Yeni Araç İçin Tavsiye

Ynt: Yeni Araç İçin Tavsiye

[quote author=OcEloT link=topic=342.msg3671#msg3671 date=1398435014]
Arkadaşlar merhaba,
Evde 2 araca ihtiyaç duyulmaya başlandı. Haziran ayı içerisinde nasipse yeni bir araç alacağım. Limitim 20.000-30.000 TL aralığında.2006-09 Hatchback 1.8 ivteclere bakıyorum. Otomatik olması şart. Lpg takılı olup olmaması önemli değil. Gerekirse taktırırım. Dizel araç bakmıyorum.

Baktığım aracın handikapı var mıdır? (Kronik sıkıntı falan...) Başka araç tavsiye eder misiniz? Bana yardımcı olun zamanım kısıtlı Haziran'a bşey kalmadı. :aman:
[/quote]

Eşiniz kullanacak ise Suzuki SX4 eski kasa öneririm hem tam otomatik hemde çok keyifli bir araç test sürüsü yapmıstım baya iyiydi, 1.8 ishift kasa güzel ama bence fazla benzin harcar ilaveten yarı otomatik.

[quote author=sk67a link=topic=342.msg3704#msg3704 date=1398452308]
Ben de Nissan Note hakkinda guzel seyler duyuyorum.
[/quote]

araç çok hoşuma gitti sami abi, bluetooth olayı falan harika.

ocelot

0

Abilerim, arkadaşlarım yanıtlarınız için teşekkür ederim. :thank: Nissan Note baktım ancak hem dışarıdan hemde içine girdiğinizde bende çok küçükmüş gibi bir hava uyandırıyor. Kutu gibi geliyor içi. Ön konsol da hoşuma gitmedi. Tipi de hoşuma gitmedi. Beğenmedim galiba... :aman:

Suzuki SX 4 hakkında hiçbir bilgim yok. Suzuki markasını bir tek Vitara serisinden, bir de motosikletlerinden biliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-temiz-bakimli-161296890/detay - Bu ilanı favorilere eklemiştim efenim. Bu arada tespitiniz doğru belaltı çizikler, tampon ve far/stop kırılması muhtemel hasarlar. Daha büyüğü olmasın dert değil onlar. [;)] (Logo kötüymüş. :) )

Daha önce 1.8 hatchback yarı otomatik civic kullanmadım. Yarı otomatik olayı nedir her viteste elimiz vitese gidecek mi yani? Nasıl işliyor? :driver:

Yeni Araç İçin Tavsiye

Yarı otomatik diğer adı hb lerde i-shift; açık adı intelligent shift (akıllı vites). Araçta normal düz vitesdeki gibi baskı ve balata mevcut. Gaza basış şiddeti ve yol eğimine göre vitesi pnömatik(hava basıncı yardımıyla) sistem ile değiştiriyor. Ekonomi için araç vitesi olabildiğince büyütüyor. Hıza ihtiyaç duyulduğunda gaza daha fazla basılır, araç vitesi küçültür ve ivmelenme artar.
Vites değişimleri bir miktar hissedilebilir fakat sürüşe alışınca sarsıntı azalıyor.
Ayrıca direksiyon arkasındaki kulakçıklardan manuel olarak vites değiştirilebilir.
Hb lerin hepsinde orta kol dayama içinde usb ve aux çıkışı,ayrıca bagajda 12 volt çıkışı bulunmakta.
Bayanlar da rahatlıkla kullanabilir bu şanzımanı.
Sonuç olarak el viteste gitmeye gerek kalmıyor. Araç vitesi kendi değiştiriyor :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ocelot

0

[quote author=aknasmub link=topic=342.msg3718#msg3718 date=1398506377]
Yarı otomatik diğer adı hb lerde i-shift; açık adı intelligent shift (akıllı vites). Araçta normal düz vitesdeki gibi baskı ve balata mevcut. Gaza basış şiddeti ve yol eğimine göre vitesi pnömatik(hava basıncı yardımıyla) sistem ile değiştiriyor. Ekonomi için araç vitesi olabildiğince büyütüyor. Hıza ihtiyaç duyulduğunda gaza daha fazla basılır, araç vitesi küçültür ve ivmelenme artar.
Vites değişimleri bir miktar hissedilebilir fakat sürüşe alışınca sarsıntı azalıyor.
Ayrıca direksiyon arkasındaki kulakçıklardan manuel olarak vites değiştirilebilir.
Hb lerin hepsinde orta kol dayama içinde usb ve aux çıkışı,ayrıca bagajda 12 volt çıkışı bulunmakta.
Bayanlar da rahatlıkla kullanabilir bu şanzımanı.
Sonuç olarak el viteste gitmeye gerek kalmıyor. Araç vitesi kendi değiştiriyor :)

[/quote]

Bu güzel açıklama için çok teşekkür ederim. :) Yarın nasipse bir tanesini deneyeceğim.

ocelot

0
Yeni Araç İçin Tavsiye

Arkadaslar dün itibariyle evimize yeni bir honda civic daha katıldı.

2008 model fk2 1.8 civic hb 16bin km de değişen yok boya yok 36.000TL'ye mal oldu.

Gaziantep'ten aldım. Dönüş yolunda 1050 km epey test etme şansım oldu. :) Şanzimanı cok değişik geldi. Vites geçişlerinde alışana kadar her viteste arabayı one doğru kastirdim. Sonra alıştım ve bizim tam otomatikler gibi olmasada sorun yasamadan geldim evime. 2 depo harcadık. Ancak ilk depo testler sonucunda 400km de bitti :)) 2. Depo da normal kullandım ve 6.7 LT ortalaması ile Kocaeli'ne ulaştım. CC'yi 125-130 olarak ayarladım. Ortalama hızımda 110 Km idi. Yol tutusu ve sürüsü cok zevkli. Biraz daha tecrübe edip birşeyler paylaşırım alacak arkadaslara fikir olsun diye.

upevu7ut.jpg

jy9eju8e.jpg

asepepe2.jpg

bapyjuju.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zamanın da 2. Araç olarak baktığım bir araba idi. Ama düzgün bişey bulamamıştım.

Allah hayırlı uğurlu etsin..
Panjur çok hoş

Zamanın da 2. Araç olarak baktığım bir araba idi. Ama düzgün bişey bulamamıştım.

Allah hayırlı uğurlu etsin..
Panjur çok hoş

ocelot

0
Yeni Araç İçin Tavsiye

Tesekkur ederim Abi. Panjur yeni. :) kendi orjinal panjuru sararmisti servisten type-S versiyonunkini taktirdim.

5 ay baktım abi kazasiz boyasiz bulabilmek icin cok uğraştık. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam orjinal panjur sararmasa da değişmeli kesinlikle
Çok iyi yapmışsın..

Geri