Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Yani kontrol ettik ama sorun yok dediler, servis dokumaninda da boyle belirtildi biraz kullanin devam ederse gene bakalim, belki yeni olduğundandır parçaların birbirine alışması lazımdır vs dendi ama böyle bir şeyin mantıklı olmadığını biliyorum zaten arabayı dinleyen birisiyim belki benim yerime başka biri olsa bu sorunu büyüyene kadar farketmeyebilirdi de. en azından servis dokümanına yansıdı yani kayıt altına alındı hem sorun hem de tespit edilmemesi durumu. Yine servise götüreceğim ama karşılaşan var mı merak ettim ama.

Gözle görülür yada çok belirgin birşey yok ise o yüzden sorun yok demiş olabilirler ama tabi bakılması gerekirdi araç garanti kapsamındayda servis dışında elletme problem devam ediyorsa servis yakınsa müsait oldukça git söyle illa bakarlar yeni kasa olduğu için belki bunlar kronik sorunlar olabilir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bendede sağ emniyet kemerinin olduğu yerden trim sesi var

Sağ kemer tarafından gelen ses yan koltuktan geliyor. Elinizi koltuk ile kemer kısmının arasına atıp şöför koltuğuna doğru çekince kesiliyor. Aynı trim sesi bende de var. Ayrıca direksiyon altından da trim sesi gelmekte

Aracınız
Civic FC5 2020
Sağ kemer tarafından gelen ses yan koltuktan geliyor. Elinizi koltuk ile kemer kısmının arasına atıp şöför koltuğuna doğru çekince kesiliyor. Aynı trim sesi bende de var. Ayrıca direksiyon altından da trim sesi gelmekte

Merhaba
Direksiyon n alt kısmını ben götürdüm baya azalttılar bilginize onu halledebiliyorlar orta ekranda da vardı o da kesildi ama emniyet kemeri kısmında şu anlık yok

BİRDE SUNROOF AÇIK KEN O PERDE KISMI ARAÇ BOZUK SATIHA DENK GELİNCE İÇERDE BŞR YERE DOKUNUYOR İĞRENÇ TİZ SES ÇIKARTIYOR BENDE MESELA

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Kısaca bu trim sesler hep olacak gibi youtube de inceleme videolarına bakıyorum lüks d segment araçlarda bile var bu trim sesleri alışmak gerek :)

Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba,
Merak ettiğim bir durum var?
Ben 1 çentik ve yakıt az uyarısı ile sabahleyin depoyu doldurdum pompa atana kadar 35 lt doldurdu. Çok abes geldi bana en az 40-42 lt olmasını beklerdim.
Sizin bu konuda yorumlarınız nedir?
Aracın deposu maks. 47 lt alıyor ama ben arabayı alalı 2 ay oluyor hiç 40 lt nin üstünde benzin dolduramadım!

Merhaba. Ben de Elegance benzinli aracımı 17 Ocakta Honda Damla bayisinden aldığımda tek çıt ve 23km mesafe gösterirken full depo benzin aldığımda 40.9 litre aldı. Ondan sonra genelde 2 çıt kala aldım ve en fazla 33 litre alabildim. Deponun 47 litre olduğu yazıyor. Konuyu 1000km bakımda Honda Damla daki meşhur yutuber Mehmet Ilgaz a sorduğumda yeni civiclerin benzin deposunun dibe doğru genişlediğini söyledi. Ama yine de bana prk mantıklı gelmedi. Ya değo 47 litreden daha küçük, ya da birşekilde tam dolmuyor pompa attığında. Birsonraki benzin alımımda pompa atınca da taşana kadar yavaş yavaş devam ettirecem doluma.

Aracınız
Merhaba
Direksiyon n alt kısmını ben götürdüm baya azalttılar bilginize onu halledebiliyorlar orta ekranda da vardı o da kesildi ama emniyet kemeri kısmında şu anlık yok

BİRDE SUNROOF AÇIK KEN O PERDE KISMI ARAÇ BOZUK SATIHA DENK GELİNCE İÇERDE BŞR YERE DOKUNUYOR İĞRENÇ TİZ SES ÇIKARTIYOR BENDE MESELA

2018FC5 EXE ECO
2020FC5 EXE ECO
2021 FE EXE ECO
Hafta içi 1000 bakımına gideceğim. Orada söyleyeceğim Teşekkür ederim

Ad Soyad
emre emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar yeni Honda Civic LPG almayı düşünüyorum. Fakat LPG li modellerde rölantide ve kalkışta silkeme sorunu olduğu söyleniyor. Servise sorduğumda böyle bir durumdan bahsetti fakat detay vermedi. Böyle bir silkeleme var mı? var ise de çok fazla hissediliyor mu?

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar yeni Honda Civic LPG almayı düşünüyorum. Fakat LPG li modellerde rölantide ve kalkışta silkeme sorunu olduğu söyleniyor. Servise sorduğumda böyle bir durumdan bahsetti fakat detay vermedi. Böyle bir silkeleme var mı? var ise de çok fazla hissediliyor mu?

BU sorunun cevabını bende çok merak ediyorum, zira yeni kasaya geçme ihtimalim var, ancak böyle bir sorunlar var ise FC5 ' e tekrar yönelebilirim. yada LPG ' ye hiç bulaşmasak mı ki...

Ad Soyad
Yunus Atay
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba hocam 1 aydan fazladır eco elegance paket kullanıyorum 1200 km yol yaptım şehir içi , araçta herhangi bir silkelenme yada titreme ile karşılaşmadım

Ad Soyad
Yunus Atay
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracın bana göre tek kusuru yalıtım daha önce Renault megan 4 üm vardı rüzgar sesi çok alıyordu Honda ya geçince hem performans hemde konforu hissediyorum ama aracın yol sesi ve yoldaki kum taş sesleri davlunbaza çarpınca çok ses geliyor araçtan ve çok hızlı gidince yol sesi geliyor

Geri