Yeni aracımı bekliyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
Güle güle ağız tadıyla binersiniz inşallah :)

Geçen sene geçirdiğim pert olayından sonra kasko araç bedelini ödeyene kadar 2019 Astra sedan 1.4T Sport almıştım.

2019 ve 10 bin km de bir araç olmasına rağmen heryerinden zırıl zırıl trim sesi geliyordu.
Koltuk minderleri ciddi sertti. Yarım saat oturunca rahatsız ediyordu.
Özellikle arka koltuklar kütük gibiydi taşın üstüne ince bı sünger konulmuş gibi his veriyordu.

Donanım olarak 2019 model ve full paket bir araç olmasına rağmen kol dayaması yoktu
7 inç ekran var ama dokunmatik özelliği yok, üstüne onca tuş karmaşasıyla birleşince hiç ergonomik değildi.

Astrayı arayacağınız tek nokta boya kalitesi olur.
Ben aldığım hondalarıma seramik ve kaput filmi yaptırıyorum bu sayede bu konudan pek sıkıntı çekmiyorum.
Birde yıkarken suyu en az 40 cm uzaktan tutarak garantiliyorum.

Astra sert olan süspansiyonları sayesinde iyi yol tutar.
Civic e geçtiğinizde hem konfor sunan hemde astradan çok daha iyi yol tutan ve çok daha hisli bir araç aldığınızı farkedeceksiniz.

Tekrar hayırlı olsun :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Hoşgeldiniz. Honda ile kaza yapmazsanız bozamazsınız, dökemezsiniz, kıramazsınız. İçiniz rahat olsun.

Rabbim kimseye kaza bela vermesin. Çok sakin kullanımı seven bi insanım -yada opelin çok yakması bu karaktere büründürdü :) tam bilemiyorum- Honda’yı alma sebebim düzde gittiğim gibi rampa da da gidebilmek.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Tüm iyi dileklerin için teşekkür ederim. Rabbim korusun herkesi kazadan beladan.Hondadan asla pişman olacağımı düşünmüyorum ama iste aklıma takılan konu Alman sağlamlığıydi. Kilo olarak zaten birbirine yakın araç ikisinde. Bi de ikinci arabam olacak ve cvt olacak nasipse. Cvt ye alışacağız artık :) Bayiden gelir gelmez resimlerini paylaşayım zaten bu kanaldan. Öğrenmem gerekenleri, tüyoları verirseniz sevinirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
Güle güle ağız tadıyla binersiniz inşallah :)

Geçen sene geçirdiğim pert olayından sonra kasko araç bedelini ödeyene kadar 2019 Astra sedan 1.4T Sport almıştım.

2019 ve 10 bin km de bir araç olmasına rağmen heryerinden zırıl zırıl trim sesi geliyordu.
Koltuk minderleri ciddi sertti. Yarım saat oturunca rahatsız ediyordu.
Özellikle arka koltuklar kütük gibiydi taşın üstüne ince bı sünger konulmuş gibi his veriyordu.

Donanım olarak 2019 model ve full paket bir araç olmasına rağmen kol dayaması yoktu
7 inç ekran var ama dokunmatik özelliği yok, üstüne onca tuş karmaşasıyla birleşince hiç ergonomik değildi.

Astrayı arayacağınız tek nokta boya kalitesi olur.
Ben aldığım hondalarıma seramik ve kaput filmi yaptırıyorum bu sayede bu konudan pek sıkıntı çekmiyorum.
Birde yıkarken suyu en az 40 cm uzaktan tutarak garantiliyorum.

Astra sert olan süspansiyonları sayesinde iyi yol tutar.
Civic e geçtiğinizde hem konfor sunan hemde astradan çok daha iyi yol tutan ve çok daha hisli bir araç aldığınızı farkedeceksiniz.

Tekrar hayırlı olsun :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Tüm iyi dileklerin için teşekkür ederim. Rabbim korusun herkesi kazadan beladan.Hondadan asla pişman olacağımı düşünmüyorum ama iste aklıma takılan konu Alman sağlamlığıydi. Kilo olarak zaten birbirine yakın araç ikisinde. Bi de ikinci arabam olacak ve cvt olacak nasipse. Cvt ye alışacağız artık :) Bayiden gelir gelmez resimlerini paylaşayım zaten bu kanaldan. Öğrenmem gerekenleri, tüyoları verirseniz sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2020
1,5 turbo ile çok iyi tercih yapmışsiniz net! Ben de temmuzda 1.6 Eco aldım ama param keşke yetseydi turbo alabilseydim çünkü turbo dizel den geçiş yaptım.
Gerçi düz yoldá gayet güzel ve süratli gidiyor atmosferik ama rampa işi çok bozuyor
183 beygir 220 tork müthiş bir konfor sunacağınıla eminim.
İnsanlar konfor deyince çok farklı düşünüyor ama bir arabanın konforlu ve güvenli olması demek güçlü olmasıdır.
Tekrar hayırli olsun

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
"Cvt ile 183 beygir emin olun çok tatmin etmiyor" yorumları okumuştum ne kadar doğru bilemiyorum cvt tam bir konfor vitesi bu net.

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
1,5 turbo ile çok iyi tercih yapmışsiniz net! Ben de temmuzda 1.6 Eco aldım ama param keşke yetseydi turbo alabilseydim çünkü turbo dizel den geçiş yaptım.
Gerçi düz yoldá gayet güzel ve süratli gidiyor atmosferik ama rampa işi çok bozuyor
183 beygir 220 tork müthiş bir konfor sunacağınıla eminim.
İnsanlar konfor deyince çok farklı düşünüyor ama bir arabanın konforlu ve güvenli olması demek güçlü olmasıdır.
Tekrar hayırli olsun
teşekkür ederim öncelikle daha iyileri sizin olsun. atmosferik opelden sonra gerek güç gerek yakıt tasarrufu korusunda pişman olmayacağımı düşünüyorum.

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
"Cvt ile 183 beygir emin olun çok tatmin etmiyor" yorumları okumuştum ne kadar doğru bilemiyorum cvt tam bir konfor vitesi bu net.

2020 fc5 elegance 1.6 benzin
hiç deneme sürüşü yapma şansım olmadı. bir doktor arkadaşımın 1.6 eco exe aracını denemiştim. 1.5 t cvt inanin denemeden alıyorum. atmosferik opeli alırken de 1.4 T yi denemiştim. galiba bende bir terslik var. :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Eger isin surekli rampali yollarsa dizel otomatik hondayi tavsiye ederim.1.5 duz yolda baya keyifli fakat ciddi rampada dizel otomatikle boy ölçüşemez.
Tabi rampali yolun cok degilse 1.5 i tavsiye ederim.

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Eger isin surekli rampali yollarsa dizel otomatik hondayi tavsiye ederim.1.5 duz yolda baya keyifli fakat ciddi rampada dizel otomatikle boy ölçüşemez.
Tabi rampali yolun cok degilse 1.5 i tavsiye ederim.

Dizel arabayi oldum olalı sevmemisimdir. Oyle yayla yolları gibi degil yollarimiz. En rampalı yolumuz Alacabel dir. 1.5 t işimi görür diye Honda’yı sectim. Tavsiye icin teşekkür ediyorum

Geri