Yeni Honda Civic FE Kasa

Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün Civic e:HEV hibrit modelin tanıtım videosunu izledim ve bu kasada Hatchback formu Sedan’a göre çok daha albenili ve alınabilir duruyor,
Ancak hibrit motorda 2.0 lt.lik atkinson çevrimli motor kullanıldığı için muhtemelen Türkiye’ye gelmeyecek (182 bg 315 tork mevcutmuş).

Bu gelmez gelse de milyonu aşar bu şartlarda tuzu kuru akapacılar alır ancak :)

Ad Soyad
İstanbul Mersin
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba, benim araç 2021 model Fe1 kasa premıum.
1. Araç çalışır vaziyette dururken N den D ye alındığında bir sallama ve titreme yapıyor ufaktan bu normal midir ?
2. Yine durur vazıyetteyken bazen devir 0.5 civarının altına düşer gibi oluyor. O zaman da araç taraftan bir tırıt ses yaparak ses yapıyor .
3. Araç düz yolda hareket halindeyken ufak gaz verildiğinde kısık bir ıslık çalıyor gibi.

Bu durumları yaşayan ve çözen var mıdır?

Aracınız
Civic FC5 2019
Bunu bir araştırayım ama ellerinde daha önceki turbo motorda kullandıkları denenmiş ve uyumlu bir şanzıman varken atmosferikteki şanzımana geçmeleri çok saçma bir hareket olur, böyle bir durum olduğunu sanmıyorum.
Merhaba. Konuyu araştırdınız mı acaba? Bende 2022 model FE1 kasa executive plusa geçeyim diyorum ama sırf bu şanzımandan dolayı takipte ve beklemedeyim. FE1 eco exe plus eğer FC5 atmosferiğin şanzımanını kullanıyorsa almam ama 182'lik versiyonun şanzımanını kullanıyorsa alırım.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Eco ile 182lik farklı şanzımanlar diye biliyorum; fakat econun şanzımanı fc5 ile aynı mı bilmiyorum

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba. Konuyu araştırdınız mı acaba? Bende 2022 model FE1 kasa executive plusa geçeyim diyorum ama sırf bu şanzımandan dolayı takipte ve beklemedeyim. FE1 eco exe plus eğer FC5 atmosferiğin şanzımanını kullanıyorsa almam ama 182'lik versiyonun şanzımanını kullanıyorsa alırım.
Öğrendiğim kadarıyla ECO versiyon LPG'li FE kasa araçlarda kullanılan şanzıman FK7 kasa 1.5 Turbolardaki şanzımanla hemen hemen aynı, atmosferikteki şanzıman değil.
Benzinli FE kasaların şanzımanı ise daha yeni nesil bir şanzıman, tepkileri ve aktarmasınin iyilestirildigi belirtiliyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Öğrendiğim kadarıyla ECO versiyon LPG'li FE kasa araçlarda kullanılan şanzıman FK7 kasa 1.5 Turbolardaki şanzımanla hemen hemen aynı, atmosferikteki şanzıman değil.
Benzinli FE kasaların şanzımanı ise daha yeni nesil bir şanzıman, tepkileri ve aktarmasınin iyilestirildigi belirtiliyor.
Yeni kasa ecolar eski kasa 182'lik şanzımanı,
Yeni kasa benzinliler 182'lik şanzımanın daha geliştirilmiş hali. Süper bilgi çok teşekkürler. Siz nerden ulaştınız bu bilgiye acaba? Bende bi incelemek isterim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni kasa ecolar eski kasa 182'lik şanzımanı,
Yeni kasa benzinliler 182'lik şanzımanın daha geliştirilmiş hali. Süper bilgi çok teşekkürler. Siz nerden ulaştınız bu bilgiye acaba? Bende bi incelemek isterim.
Honda araçlarla ilgili teknik bilgisine güvendiğim bir tanıdığımdan 😄
Yazılı bir kaynaktan degil maalesef, bu nedenle öğrendiğim kadarıyla diye belirttim.
Yeni Civic hakkında konuşurken neden ECO versiyonların motor güçlerinin 130a düşürüldugunu konuşurken şanzımanında eski nesil 1.5 turbonunkiyle nerdeyse aynı olduğunu anlatmıştı.
Ek olarak yanlış hatırlamıyorsam Youtube'da kim geçer kanalının incelemesinde de bu husustan bahsetmişti ama hangi videoydu hatırlamıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Honda araçlarla ilgili teknik bilgisine güvendiğim bir tanıdığımdan 😄
Yazılı bir kaynaktan degil maalesef, bu nedenle öğrendiğim kadarıyla diye belirttim.
Yeni Civic hakkında konuşurken neden ECO versiyonların motor güçlerinin 130a düşürüldugunu konuşurken şanzımanında eski nesil 1.5 turbonunkiyle nerdeyse aynı olduğunu anlatmıştı.
Ek olarak yanlış hatırlamıyorsam Youtube'da kim geçer kanalının incelemesinde de bu husustan bahsetmişti ama hangi videoydu hatırlamıyorum.
Çok teşekkürler. Youtube kanalına bakınayım o zaman 👍

Aracınız
Civic FC5 2019
Ayrıca FE kasa 182 lerde şanzıman yağ soğutucu var dediler. Önceki kasada yokmuş. 1 ay önce 10 bin bakımda ustaya test sürüşünde sormuştum.
Bende eski kasa olan FC5'in 182'lik Exe Plus'ı var ve onda da yağ soğutucu mevcut. Hatta geçen hafta sol ön tekerleği tam sağ yaparak davlumbaz içindeki kanallardan CVT yağ soğutucu radyatöre petek temizleme sıvısı sıktım ve 5-10dk sonra hortum tazyiki ile yıkadım. Acayip kir, çamur aktı :( Eski kasanın 125hp atmosferik olanlarında CVT yağ soğutucu radyatörü yok belki de onu kastetmiştir ustanız. Ah bu ustalar (!) ve yetkili servisler (!) :)

Geri