Yeni honda civic excutive lpg

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam forumda en aktif RS kullanıcısı seni görüyorum. Yakıt ne civarda oluyor? Şehir içi normal bir trafikte ve denediyseniz 140-150 hız bandında uzun yolda..

Hocam İstanbul'da ikamet ediyorum pazar günü boş trafikte 70 80 90 km.lerde seyir halindeyken 5-6 litre arasında yakıtı oynuyor. Çünkü arada hızlanmalarda yapıyorsunuz. Yada bi yapıştırayım şu araya grip devam edeyim diyorsunuz :D. Daha önceden de belirttiğim gibi 10 yada 15 dakikalık yürüme mesafesindeki yolu kaza sebebiyle 1 saat 10 dakikada aldım. Bu rotadaki güzergah ortalamam 9.1 lt civarındaydı. Uzun yola daha çıkmak nasip olmadı fakat 140-150 bandından seyrettiğim zaman 6-6.5 litrelerde. Buda CVT şanzumanın güzelliği araç 1500 devirde 70 de de gidiyo 150 de de gidiyo Turbo beslemeli bir araç olduğu için ve beygir yüklü olduğu için araçta herhangi bir zorlanma gözlemlenmiyor. Ben RS i renginden ve performansından dolayı aldım. Performans derken yanlış anlaşılmasın ara hızlanmaları seviyorum ben. Ama şunu da belirtmeden geçmek olmaz daha önceden VW CC 1.4 TSİ 160 Hp kullanıyordum benim 9 litre yaktığım yerde CC 12 lt civarında gösteriyordu. Performans olarak RS daha iyi tabikide. Ek olarak Civic ECO ya göre RS aynı şanzumanı kullanmıyor. Daha doğrusu aynısını kullanıyor fakat hızlandırılmış yazılımlı CVT olarak geçiyor. Bu sebeptendir ki yakıtı benzinde Eco'ya göre daha uygun. Uzun yazdım başınızı ağrıttı isem affola. Başka bir sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam İstanbul'da ikamet ediyorum pazar günü boş trafikte 70 80 90 km.lerde seyir halindeyken 5-6 litre arasında yakıtı oynuyor. Çünkü arada hızlanmalarda yapıyorsunuz. Yada bi yapıştırayım şu araya grip devam edeyim diyorsunuz :D. Daha önceden de belirttiğim gibi 10 yada 15 dakikalık yürüme mesafesindeki yolu kaza sebebiyle 1 saat 10 dakikada aldım. Bu rotadaki güzergah ortalamam 9.1 lt civarındaydı. Uzun yola daha çıkmak nasip olmadı fakat 140-150 bandından seyrettiğim zaman 6-6.5 litrelerde. Buda CVT şanzumanın güzelliği araç 1500 devirde 70 de de gidiyo 150 de de gidiyo Turbo beslemeli bir araç olduğu için ve beygir yüklü olduğu için araçta herhangi bir zorlanma gözlemlenmiyor. Ben RS i renginden ve performansından dolayı aldım. Performans derken yanlış anlaşılmasın ara hızlanmaları seviyorum ben. Ama şunu da belirtmeden geçmek olmaz daha önceden VW CC 1.4 TSİ 160 Hp kullanıyordum benim 9 litre yaktığım yerde CC 12 lt civarında gösteriyordu. Performans olarak RS daha iyi tabikide. Ek olarak Civic ECO ya göre RS aynı şanzumanı kullanmıyor. Daha doğrusu aynısını kullanıyor fakat hızlandırılmış yazılımlı CVT olarak geçiyor. Bu sebeptendir ki yakıtı benzinde Eco'ya göre daha uygun. Uzun yazdım başınızı ağrıttı isem affola. Başka bir sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim, tam detaylara girecektim bende zaten siz herşeyi açıklamışsınız, birşey sormama gerek kalmadı :D
Bizim lpg ortalamalarını görünce RS bakıyorum ufaktan :) 35 kuruş yakacağına 55 yaksın ama bastığıma değsin istiyorum. Ara hızlanmalar tatmin etmiyor, turbo desteği istiyor insan. Şirket araçlarından da alışkanlık oldu 1.5 tdi focus poweshift 120hp kullanıyorum deli gibi kaçıyor araç. Hafta sonu kendi aracımı kullanıyorum kağnı gibi geilyor :D Tamam konfor süper ama turbosuz olmuyor artık. Fiyatı uygun olursa yeni dizel civiclere bakıcam onu bekliyorum, tuzlu gelirse de RS alırım artık.
Tekrardan teşekkürler..

Çok teşekkür ederim, tam detaylara girecektim bende zaten siz herşeyi açıklamışsınız, birşey sormama gerek kalmadı :D
Bizim lpg ortalamalarını görünce RS bakıyorum ufaktan :) 35 kuruş yakacağına 55 yaksın ama bastığıma değsin istiyorum. Ara hızlanmalar tatmin etmiyor, turbo desteği istiyor insan. Şirket araçlarından da alışkanlık oldu 1.5 tdi focus poweshift 120hp kullanıyorum deli gibi kaçıyor araç. Hafta sonu kendi aracımı kullanıyorum kağnı gibi geilyor :D Tamam konfor süper ama turbosuz olmuyor artık. Fiyatı uygun olursa yeni dizel civiclere bakıcam onu bekliyorum, tuzlu gelirse de RS alırım artık.
Tekrardan teşekkürler..

Şöyle söyleyeyim aynı şirket aracından bende kullandım. Tork yüksek olduğundan gidiyor gibi geliyor fakat belirli bir devirde torku kesiyor kalkışlarda fırlıyor gibi gözüküyor. Size söyleyeceğim tek şey RS i test edin. 140 km den 180 km'ye çıkarken araç kafa atıyor. Tabiri caizse aracı kontrol edemiyorsunuz. Altınızdan kaçıyor. 0-100 yaparken 140 da buluyorsunuz kendinizi :D Dizelin fiyatları ne olur ne biter bilmiyorum ama RS le arasında büyük farklar oynayacağını sanmıyorum. 3 aşağı 5 yukarı aynı olur gibi.

Aracınız
Ankara trafiğin de 10l gösteriyor sakin kullanım da minimum 8l düşürebildim fakat kesinlikle atmosferik yerine RS tercih edilmeli

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

merhaba ikinci el executive eco bakıyorum 2017 model lpg li yazılanları okudum sadece ekonomik olsun diye lpg yi tercih etmeyi düşünüyorum ancak 10 litre seviyeleri biraz yüksek değil mi komşumda var aynı araç 7 litre max 8 litre seviyelerinde dolanıyor aracı

Aracınız
merhaba ikinci el executive eco bakıyorum 2017 model lpg li yazılanları okudum sadece ekonomik olsun diye lpg yi tercih etmeyi düşünüyorum ancak 10 litre seviyeleri biraz yüksek değil mi komşumda var aynı araç 7 litre max 8 litre seviyelerinde dolanıyor aracı
2017 exe eco vardi. Sırf bu yuzden satip gecen ay rs aldim. Eskisehirin genelde cok yogun olmayan trafiginde Kendime hakim olup Sakin kullanirsam 40-45kurus yakiyor sehir icinde. Sehir dışı 5-5,5 itre civarinda dolasiyor. Memnun muyum diye sorarsanız exe eco ile yanimdan gecen cliolarin arkadasimdaki tüplü 96 model toyota corollanin isiktan birlikte kalkip beni dikiz aynasindan gordukten sonra frene basarak yanima yaklastigini yasadiktan sonra hakikaten cok memnunum. Eco dediginiz aracin yakit tuketim sabikasi zaten kabarık.forumu bir arastirin birkac honda calisani gibi yorum yapan ve sehir ici 400km yi deviriyorum 1depoyla diyen şaibeli extreme yorumlar haric herkes şikayetçi. Benim de bir sürü yorumum var bu konuda.. arac hem gitmiyor hem de iciyor lpg yi. Ustelik ilk isinmadaki benzin kullanimini da ekleyince RS le arasinda sehir ici de sehir disi da 10kurus fiyat farkina hakikaten degiyor. Eco benim icin pismanlikti benzin döküp yakmadan satip 2017 RS aldim. Her iki araca da binen ve "ara sira" seri kalkmayi ve sürme ihtiyaci duyan birisi olarak kesinlikle RS tavsiye ederim..
Ama devamli seri kullanip gaz fren yapip sert kullanim yaparsanız RS ten aman aman uzak durun ocaginiza incir agaci diker vallahi. Ortalamaniz 12 litreyi rahat görür.. (görmüşlügüm de var:)

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben de sizden aldigim degerli referanslarla exe ecomu satip RS aldim. Hemde neredeyse hic fark odemeden ayni rakamlara geldi bana bu da ayri bir mutluluk:) Sizin beklentileriniz gibi bende ara hizlanmalari ve seri kalkislari seviyorum ara sira ihtiyac duyduğumda..
Sakin kullanimda sehir ici fabrika verisinin altinda yakit tukettigim hakikaten ömrümdeki tek arac oldu RS..

Suan gayet memnunum

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merak ettim uzun yolda kaç km gidiyordunuz ? Ben LPG yi serin havada doldurarak, hiç mola vermeden ve hiz sabitleme acmadan 500 km gittim de. Lastiklerimin basınçları garajdan çıkmadan önce 37 bar iken yoldan sonra 45 leri geçti. Ortalama hız 115 idi. Arabada yarım depo benzin ve kediminalzemeri ve kendisi dışında da yük yoktu. Ben zaten 105 kiloyum. Araba FB7. İnanın K&N kutu içi filitre dışında hiç bir şey yoktu. Touring iyidir hayırlı olsun.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

1600 km dir yoldayım uzun yol dağ bayır klima açık ortalama hızım120 130 km anlık 180 200 km leride gördüm yakıt ortalamam 8 litre önceki aracım benzinli idi kimse bana benzinli aracı övmeye kalkmasın her halükarda lpg den 2 kat daha fazla yakıyo bütün benzinliler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri