yeni civic alıyımmı arkadaşlar?

Saygili ve değerli arkadaşlar şu an honda civic 2014 model elegans kullaniyorum çok şükür aracimdan memnunum ,aracimi değiştirme düşüncem var iki araç arasinda kaldim birincisi yeni çikan civic rs 1.5 turbo olan var ondanmi alsam yoksa jetta mi alsam ,yani otomatik vites alacağim ,yalniz jettanin dsg şanzuman hakkinda hassas diyorlar ,çok aşirimi hassas ,civic alirsan kafa raharliğiyla binersin diyorlar ama wolkswogende gerçekten konforlu araç siz ne tavsiye ediyorsunuz ,bu konuda yardimci olursaniz sevinirim???

Aracınız
Saygili ve değerli arkadaşlar şu an honda civic 2014 model elegans kullaniyorum çok şükür aracimdan memnunum ,aracimi değiştirme düşüncem var iki araç arasinda kaldim birincisi yeni çikan civic rs 1.5 turbo olan var ondanmi alsam yoksa jetta mi alsam ,yani otomatik vites alacağim ,yalniz jettanin dsg şanzuman hakkinda hassas diyorlar ,çok aşirimi hassas ,civic alirsan kafa raharliğiyla binersin diyorlar ama wolkswogende gerçekten konforlu araç siz ne tavsiye ediyorsunuz ,bu konuda yardimci olursaniz sevinirim???
Şu an kullandığınız araç her ihtiyacınıza yetiyordur tahminime göre. Çocuk sahibi iseniz bilemem. Şu ekonomik şartlarda araç almayın derim.

Aracimdan çok şükür memnunum ancak her ihtiyacima cevap vermiyor ,performans olarak orta sinif çok hantalda değil çok aşiri seride değil ,ben gene hiz sinirini geçmem ,kurallara uyarim ama .bastiğin zaman yapiştiracak araç almak istiyorum.

Aracınız
Aracimdan çok şükür memnunum ancak her ihtiyacima cevap vermiyor ,performans olarak orta sinif çok hantalda değil çok aşiri seride değil ,ben gene hiz sinirini geçmem ,kurallara uyarim ama .bastiğin zaman yapiştiracak araç almak istiyorum.
Valla ben 2015 modelini kullanıyorum, bastımı yapıştırıyor bence (tabi turbolular kadar değil fakat az yakarak) hele o sesi beni mest ediyor. Her kırmızı ışık yeşil olduğunda en önde ben oluyorum, rampa çıkarken kimse basmıyor ben yardırıyorum, sol şeritten sağa nadir geçiriyorum. Daha iyisi dizel civic onu da 10 yıl sonra alırım artık

Jetta 1.6 tdi ya çok seri atak diyorlar ,abartiyorlarmi bilmiyorum hem motoru turbo hemde dizel 250 nm torku var ama dedikleri doğrumu abartiyorlarmi dsg şanzuman hassas problem çikartiyor yaptirmasida pahali diyorlar ,bu konuda ne diyorsunuz?

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=536]hakangaya[/MENTION] aracinizi "S" modda hic kullandiniz mi ? Bence fb7 kasa s modda hic de hantal degil f1 sanzuman zaten dilediginiz anda vites kucultup hizlanabilirsiniz.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=536]hakangaya[/MENTION] aracinizi "S" modda hic kullandiniz mi ? Bence fb7 kasa s modda hic de hantal degil f1 sanzuman zaten dilediginiz anda vites kucultup hizlanabilirsiniz.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam [MENTION=536]hakangaya[/MENTION] aslında demek istiyorki torku yüksek araç almak istiyorum. Biz şimdi alıştık bu atmosferiğe. Devir çevirmeyi seviyoruz. Atıyorum jetta alsa motor bağırmadan bayır çıkacak evet. Fakat ben bizim araç kadar az yakacağını sanmam. Kardeşim kullandı çok yakıyor dedi. Ha bizimkinden konforludur sonuçta alman. Ama ben şu zamanda elindeki malın en iyisi olduğunu düşünenlerdenim zira ekonomik sıkıntı yolda.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

Dsg şanzımanın gizli kusurlu olarak olarak satıldığı konusunda mahkeme kararı var. Max. dayanacağı tork(7 ileri kuru tip) 250 nm tork. Wolksvagen 1.6 tdı 105 motordaki tork değeri 240 nm yani tam sınırda. Biraz devirli kullanımda elde kalma ihtimali yüksek. Aynı şeyler 2.0 tdı 6 ileri yağlı tip dsgler için geçerli değil. Onlar biraz daha iyi. Ayrıca emisyon konusunda yaptıkları da ortada. Yani müşterisini geri zekalı yerine koyan bir firma benim gözümde. Her aracın kronik sorunları olabiliyor dsg yi bu kategoriye koyan mutlaka olur, benzer durum hondaların yamulması da olabilir. Ama emisyon değerlerini olduğundan daha farklı gösteren bir yazılımı araca bilinçli olarak yüklemek çok başka bişey. Bu sebeplerden dolayı ben wolksvagen almam. Honda dışında aynı paraya git volvo s60 al, powershiftli dizel s60 jettadan aşağı kalacak bi araç değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Üretilen her mal üreticisinin namusudur. Göçük konusunda hondanın en başında takındığı ve hâlâda kısmen devam ettirdiği müşteriyi kusurlu gösterme çabası tam bir rezalet . ne demek top çarpmıştır , çocuklar yapmıştır. Bu kadar arabanın aynı yerinde olması fabrikasyon hata olması dışında hiçbir şeyle izah edilemez.
Yürüyen mahkeme süreçleri ve üretim hatasıdır diyem prof. İmzalı bilirkişi raporları var. Hondanın tavrı
Şimdi de telefon edip servise tamir için çağırıyorlar.
Dsg sorunlu olabilir ama azından wv arkasında durup garantisi biten araca bile yardımcı oluyor.
Ben bir yıl önce aldım arabam göçüklü malesef. Honda bu şekilde davranmasaydı servise çağırdıklarında ilk ben gider köpük sıktırırdım. Dert etmezdim. Çocuklar arabanın kapısını azıcık sert kapatsa kızan adama arabayı sen göçürdün. Hatta bayiler satışı yapılmamış arabalardakileri bile sizin gibi müşteriler yaptı dediler.
Bu kadar patırtıdan sonra alırmıydım.
Asla.
Müşteriyi enayi yerine koymakta Honda herkesi solladı. Üretimdem kaynaklı sorun olabilir. Arkasında dur. Müşterilerini mağdur etme.

Her neyse Honda reşat altın olsa bana yaramaz. Hergün orası burası göçtümü acaba diye düşünmemek için kimseye de tavsiye etmem.

LG-LS980 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] Hocam Volvo ile ilgili araya girip tecrübemi paylaşayım, yurt dışında 10 gün kullanım için araç kiraladım araç 5.000 km de Volvo v40 idi, araç çok konforlu ve seriydi. Gördüğüm en büyük problemi elektronik sorunları idi birincisi bazen hayalet ekran kendiliğinden kapanıyordu bu sorun günde üç dört kere başıma geldi, diğer bir elektronik sorunu ise geri vitese taktığımda geri görüş kamerası geç çalışıyordu ya da ileri vitese taktığımda 3 4 sn halen geriyi göstermeye devam ediyordu. Şanzımanı çok kararlı değildi sabit hızlarda bazen bayılarak gidiyordu.
Gördüğüm şu Honda nın elektroniği Volvo dan çok daha iyi.

Geri