Yeni Civic Yardım (Yakıt tuketimi)

by10ur

0
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam hayırlı akşamlar dün itibarı ile Yeni civic Elegance eko otomatik aracımın 1000 km bakımını yaptırdım. Ben Gebze de oturuyorum bakımı Maltepe mutluhan da yaptırdım. İlk önce göztepe optimuma uğramam gerekti bi ayakkabı değişimi için orada olmadığını söylediler Altunizade capitol e yolladılar beni. Neyse işimi hallettim Maltepe ye geçtim. İst bilen bilir günün her saati yoğun trafik olur eve dönerken mahallemlediki shell e uğradım ve tekrar full ledim gazı. Bakın yemin ediyorum 89 km yol yapmışım ve alan gaz miktarı 18lira 10 kuruş fişi faturası duruyor inanmayana atabilirim.
Herkese hayırlı geceler işiniz gücünüz rast gelsin tekeriniz düz bassın :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

by10ur

0
Aracınız
Civic FC5 2016
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için baya bi yardimci oldunuz saolun.

Akşam üstü depoyu fulledim bomboştu shellden 75 tl tuttu (2.59 lpg) bakalım kaç km gidicez buraya yazarım.

Bizde hala 2.39 gazın litresi Kocaeli/Gebze.
Demek bölge bölge farklılık var. Kazasız belasız kullanın inş.

Aracınız
Ben de yeni honda civic elegance otomatik eco için anlaştım fakat bu yakıt konusunda hala kararsızım... acaba diyorum vazgeçip 2014–15 model jetta dizel otomatik mi alsam... fakat sizin yakıt tüketim verinizi görünce tekrar hondaya döner gibi oldum... istanbul trafiği için müthiş bir ortalama... bu arada aracın iç malzeme kalitesinden de memnun musunuz?

Aracınız
Hocam hayırlı akşamlar dün itibarı ile Yeni civic Elegance eko otomatik aracımın 1000 km bakımını yaptırdım. Ben Gebze de oturuyorum bakımı Maltepe mutluhan da yaptırdım. İlk önce göztepe optimuma uğramam gerekti bi ayakkabı değişimi için orada olmadığını söylediler Altunizade capitol e yolladılar beni. Neyse işimi hallettim Maltepe ye geçtim. İst bilen bilir günün her saati yoğun trafik olur eve dönerken mahallemlediki shell e uğradım ve tekrar full ledim gazı. Bakın yemin ediyorum 89 km yol yapmışım ve alan gaz miktarı 18lira 10 kuruş fişi faturası duruyor inanmayana atabilirim.
Herkese hayırlı geceler işiniz gücünüz rast gelsin tekeriniz düz bassın :)

Ben de yeni honda civic elegance otomatik eco için anlaştım fakat bu yakıt konusunda hala kararsızım... acaba diyorum vazgeçip 2014–15 model jetta dizel otomatik mi alsam... fakat sizin yakıt tüketim verinizi görünce tekrar hondaya döner gibi oldum... istanbul trafiği için müthiş bir ortalama... bu arada aracın iç malzeme kalitesinden de memnun musunuz?

by10ur

0
Aracınız
Civic FC5 2016
Dostum benim bende 2015 golf vardı 1.4 manuel comfortline daha 11 bin km de sattım. Otomatik değildi eşim kullanamıyor du bi ikincisi bagaj çok küçük bide yakıt birleşince dedikli bu araç bize olmadı. Ben bu segmentte ki bütün araçları gezdim opel inden tuttu Skoda sına kadar çoğu araç sert Almanlar hariç ZAten astra ve corolla tam bi fiyasko. Düşün bak golf ten inen biri her araçta o rahatı arıyor ama İnan bana ufak tefek şeyler hariç aratmıyor diyebilirim. İç malzemeye gelince o konfor u hissettiriyor 10 cu nesilde çöZmüş bu işi honda. Test sürüşü yap muhakkak hepsini gez. Yeni megan otomatik dizel full paket 113 bin lira bunu da göz önünde bulundur :)

Trust

0
Aracınız
Ben olsam skoda superb düşünür idim ikinci el . Az km

by10ur

0
Aracınız
Civic FC5 2016
Bide gaz konusunda benimde tereddüt lerim vardı ama uyum içinde çok performanslı çalışıyor motoru kesinlikle geçişleri hissettirmiyor ZAten motordan 20 yakın parçaya fabrikada değişiklik yapılıyor o yüzden 5600 lira fark veriyoruz ve buna deyeceğini düşünüyorum
Bende bilirdim sanayide 2000 bin 2500 e yaptırmayı ama bu şekilde asla olmazdı
Sen yine de test sürüşü muhakkak yap kararı kendin ver. Ben nazihane fikirlerimi söyledim.

Merhaba 18 tl ye 89 km yaptığınız yoldaki ortalama hız kaçtı tahminen bide gaz ayarlarınızı yaptirdinizmi.

Benim araç 850 km de ama bariz fazla yakıyo, lpg yi nerden aldığınızın önemi varmıdır?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri