Yaşayan Efsaneler

Aracınız
Herkese merhaba.
Öncelikle bu içerik hakkımdaki paylaşımım saat üzerine. Yani foruma farklılık getirmesi açısından araçlardan farklı olsun istedim.
Büyüğünden küçüğüne farklı yaş gruplarına hizmet eden forumumuzda hernekadar artık demode olsada kol saati kullanan, bilgili olan, merakı olan, belki koleksiyonu olan vardır diye düşünüyorum. İşte bendeki de ufak da olsa maneviyata yönelik bir mini koleksiyon.
Elimde telefonda olsa neredeyse hergün o saat kolumda takılı olur. Bu sebeple çocukken hep büyüklerin kolunda gördüğüm seksen-doksanlı yılların meşhur markası seiko bende hep yer edindi. Elbette o yıllarda rolex, omega, zenith vs... üst segmentlerde vardı ama bütçe sebebiyle bugünkü gibi herkesin kolunda o zamanda yoktu. Ama seiko araçlarımız gibi sorunsuz, uzun yıllar hizmet edecek cinsten japon kalitesinde ve erişilebilir bir marka bence.
Aşağıda farklı zamanlarda temin ettiğim ama hepsinin bir hikayesinin olduğu, belki sahiplerinin şuan hayatta olmadığı ama benim severek kullandığım saatlerdir.
Güzel yorumlariniz, vereceğiniz bilgiler ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Saatlerin hepsi orjinal olup sadece bazılarının kordonları değişmiştir. Fakat kasa, makine, kapak, kadran.. tamamen orjinaldir. Bazıları bu zamana kadar ilk defa bakım görmüştür. Bu arada hepsi bakımlı olup mükemmel zaman tutuşları vardır ve hepsi otomatiktir.

Sırasıyla tarih olarak;
1969 yastık kasa
1970 actus kasa
1973 batman kasa
1974 jumbo kasa
1975 ufo kasa20210810_190615.jpeg20210810_190510.jpeg20210810_190453.jpeg20210810_190459.jpeg20210810_190547.jpeg20210810_190354.jpeg

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ekli dosyalar

• 20210810_190547.jpeg
    20210810_190547.jpeg
    63.2 KB · Görüntüleme: 36
Hepsi çok güzel ama en beğendiğim sıralamayı yanlış anlamadıysam 1969 model olan yani tarih kadranına sun yazan çok şık ve hala modern güzel günlerde kullanın

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hepsi çok güzel ama en beğendiğim sıralamayı yanlış anlamadıysam 1969 model olan yani tarih kadranına sun yazan çok şık ve hala modern güzel günlerde kullanın

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkürler, o saat 1969 yılında izmirde ikamet eden bir beyefendi almış ve neredeyse hiç kullanmadan büfede durmuş. İçlerinde en temizi diyebilirim.
Fakat en popüler olanı ve arananı son sıradaki sport ufo, içten döner bezelli ve kasa olarak o döneme göre çok büyük ve şuan burda en pahalı olan saat (3500 TL)

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese merhaba.
Öncelikle bu içerik hakkımdaki paylaşımım saat üzerine. Yani foruma farklılık getirmesi açısından araçlardan farklı olsun istedim.
Büyüğünden küçüğüne farklı yaş gruplarına hizmet eden forumumuzda hernekadar artık demode olsada kol saati kullanan, bilgili olan, merakı olan, belki koleksiyonu olan vardır diye düşünüyorum. İşte bendeki de ufak da olsa maneviyata yönelik bir mini koleksiyon.
Elimde telefonda olsa neredeyse hergün o saat kolumda takılı olur. Bu sebeple çocukken hep büyüklerin kolunda gördüğüm seksen-doksanlı yılların meşhur markası seiko bende hep yer edindi. Elbette o yıllarda rolex, omega, zenith vs... üst segmentlerde vardı ama bütçe sebebiyle bugünkü gibi herkesin kolunda o zamanda yoktu. Ama seiko araçlarımız gibi sorunsuz, uzun yıllar hizmet edecek cinsten japon kalitesinde ve erişilebilir bir marka bence.
Aşağıda farklı zamanlarda temin ettiğim ama hepsinin bir hikayesinin olduğu, belki sahiplerinin şuan hayatta olmadığı ama benim severek kullandığım saatlerdir.
Güzel yorumlariniz, vereceğiniz bilgiler ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Saatlerin hepsi orjinal olup sadece bazılarının kordonları değişmiştir. Fakat kasa, makine, kapak, kadran.. tamamen orjinaldir. Bazıları bu zamana kadar ilk defa bakım görmüştür. Bu arada hepsi bakımlı olup mükemmel zaman tutuşları vardır ve hepsi otomatiktir.

Sırasıyla tarih olarak;
1969 yastık kasa
1970 actus kasa
1973 batman kasa
1974 jumbo kasa
1975 ufo kasaEkli dosyayı görüntüle 266023Ekli dosyayı görüntüle 266024Ekli dosyayı görüntüle 266026Ekli dosyayı görüntüle 266025Ekli dosyayı görüntüle 266028Ekli dosyayı görüntüle 266029

Maşallah hocam antikacılar çarşısına dönmüş. Bebek gibi bakmışsınız. Hepsinin döşeği bile var. :)
Klasikler genelde sade ve basit olarak tanımlanır. Fakat gün geçtikçe klasiklerin değeri muazzam artar iken diğer süslü püslü olanlar ise unutulup gidiyor.

Aracınız
Maşallah hocam antikacılar çarşısına dönmüş. Bebek gibi bakmışsınız. Hepsinin döşeği bile var. :)
Klasikler genelde sade ve basit olarak tanımlanır. Fakat gün geçtikçe klasiklerin değeri muazzam artar iken diğer süslü püslü olanlar ise unutulup gidiyor.
Teşekkürler Ahmet Hocam. Hepside yaşına göre çok iyi durumda. Telefon ve akilli bileklik zaten işi bitirdi. Aksesuar ve meraktan öte değil artık. Bu tip otomatik saatler mekanik ve araç motoru gibi mekanizma var ve karmaşık biraz.
Birde o dönemi görmüş ustalar hariç birçok yeni saatci maalesef ne bakım-yıkama işini ne de balans ayarını yapabiliyor, bilmiyorum diyorlar. Benim de bakım için gittiğim faklı 3 usta var sadece ve ilerde de bulmayacağım sanırım.

Geri