yardıma ihtiyacım var !!

Aracınız
bu sene ehliyetimi aldım ve yaşadığım şehirde üniversite kazandım ama üniversitenin evime olan uzaklığı 35 km git gel 70 km yapıyor yolun 25 kmsi trafiksiz dümdüz yol bir arabaya ihtiyacım vardı bende temiz bir civic es7 2002 LPG li gördüm bugun babamla gidip aracı satın aldık araba şuan evin önünde duruyor aklıma takılan soru arabanın 100 km de ne kadar yaktığıydı forumlara falan baktım ama kimi 15 litre kimi 10 litre kimi 8 litre yazmış bu araç KESİN olarak ne kadar yakıyor ?

maselz

0
Aracınız
bu sene ehliyetimi aldım ve yaşadığım şehirde üniversite kazandım ama üniversitenin evime olan uzaklığı 35 km git gel 70 km yapıyor yolun 25 kmsi trafiksiz dümdüz yol bir arabaya ihtiyacım vardı bende temiz bir civic es7 2002 LPG li gördüm bugun babamla gidip aracı satın aldık araba şuan evin önünde duruyor aklıma takılan soru arabanın 100 km de ne kadar yaktığıydı forumlara falan baktım ama kimi 15 litre kimi 10 litre kimi 8 litre yazmış bu araç KESİN olarak ne kadar yakıyor ?
Hocam depoyu doldur bitsin tekrar doldurduğunda kaç tl lik almış sa km ye böl en sağlıklı ölçüm budur.

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2013

Öncelikle aracın hayırlı olsun. Yakıt konusunda istesende 15 litre yakamazsın, kabaca en az 6, en çok 10 lt civarı yakar.Kuruş hesabı yaparsak lpg ile şehir dışı 20, şehir içi 25 kuruşla gezersin.Daha çok trafiksiz ş.dışı kullanacağını varsayarsak 21 22 kuruş civarı yakarsın.

Geri