrol ettiğimde sol tarafın sağ taraftan daha yumuşak olduğunu farkedince öyle buldum
İyi bir rot balanscı arızayı çözebilir

Amortisörler batmamış da olabilir onlara da bakın

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar aracımda yanal kayma var yolda ufak bi bozukluk olduğunda arka taraf hafiften savrulma hissi veriyo daha önce başına gelen varmı ? Ve buna nasıl çözüm bulurum aracın bi kazası yok

Hondalarda arkalara da rot ayarı yapılıyor. Önce burdan başlayın bence. Amortisör maliyetli , benim aracımda da yanal kayma vardı ve 180-190 dan sonra yolda bi gezme hissi gibi bi his yaratıyordu. Balans ve Ön arkalara ayar yaptırdım 4 defa test sürüşüne çıktık, sonunda o hissiyat kayboldu. Şuan aracımın yere basması gayet iyi seviyede. Aracınızda arka kamber açılarında daha önce oynama yapıldıysa ve sağ sol farklılık varsa bu da sebep olur. İlk olarak lastik basınç balans ve rot ayarınızı iyi bir ustada kusursuz hale getirip tekrar deneyin derim.

iPhone cihazından gönderildi.

Geri