Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar
Bu sabah FE exe eco ya Yazılım güncellemesi ve direksiyon alt kısım trim ve orta konsol ekran trim sesi için servisten randevu almıştım uğradım ve trimler giderildi SABAHLARI TİTREME YAPIYORDU LPG ye geçerken bu akşam bi 4-5 saat kadar 13 derecede serin olarak kaldı çalıştırdığımda rolanti öncekine göre çok sesli olarak değil makul olarak çalıştı ve LPG YE GEÇİŞTE TİTREME YAPMADI şu an istanbul 11 derece sabaha doğru biraz daha düşecektir inşallah sabah titreme yapmaz diye düşünüyorum gene YAZILIM GÜNCELLEMESİNDEN SONRA TİTREME geçiyormu arkadaşlar

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar
Bu sabah FE exe eco ya Yazılım güncellemesi ve direksiyon alt kısım trim ve orta konsol ekran trim sesi için servisten randevu almıştım uğradım ve trimler giderildi SABAHLARI TİTREME YAPIYORDU LPG ye geçerken bu akşam bi 4-5 saat kadar 13 derecede serin olarak kaldı çalıştırdığımda rolanti öncekine göre çok sesli olarak değil makul olarak çalıştı ve LPG YE GEÇİŞTE TİTREME YAPMADI şu an istanbul 11 derece sabaha doğru biraz daha düşecektir inşallah sabah titreme yapmaz diye düşünüyorum gene YAZILIM GÜNCELLEMESİNDEN SONRA TİTREME geçiyormu arkadaşlar

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Trimleri nasıl onarıyorlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Trimleri nasıl onarıyorlar

Merhaba
Başkan tablet çıkartılarak içrdeki kablo bantlanarak vidaları tekrardan sıkılmış direksiyon altınfan tarafından gelen trim sesi kapak açılarak sıkılama işlemi ile giderilmiş bana söylenenler bunlar dı

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba
Başkan tablet çıkartılarak içrdeki kablo bantlanarak vidaları tekrardan sıkılmış direksiyon altınfan tarafından gelen trim sesi kapak açılarak sıkılama işlemi ile giderilmiş bana söylenenler bunlar dı

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Bendede sağ emniyet kemerinin olduğu yerden trim sesi var

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar
Bugün yazmıştım YAZLIM GÜNCELLEME YAPILDI DİYE fakat akşam üstü eve gelirken ÇARPIŞMA ÖNLEME VE FREN DESTEK SİSTEMİ ARIZA IŞIKLARI YAKTI ARAÇ sağa çekip stop edip tekrar çalıştırdım gene yanıyordu SERVİSİ ARADIM konuşurken söndü Kemal abiyle konuşurken ÖN PLAKA KISMINA DARBE ALDIMI ORDA SENSÖR VAR DEDİ AMA BİR DARBE ALMADI AYRIYETEN fakat YARIN SABAH TEKRARDAN GİDECEĞİM BU DURUMLA KARŞILAŞAN OLDUMU ARKADAŞLAR Image1650578149.103853.jpg

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaslar
1000 km eco elegance aracimda her kasis ve tumsekte on sol alt taraflardan(sanki yuruyen takimlardan geliyor gibi) ‘lak’ seklinde ses ve vuruntumsu bir hissiyat geliyor. Sadece sol taraftan ve sol tekerin girdigi ciktigi zamanlar. Duz yolda saga sola cekme yok, virajda sorun yok duz yolda sorun yok bozuk zeminde de yok sadece her kasiste, tumsek ve rogar gibi ufak bile olsa cukurlarda(cok dusuk hizda bile). Servise gidildi yürüyen alt takımlar kontrol edildigi ancak hic bir sorun olmadigi soylendi. Sesi duydular ama giderecek bir sorun bulamadilar. Karsilasan oldu mu? İnsan ona odaklanıyor ister istemez ve can sıkıyor. Teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaslar
1000 km eco elegance aracimda her kasis ve tumsekte on sol alt taraflardan(sanki yuruyen takimlardan geliyor gibi) ‘lak’ seklinde ses ve vuruntumsu bir hissiyat geliyor. Sadece sol taraftan ve sol tekerin girdigi ciktigi zamanlar. Duz yolda saga sola cekme yok, virajda sorun yok duz yolda sorun yok bozuk zeminde de yok sadece her kasiste, tumsek ve rogar gibi ufak bile olsa cukurlarda(cok dusuk hizda bile). Servise gidildi yürüyen alt takımlar kontrol edildigi ancak hic bir sorun olmadigi soylendi. Sesi duydular ama giderecek bir sorun bulamadilar. Karsilasan oldu mu? İnsan ona odaklanıyor ister istemez ve can sıkıyor. Teşekkür ederim.

Üstad merhaba
Anlamadığım sorunu duymaları ve bir şey yapmamaları neden müdahale etmiyor veya araştırmıyorlar HANGİ İL bayiisi bu gerekirse merkeze yazı yazın veya arayıp bir konuşun şu ana kadar forumda sizden başkada yok galiba böyle bir şikayeti olan

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Üstad merhaba
Anlamadığım sorunu duymaları ve bir şey yapmamaları neden müdahale etmiyor veya araştırmıyorlar HANGİ İL bayiisi bu gerekirse merkeze yazı yazın veya arayıp bir konuşun şu ana kadar forumda sizden başkada yok galiba böyle bir şikayeti olan

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO
Yani kontrol ettik ama sorun yok dediler, servis dokumaninda da boyle belirtildi biraz kullanin devam ederse gene bakalim, belki yeni olduğundandır parçaların birbirine alışması lazımdır vs dendi ama böyle bir şeyin mantıklı olmadığını biliyorum ? zaten arabayı dinleyen birisiyim belki benim yerime başka biri olsa bu sorunu büyüyene kadar farketmeyebilirdi de. en azından servis dokümanına yansıdı yani kayıt altına alındı hem sorun hem de tespit edilmemesi durumu. Yine servise götüreceğim ama karşılaşan var mı merak ettim ama.

Geri