Yedek jant almalı mı?

Ad Soyad
Emre yakın
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar
Fe1 kasa için kış lastiklerine yedek jant almayı düşünüyorum. Çelik mi almalı yoksa sac jant mı? Yoksa hiç almayıp orjinal jantlara lastikleri değiştirip mi kullanmlı? Acaba siz nasıl yapıyorsunuz? Hangisi daha mantıklı ve uzun vadede daha ekonomik olur sizce? Şimdiden teşekkür ederim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam uzun vadede jant almak daha mantıklıdır. Çünkü her sene 2 defa lastik değişimi ile lastiğe müdahele edilir. Yanlış bir hareket ise lastiği mahveder. Birde lastik değiştiğinde mutlaka balans yapılması gerekiyor. Bende kışlıklar sac janta takılı, bu haliyle bile değişim ve balans için 200 tl. verdim. Her senede fiyatlar artıyor. Hatta sadece jant değişimi yapacaksın. Yüksek hızda titreme var ise balans için o zaman gideceksin daha tasarruflu olur.
Jant lastik için muhafaza önemli. Karanlık ve altına tahta koyup yatay şekilde üst üste koyulmalı.
Sac jantlar çelik janttan daha uygun fiyata bulunur.

Ad Soyad
Emre yakın
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam uzun vadede jant almak daha mantıklıdır. Çünkü her sene 2 defa lastik değişimi ile lastiğe müdahele edilir. Yanlış bir hareket ise lastiği mahveder. Birde lastik değiştiğinde mutlaka balans yapılması gerekiyor. Bende kışlıklar sac janta takılı, bu haliyle bile değişim ve balans için 200 tl. verdim. Her senede fiyatlar artıyor. Hatta sadece jant değişimi yapacaksın. Yüksek hızda titreme var ise balans için o zaman gideceksin daha tasarruflu olur.
Jant lastik için muhafaza önemli. Karanlık ve altına tahta koyup yatay şekilde üst üste koyulmalı.
Sac jantlar çelik janttan daha uygun fiyata bulunur.
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi jant almak mantıklı. Çelik ve saç jant arasında kaldım. Fe1 17 inch bijon aralığı ve ofset değerlerini biliyor musunuz? Nette arattım ama bulamadım

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi jant almak mantıklı. Çelik ve saç jant arasında kaldım. Fe1 17 inch bijon aralığı ve ofset değerlerini biliyor musunuz? Nette arattım ama bulamadım
Rica ederim. Yabancı bir kaynaktan şu bilgiyi buldum. Afternatif 16 inç jantta bakabilirsiniz. Hem fiyatıda daha uygun olabilir. Bijon aralığı ortak 5x114,3

_20221203_233054.JPG

gunesec

Özel Üye
Hocam alacaksanız sac almayın. Çelik ya da alaşım alın. Daha şık,daha güzel. Hem bir kere alınacak. Çok da fark olmaz herhalde.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Daha önceki fd6 aracımda kış lastiklerimi 6 yıl kapaklı saç jantlarla kullandım. Yaz gelsin de çelik jantlari takayım diye bekliyordum. Araç resmen maymuna dönüyordu. :)

Şimdi de elimde fd6'nin saç jantlı kisliklari var. Henüz taktirmadim ama bir mucize olsun da üzerindeki celiklere kışlık alayım yazliklari da ilerleyen vakitte 17 jant lastiğe çevireyim diye düşünüyorum.

Kara jant pişmanlıktır 😁

Ad Soyad
Emre yakın
Aracınız
Civic FE1 2021
Dediğiniz gibi yedek jant almalı ve yedek jant çelik / alaşım olmalı. Bu noktada karar verdim, ama hangi marka jant, hangi desen. Alan birileri olsa da kopya çeksek😁 Servisi aradım modelini net bilmeyen görevli 13.000₺ fiyat verdi. Sanki dışarıdan kaliteli alaşım jant almak mantıklı geliyor ama…

gunesec

Özel Üye
Dediğiniz gibi yedek jant almalı ve yedek jant çelik / alaşım olmalı. Bu noktada karar verdim, ama hangi marka jant, hangi desen. Alan birileri olsa da kopya çeksek😁 Servisi aradım modelini net bilmeyen görevli 13.000₺ fiyat verdi. Sanki dışarıdan kaliteli alaşım jant almak mantıklı geliyor ama…
Tamamen görsel zevk meselesi. Kalite konusunda bilindik ve garantili ürün alın. Model,desen ve renk size kalmış.🙂 Ben çok kollu modelleri beğeniyorum mesela.
Siyah jantlar çok şık dursa da kiri çok belli ediyor.

Geri