Yeni Honda Civic Direksiyon Hassasiyeti

Mrb arkadaşlar daha önceki aracımda (2013 fiesta) direksiyon düşük hızlarda yumuşak, yüksek hızlarda bir o kadar da sert idi. Lakin Civic tam aksine düşük hızda orta sertlikte (yumuşak olmasını beklerdim). Yüksek hızlarda ise biraz daha sert, 1 tık diyebilirim. Sizde de böylemi arkadaşlar? Yoksa aracımdamı sıkıntı var.

Forumları da karıştırdım ve "yüksek hızlarda dahada sertleşmesini beklerdim" gibi ifadelere rastladım. Sizin bu konudaki düşünceleriniz benim için önemli arkadaşlar.

Wordls

0
Ynt: Yeni Honda Civic Direksiyon Hassasiyeti

Haklisin yuksek hizlarda cok yumusak bende bu durumdan bahsetmistim.
Lastik tabani biraz genisletirsen bu durumun cok az onune gecebilirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merak etmeyin dreksiyonda sorun yok. Aslinda sert ama sistem olarak klasik elektrikli dreksiyon degil. Cok kabaca senden once yol durumuna gore pozisyon almaya calisio. O yuzden de sanki yumusak gibi ve hatta sanki saga sola zaman zaman yalpaliyo hissi bile verir özellikle otobanda.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Fiestada görmüş olduğunuz direksiyon sistemi civiclerde 7. jenerasyon vtec 2 lerde vardı, bu yeni sistem daha farklı çalışıyor ;)

Aracınız

Civiclerde yeni sistem harekete duyarlı direksiyon sistemi olmakla birlikte hıza duyarlı yani düşük hızlarda yumuşayan yüksek hızlarda sertleşen bir sistem bulunmamaktadır.

ABD de Makyajdan önce civice direksiyon hareket algılaması nedeniyle yoğun eleştiri yapılmış ve makyajda bu hassasiyetin daha da iyileştlrildiği çıkan haberlerde belirtilmiştir.

Türkiye de makyajsız civic daha sonra çıktığından muhtemelen iyileştirme yapılmıştır.

Wordls

0

Bence yuksek hizda yol tutus icin - bir durum. Ama siz problem yasamadiysaniz sorun yoktur.

Aracınız
Civiclerde yeni sistem harekete duyarlı direksiyon sistemi olmakla birlikte hıza duyarlı yani düşük hızlarda yumuşayan yüksek hızlarda sertleşen bir sistem bulunmamaktadır.

Bu hondanın güvenlik önlemleri beni kendimden geçiriyor. Kumandadan 4 cam otomatik kapatma yapmıyorsun yolcu sıkışır diye . Yüksek süratlarda sürücü ani manevra yapmasın diye direksiyon simidin sertleştirmiyor. Nasıl bir iştir anlamadım..

Aracınız
Bu mesele çok can sıkıcı gerçekten. Ben 2010 yılında aldığım Peugeot 207'ye ve işyerinde kullandığım Volvo S60'a bu anlamda çok alışıktım. Özellikle 207'nin düşük hızlarda tüy gibi olan direksiyonu, yüksek hızlarda ciddi anlamda sertleşiyor, güven veriyordu. Neredeyse her gün kullandığım otobanda, Peugeot207 ile 140 ve üzeri süratlerde çok rahat yol alabilirken, Civic ile bir hayli tedirgin olmuştum. Alışık olmadığım için de bunun bir sorun olduğunu düşünüp servise gitmiştim. Servis bu durumun normal olduğunu söyleyince de epey şaşırmıştım. Honda'nın böyle bir şeyi ne düşünerek yaptığını gerçekten çok merak ediyorum.
Dediğim gibi bu biraz da alışkanlıklarla ilgili, hatta artık alıştım diyebilirim ama bence bu durum Civic için büyük bir eksi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Direksiyon yumuşaklığı özellikle kışlık lastik takıldığı zaman daha da kötü hal alıyor .duv. Birçok farklı araç kullandım ama sadece civicin direksiyonu bayağı tedirgin ediyor :( Sanki elden kayacakmış gibi his oluşturuyor. FD6 ve FC5te böyle bir sorun yok anladığım kadarı ile halbuki.

Geri