Yeni ford focus şanzıman

Ford focus çift kavramalı şanzımandan vazgeçerek yeni modellerde 8 ileri tork konvertörlü şanzımana geçiş yapmış.

FD6 - FB7

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İşte Civic'leri bana sevdiren esas faktörlerden biri de bu,şimdilik yeni teknolojilere deneme tahtası olmadık şükür :)
E tabi Çift kavramalı şanzımanlar sürekli sorun üretip ellerinde patlayınca anladılar doğrusunu ama bence geç kaldılar :sneaky:
Ayrıca artık düşük maliyet amacıyla belirli gücün altındaki modellerde arka süspansiyon torsiyona dönmüşler (n)

Benjo

0
Ford benzinli powershiftlerde kullandığı çift kavrama kuru tip şanzımanda titretme ve kavrama sorununu çözemediği için bu yola başvurmuş olabilir çok sayıda kullanıcı tepkisi aldılar belli km sonrasında bu şanzıman beyin hatası veriyor değişimi masraflı garantiye sokmasalar yeni tip zamanla kullanıcı yorumlarından göreceğiz

Fordun kullandığı powershift şanzımanda olan bütün problemler genel olarak dsg şanzımanda da var.
Sanırım şuan en problemsiz çalışan sistem tork konvertörü tam otomatik sistem.

FD6 - FB7

Benjo

0
Fordun kullandığı powershift şanzımanda olan bütün problemler genel olarak dsg şanzımanda da var.

FD6 - FB7
Doğrudur DSG de de aynı sorunlar var vollkswagen grubu 2016 itibariyle yağlı şanzıman kullanmaya başladı 2016 dan sonra bu sorun olmuyo diye biliyorum lakin fordun dizelleride yağlı dizel otomatik focuslarda bu sorunla karşılaşılmadı

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

FD6 - FB7

Pug/Citroen lerde kullanılan EAT6 (aisin üretimi) tork konvertörlüyü denediniz mi bilmiyorum ama o şanzımanı toyota satmak yerine kendi araçlarında kullanmış olsaydı efsaneler arasına ismini altın harflerle yazdırırdı. Bence kuruluşundan itibaren yaptığı en büyük yanlış bu oldu çünkü tork konvertörlü olmasına rağmen vites geçiş hissiyatı dsg ye yakın ve ş.içi tüketimlerini 5 litrelere çekmiş.Tork konvertörlü bir honda kullanıcısı olarak ben hayran kaldım,şanzımanın tepki süreleri çok iyi,sıfır kararsızlık sanki yüz yıldır o aracın altında o işi yapıyormuş gibi,gel gelelim Çok güzel bir şanzıman yanlış markanın elinde resmen heba oluyor.

iPhone cihazından gönderildi.

Pug/Citroen lerde kullanılan EAT6 (aisin üretimi) tork konvertörlüyü denediniz mi bilmiyorum ama o şanzımanı toyota satmak yerine kendi araçlarında kullanmış olsaydı efsaneler arasına ismini altın harflerle yazdırırdı. Bence kuruluşundan itibaren yaptığı en büyük yanlış bu oldu çünkü tork konvertörlü olmasına rağmen vites geçiş hissiyatı dsg ye yakın ve ş.içi tüketimlerini 5 litrelere çekmiş.Tork konvertörlü bir honda kullanıcısı olarak ben hayran kaldım,şanzımanın tepki süreleri çok iyi,sıfır kararsızlık sanki yüz yıldır o aracın altında o işi yapıyormuş gibi,gel gelelim Çok güzel bir şanzıman yanlış markanın elinde resmen heba oluyor.

Toyota corolla da cvt şanzıman olduğunu biliyordum ama ayrıca birde tork konvertörü olduğunu bilmiyordum. Bende 2017 corolla kullandım cvt şanzıman vites geçişleri falan gerçekten iyidi. Ama ben bir türlü toyotanın içine dışına alışamadım. 6 yıldır civic kullanıyorum.

FD6 - FB7

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Toyota corolla da cvt şanzıman olduğunu biliyordum ama ayrıca birde tork konvertörü olduğunu bilmiyordum. Bende 2017 corolla kullandım cvt şanzıman vites geçişleri falan gerçekten iyidi. Ama ben bir türlü toyotanın içine dışına alışamadım. 6 yıldır civic kullanıyorum.

FD6 - FB7

Şanzımanı toyota kendi araçlarında kullanmıyor, pug grubuyla anlaşması gereği şanzımanı yapıyor satıyor fakat kendi araçlarında kullanamıyor. O şanzımanı keşke kendisi kullansaymış

Geri