Civic FB7 Yeni Heyecan - FB7 Genel Bakım Tavsiye

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Çok teşekkür ederim hocam filtreleri eskiden aldığım yerden alacağım orijinallik yönünden problem yok fakat mann a da bakacağım. Yağ konusunda kilometreden ötürü 5 30 koymayı düşünüyorum senin tavsiyen nedir ?
Benim tavsiyem 0w20 olur hocam. 8. aydayız, daha uygun bir viskozite olduğunu düşünüyorum önünüzdeki 10bin km için. Bir şikayetiniz olmazsa da öyle devam edebilirsiniz.
Benim son ve 130bin bakımım Shell 0w20 ile olmuştu.

Son düzenleme:
Aracınız
İyi günler herkese, aracım 150.000 oldu. Standart Bakım yaptracağım yaptıracağım. Bostancıdaki koçaslan hondadan fiyat aldım 1250₺ dedi. Yağ olarak eneos ya da Castrol 0-20, filtre olarak orjinal dedi.

Ayrıca
ön disk için de fiyat aldım 1400(orjinalle aynı kalitede dedi) servis ön disk takımı için 2200 fiyat verdi.işçilik dahil.

Marş motoru bakımı için de 450 ₺ dedi.

Ön disk ve marş motoru bakımını Koçarslan da yaptıracağım ama standart bakım biraz pahalı geldi. Sizce fiyatlar nasıl?

Aracınız
Civic FB7 2012
İyi günler herkese, aracım 150.000 oldu. Standart Bakım yaptracağım yaptıracağım. Bostancıdaki koçaslan hondadan fiyat aldım 1250₺ dedi. Yağ olarak eneos ya da Castrol 0-20, filtre olarak orjinal dedi.

Ayrıca
ön disk için de fiyat aldım 1400(orjinalle aynı kalitede dedi) servis ön disk takımı için 2200 fiyat verdi.işçilik dahil.

Ön disk ve marş motoru bakımını Koçarslan da yaptıracağım ama standart bakım biraz pahalı geldi. Sizce fiyatlar nasıl?
Ön disk için emin olmamakla beraber blueprint kullanıyorlar diye biliyorum.
Marş motoru fiyatı bence normal. Ben 1.5 sene önce aynı yerde 300 e temizletmiştim.
Yağ filtresini "VIC" diye bir marka, Polen için Wunder, hava filtresini bilmiyorum.
Bence mann filtre setini 500 TL ye, Motul 0w20 için de yaklaşık 500-550 TL ye internetten satın alıp, ustaya da 200-250 verirseniz aynı fiyata denk gelecektir. Ben şahsen yağ bakımında bu yolu tercih ediyorum. Diğer bakımlar için Koçarslan'a gidiyorum.
Not: Aracım 140.000 km ye yaklaştı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Ayrıca

Sanayide 1250 tl rutin bakım pahalı gibi ama şu anda Mann Filter set 500 tl, Motul 0w20 yağ 500 tl hesaplanınca direk 1000 tl çıkıyor.
Bence koçaslanda Polen harici fiyat isteyip ona göre hareket edin. Polen filtresini uyguna alıp kendinizde değiştirebilirsiniz.
Serviste işçilik dahil 2 disk için 2200 olduğuna eminmisiniz? Eğer 2 disk için o fiyat isteniyorsa ben direk serviste değiştiririm, çünkü orjinal disklerin dayanıklılığında hiçbir disk yok. Eğer pahalı geliyorsa koçaslanın hangi marka diski kullandığını öğrenin.
Son olarak diskleri değiştiriyorsanız mümkünse balataları da değiştirin, sıfır diskte eski balatalar düzensiz aşınmaya neden olabiliyor.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Filtron filtre set ve 5w30 uygun fiyatlı shell professionnel yağ ile atlatın bu bakımı hatta yağ stoğu ve filtre stoğu yapın sonraki bakım için. Balata konusunda da Blueprint öneririm ben.

Aracınız
Filtron filtre set ve 5w30 uygun fiyatlı shell professionnel yağ ile atlatın bu bakımı hatta yağ stoğu ve filtre stoğu yapın sonraki bakım için. Balata konusunda da Blueprint öneririm ben.
Evet dediğiniz mantıklı, öteki konulardan okuduğum kadarıyla yetkili serviste standart bakımı 925₺ ye yaptıran bile var. Sanayide 1250₺ onunla kıyaslayınca pahalı.
Balatayı da forumdan bir arkadaştan orjinal ön-arka takımı 1100₺ ye aldım. Onu kullnacağım.

Geri