yedek su deposu hk

Aracınız
Civic FD6 2007
merhabalar 2007 model civic fd6 aracım var aracın yedek su deposuna su koyduğumda en fazla 3 gün sonra kontrol ettiğimde yedek depo da su kalmadığını fark ediyorum bu su nereye gidiyordur sızma vs yok görünüyor ama depoyu değiştirsem çözüm olur mu yardım ve önerisi olan varmı

mturker

Özel Üye
merhabalar 2007 model civic fd6 aracım var aracın yedek su deposuna su koyduğumda en fazla 3 gün sonra kontrol ettiğimde yedek depo da su kalmadığını fark ediyorum bu su nereye gidiyordur sızma vs yok görünüyor ama depoyu değiştirsem çözüm olur mu yardım ve önerisi olan varmı
Merhaba deponuzda kaçak muhtemelen yoktur o yüzden depo değişimine gitmeyin,
Belki radyatorde ufak bi kaçak olabilir,
Klima kullanımınız ne durumda araç sürekli trafiktemi ?
Ayrıca radyotoru kontrol ettinizmi su seviyesini?

Honda madness

Aracınız
Civic FD6 2007
klima kullanımım çok nadirdir. onun dışında araç radyotörünü kontrol etmedim ama dediğiniz gibi kaçak olsa sabit yerde damlatma veya sızıntı yapmaz mı

mturker

Özel Üye
klima kullanımım çok nadirdir. onun dışında araç radyotörünü kontrol etmedim ama dediğiniz gibi kaçak olsa sabit yerde damlatma veya sızıntı yapmaz mı
Daha çok araç hareket halindeyken yapar basınç olacağı için ve su hareket edeceği için.
Hocam siz radyotoru takibe alın tasirma kabı Max çizgisine kadar koyun radyotorede bı şekilde bi isaret koyun gözle yada üstten bı parca ile iza alin 2-3 gün takip edin.

Honda madness

Aracınız
Civic FD6 2009
Aynısını yaşadım, radyatör kapağım bozulmuştu. N11 den alıp taktım sorunum yok. Ayrıca yedek depoda çok fazla su olmasına gerek yok, 1 lt civarı su olması yeterli. Ama kapak bozuksa o suyu dışarı atıyor.

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
Hocam taşırma kabının kapağında conta var mı yok mu onu kontrol edin. Muhtemelen contası yoktur o yüzden buharlaşıp kayboluyor su.

Ad Soyad
Enes karaca
Aracınız
Civic FD6 2007
Merhabalar 2007 fd 6 aracin benimde su kutusundaki su kayboluyor ustam radyatör kapagini değiştir dedi degistirdim sorun devam ediyor radyatorun devir daim borusunun dibi islak gibi ama asiri bi islaklik yok bikerede alttan baya bi su bosaldi su kutusunun icindeki su kapaga kadar dolmustu basinc dustukce Alttan akittigi suda azaladi kutudaki basinc dusunce su kendi seviyesine geldi

Geri