Yeni Civic Executive aracım ile ilgili sorular

odoker

0
Aracınız
Merhaba Arkadaşlar,

Geçtiğimiz ay yeni aracımı aldım. Ama aklıma takılan bir kaç soru oldu sizlerle paylaşmak istedim.
1. Multimedya ekranında
Home> Bilgi > Yol Bilgisayarı Ekranına
girdiğimde gerek o sürüş gerekse de daha önceki sürüşlerim ile ilgili kat edilen yol ve yakıt sarfiyatı gibi bilgiler görünmüyor. Satırlar komple boş görünüyor. Bu ekranı nasıl aktifleyebilirim?
Ayarlar menüsünde Takometre ayarı açık

2. Yine Multimedya Ekranındaki sol sütundaki Audio tuşuna bastığımda (zaman zaman her zaman değil) “Honda Media Center not support. Please update version” gibisinden bir uyarı çıkıyor. İnternete baktım bununla ilgili bir güncelleme dosyası bulamadım. Bugün 1000 bakımına götürdüm aracımı servise sorduğumda normal dediler ve güncelle yokmuş. Bu konuda bilginiz var mı? Güncellemeyi nereden alabilirim?

3. her ne kadar aracım 1100 km’dir olmasına rağmen LPG yakıt sarfiyatı çok geldi. Eski aracım 2014 Civic Executive’di ve 1 depo benzin ile 500-550 km arası gidiyordum (Adana-Mersin arası git gel yaptığımdan dolayı hep uzun yol kullanıyorum) ama yeni aracımla ancak 400 km yapabiliyorum. Aradaki fark çok geldi bana. Bu konuda yorumlarınız nasıl olacak.
Not: sürüş şeklim cruise control ve econ modu açık 100 km/H hızla yakıt tasarrufu yapmak için arabayı yumuşak kullanıyorum. Gereksiz şerit değiştirme vb agresif kullanımdan uzak duruyorum.

Bu konularda görüş ve düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim ve şimdiden teşekkür ederim

odoker

0
Aracınız
400km'yi benzinle mi lpg ile mi yapıyorsunuz? LPG ise normal
LPG ile gidiyorum ve konuştuğum herkes ancak 400 km gidersin diyor ?
Açıkçası arabayı değiştirmeseymişim acaba diye düşünmeye başladım. Eski Honda’mla çok daha iyi gidiyordum ama 255 bin km’lik geçti ne yazık ki o da

Aracınız
Civic FC5 2020
Telefonunuzdan internet paylaştırıp aracın multimedyasını telefon üzerinden internete bağlayın. Menüden Honda uygulama merkezini çalıştırın. Açılışta kendisi güncelleme yükleyecek. Ondan sonra uyarıyı görmezsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba benim aracım da şöyle bir sorun var telefonu careplay bağladığım zaman ve radyo çalışırken telefonla konuşup kapattıktan sonra careplay müsic açılıyor radyo kapanıyor. Sizde öyle problem oldu mu

Aracınız
Civic FC5 2018
LPG ile gidiyorum ve konuştuğum herkes ancak 400 km gidersin diyor ?
Açıkçası arabayı değiştirmeseymişim acaba diye düşünmeye başladım. Eski Honda’mla çok daha iyi gidiyordum ama 255 bin km’lik geçti ne yazık ki o da
Aracınız hayırlı olsun. Güzel günlerde, keyifle kullanmanızı dilerim.Çok dikkat etmeden ve genelde kadran hızı 120 ile 450-480 km arası menzil değişiyor; rakım ,yol şartları ve mevsime bağlı olarak.Sizin sürüş şekliniz ve kadran hızı 100 de 400 km(34-35 litre LPG tüketimi varsayarak) menzil bence az,2018 ve 2020 araçlarımda yukarda zikrettiğim değerleri görüyorum ve arkadaşlarımda da aynı araçlar ve aşağı yukarı aynı değerler söz konusu.

Aracınız
Arac buyuk motor ufak. Eski aracinizi km yuzunden mi degistirdiniz ? Bir sorun mu vardi ? Birde LPG ile Benzin fiyatlari bir degil benzinlimiydi FB7 ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
Ustalar sıfır araçların başlarda çok yakması normal demişlerdi. Kendi aracımla kıyasladığımda bence değerleriniz çok normal belki zamanla daha iyi değerleriniz olur.

Multimedya ekranını ben de güncelleyedim yarın tekrar deneyeceğim.

Telefondaki google mapsi ekrana yansıtabiliyor muyuz? Ben yansıtmaya çalıştım ama başaramadım.

Geri