Yaz lastiği ile uzun yol

Merhaba arkadaşlar, 2017 civic ile fabrika lastikleri üzerinde istanbul-izmir yapmayı düşünüyorum bu lastikler bana yolda çok sıkıntı çıkartır mı acaba, çok sürat seven ve yapan bir insan değilim ama yoldaki buzlanmalardan korkuyorum

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba arkadaşlar, 2017 civic ile fabrika lastikleri üzerinde istanbul-izmir yapmayı düşünüyorum bu lastikler bana yolda çok sıkıntı çıkartır mı acaba, çok sürat seven ve yapan bir insan değilim ama yoldaki buzlanmalardan korkuyorum
Karayolları hava durumu sitesinden duruma göre karar verebilirsiniz. Maddi sıkıntınız yok ve İstanbul da yaşıyor iseniz bence lastik alın. Hem kendinizi hem de başkalarını riske atmaya gerek olmasın. Aşağıda örnek bu cumartesi sabah 08:00 da yola çıkacağınızı varsayarak bir yol haritası çıkardım. Bence kötü bir kış lastiği iyi bir yaz lastiğinden daha iyidir.

419f7a1b709b661cc1b8a63d1ed1106d.jpg

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tesekkur ediyorum boyle bir sitenin varligindan haberim yoktu
Aracin bakimlari vs malum beni biraz zorluyor ama en kisa zamanda bir kis lastigi alacagim insallah

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam o riske girmeye inanın ki değmez araç kaysa durmasa bir yere vursa Allah korusun ettiğiniz masraf kaç tane lastik alır size. Hadi parayı geçtim canınız önemli stresi vs hiç gerek yok bence. Yani gidin en pahalısını almayın orta düzey bir şey alın kesinlikle yaz lastiğinden iyidir. Zaten o yaz lastikleri belli bir derece altında ömrünü yitiriyor sertleşip formunu kaybediyor hamuru ona göre üretilmemiş. [MENTION=8648]aadnanalbayrak[/MENTION]

Bir Çin Atasözü derki;
En kötü kış lastiği kötü durumda, en iyi yaz lastiğinden iyidir.

Geri