Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Limitatörü iptal ettirmek gerekiyor onun içinde yazılım atılması lazım diye biliyorum limitör iptal edilse yeni Executive+ 250 ye rahat çıkabilir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
CVT şanzıman için sıkıntı olur. Şanzımanı korumak için limit var. Manuel vites olsa sorun olmazdı.

executive plus olanlarda öyle octaviadaki gibi heryer ışıl ışıl olmasa da iki önemli yerde ortam aydınlatması var. elegance paketlerde göremedim. yanlışsa düzeltin lütfen. birisi orta konsolda vitesin önündeki cep. birisi tavanda sos tuşlarının olduğu bölümün her iki yanında bulunan ışıklar ki orta konsolu, vitesin yanındaki bardaklıkları falan aydınlatıyor diye düşünüyorum. octaviada öyleydi, tavandan tam oraya vuran ışık aydınlatırdı.

şimdi sorum şu, bu iki ortam aydınlatmasını elegance arabamıza taktırabilir miyiz servisten. yerlerini kontrol ettim, mevcut.

sahibinden.com üzerinden görüntülediğim fotoğraflar aşağıdadır:

Ekli dosyalar

• 20220128_122410.jpg
    20220128_122410.jpg
    136 KB · Görüntüleme: 136
  • 20220128_122450.jpg
    20220128_122450.jpg
    308.5 KB · Görüntüleme: 138
executive plus olanlarda öyle octaviadaki gibi heryer ışıl ışıl olmasa da iki önemli yerde ortam aydınlatması var. elegance paketlerde göremedim. yanlışsa düzeltin lütfen. birisi orta konsolda vitesin önündeki cep. birisi tavanda sos tuşlarının olduğu bölümün her iki yanında bulunan ışıklar ki orta konsolu, vitesin yanındaki bardaklıkları falan aydınlatıyor diye düşünüyorum. octaviada öyleydi, tavandan tam oraya vuran ışık aydınlatırdı.

şimdi sorum şu, bu iki ortam aydınlatmasını elegance arabamıza taktırabilir miyiz servisten. yerlerini kontrol ettim, mevcut.

sahibinden.com üzerinden görüntülediğim fotoğraflar aşağıdadır:

Sormak lazım ama böyle bi opsiyon olacağını sanmam taksalarda garanti vermezler diye düşünüyorum

Yeni kasada ses sistemi ayarlarını nasıl yapsak güZel olur bassı tizi böyle güzel şekilde nasıl ayarlarız benim ses ayarları ilk günki gibi halen bilgisi olan yada ayar yapan vRmı

Yeni kasada ses sistemi ayarlarını nasıl yapsak güZel olur bassı tizi böyle güzel şekilde nasıl ayarlarız benim ses ayarları ilk günki gibi halen bilgisi olan yada ayar yapan vRmı

Bu konuyu pek konuşmadık sanırım yeni kasanın ses sistemleri nasıl? Fc5 ile aynı mı yoksa fark var mı?

Bu konuyu pek konuşmadık sanırım yeni kasanın ses sistemleri nasıl? Fc5 ile aynı mı yoksa fark var mı?
FC5’in ses sistemini bilemem ama FE1’in ses sistemi çok iyi değil. Araç yalıtım anlamında kötü olduğu için ses sistemi ilave bir gürültü yaratıyor, bu nedenle çoğu zaman ses sistemini kapatıyorum.
Ses sistemi kalite anlamında çok standart bir ses sistemi. İnanın Clio 5 Icon’un ses sistemi daha kaliteli.

FC5’in ses sistemini bilemem ama FE1’in ses sistemi çok iyi değil. Araç yalıtım anlamında kötü olduğu için ses sistemi ilave bir gürültü yaratıyor, bu nedenle çoğu zaman ses sistemini kapatıyorum.
Ses sistemi kalite anlamında çok standart bir ses sistemi. İnanın Clio 5 Icon’un ses sistemi daha kaliteli.
Üst segment olmadığı sürece pek çok araçta inanın durum ayni.

Araç radyosu üzerinden müzik dinlerken keyif almiyorum ancak bluetooth üzerinden dinlediğim radyo kanallarinda ses kalitesi daha iyi. Bas ve tiz çıkışları kulağı tırmalamıyor.

Araç içi ince trim seslerini duymamak için sesi biraz açınca egoyu okşayacak kıvama geliyor. Ötesini beklemek saflık olur zira markaların pek çoğunda kapı içi ses yalıtımı diye bir uygulama neredeyse yok.

iyi bir sistem altyapisi ve araç içi ses izolasyonu da bu arabaya yaptirilir onca para bağlanır mı tartışılır. Kurlardaki dalgalanmayla birlikte söz konusu uygulama neredeyse araç bedelinin %10 nu buluyor...

Yalıtım ve izolasyon sorunu Türkiye’de satılan japon otomobillerinin neredeyse tamamında var. Diğer bazı markaların B segmenti araçlarında, yalıtım bir üst segment japon otomobillerinden daha iyi ise, söyleyecek çok fazla bir şey yok. Honda, Toyota, Subaru, Suzuki (diğer Japon’ları kullanmadım-onun için bilmiyorum) yalıtım sorununa el atmalı artık.

Bana göre çok bi fark yok fakat yeni kasada ses ayarlarını yapmadım henüz dengeleyi kurduğumda daha iyi fikir verebilirim

Geri