Yeni Honda Civic FE Kasa

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Otomotiv sektöründeki arkadaşlarım çip krizinden dolayı 2. el fiyatlarının ciddi derecede artacağını söylüyor. Bu sebeple ne bulursanız alın şeklinde beyanları var.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Otomotiv sektöründeki arkadaşlarım çip krizinden dolayı 2. el fiyatlarının ciddi derecede artacağını söylüyor. Bu sebeple ne bulursanız alın şeklinde beyanları var.
Bence iyi kötü bir aracı olan kimse arayışa girmesin hocam, piyasada insanları herşey hiç durmadan zamlanacak korkusu ile çok fahiş bir döngüye soktular, bu korkudan birçok kişi ihtiyacı olmazsa bile fiyatlar daha da artar diye otomobil alma gayretine giriyor, esas dikkate alınması gereken noktayı kaçırıyor.
Şu anda otomobil sektöründe çip krizi ötesinde ciddi bir elektriğe geçiş dönemi başladı, 2-3 yıl içinde bütün otomobil markaları tamamen hibrit ve elektrikli otomobile yönelecek, bence şu anda sıfır alınan çoğu içten yanmalı motorlu araç 4-5 yıl içinde ciddi değer kaybına uğrayacak, nedense bu hususu kimse dikkate almıyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Ben bu düşüncenizi 10 yıl sonrası için tahmin ediyorum ama orada da hemen hareket olmayacak çünkü Türkiye de kinhiçbir sistem elektriğe göre değil bizim insanımız zamanla alışacak bu sistemlere

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben bu düşüncenizi 10 yıl sonrası için tahmin ediyorum ama orada da hemen hareket olmayacak çünkü Türkiye de kinhiçbir sistem elektriğe göre değil bizim insanımız zamanla alışacak bu sistemlere

Dediğiniz doğru hocam genele yayılması zaman alacaktır ama bilinçli kişilerde bu sistemi şimdiden kurduranlar var (maddi durumu müsait olanlar), düşünün evinizin çatısına güneş paneli kurdurup evin ve otomobilin şarj ihtiyacını güneş sayesinde çok çok düşük maliyetle giderebiliyorsunuz. Şebekeye bağladığınız çift taraflı sayaçla da kullanmadığınız andaki elektrik fazlasını elektrik firmasına satabiliyorsunuz.
Şu anda da enerji girişimleri apartman dairelerine bu güneş panellerini nasıl entegre edeceklerine dair çözümler geliştirmeye çalışıyor.

Son düzenleme:

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu süreçte bir de sürekli artma potansiyeline sahip olan fosil yakıt fiyatı da var. Bugün 8.5 lira olan benzinin yarın hangi sebeple nerede olacağı hiç belli değil. Örneğin elektriğe geçme sürecinin hizlanması halinde benzinin fiyatı korona zamanı gibi düşecek mi yoksa artık arz azaldığı için artacak mı? Bence bu da büyük bir bilinmezlik. Araç kullanmak da yatırım yapmak gibi riskli bir hareket bu geçiş sürecinde.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Elektrik üretimini müstakil evde oturanlar yapabilir halkıj çoğu site apartman lojman gibi yerlerde ikamet ediyor dediğiniz mevzu 2014 ten daha önce bile vardı ama bilen pek yoktu bizim insanımız halk için söylüyorum ilk kez hızla alacak elektrikli arabayı sonra diyecekler batarya diye bir teknoloji var zamanla menzili azalıyor yakıtı artıyor sonra insanlar kaçacak servise gidemeyecek sanayide usta yok servislerde bile olmayacak yetişmiş usta tekrar bir 10 sene sonra sanayide akü tamiri yapan yerler çıkacak o zaman geçerim benzin konusuda muamma Paris iklim anlaşması diye bir halt var güya iklim değişikli adı altında zorla elektriği geçirmeye yönelik ben sorarım elektriği nerden üreteceğiz ? Kömür petrol nükleer santral hidroelektrik santrali güneş enerjisi rüzgar enerjisi bunları yaparken de gene karbon salınımı olacak kısaca adamla dalga geçen bir antlaşma interten bakın elektrikli arabaları çevreci gösteriyorlar ama çevreci değiller hele piller daha çok kirletiyor çevreyi ama şu gerçekte var elektrikli arabaların maileyeti benzinli arabalara göre Daha pahalı bu yüzden gene benzinli arabalar kısa sürede olsa hala kullanılmaya devam edecek ama dediğiniz gibi çokta uzun sürmeyecek eğer togg u bekliyorsanız o araba İNŞALLAH çıkacak lakin halk için alınabilir bir Fiatta olmayacak bu söylediklerim kendi fikrim değil otomobil araştırmacıların araştırmalarında ki sonuçlar

Aracınız
Ben, elektrikli araçlara geçişten ötürü benzine olan talebin düşeceğini düşünüyorum ama petrole olan ihtiyaç her zaman olacaktır. Sonuç olarak uçaklar gemiler jet yakıtına ve fuel oile ihtiyaç duyuyorlar. Ağır vasıtalar dizelden vazgeçemeyecekler. Bu sefer üretilen ürünlerdeki benzin arz fazlasından dolayı indirime girecektir diye düşünüyorum. Petrokimya sektöründeki petrol ihtiyacına değinmiyorum bile. Yalnız, ilk etapta akaryakıt fiyatları artacaktır, elektrikli araçlara geçmeyi teşvik için manipüle bile edilecektir dünyada. Yeşil enerji diye güneş enerji panellerinin fiyatları uçtu. Para yokken çevreyi kim düşünecek? Millet kömür bulamayınca naylon yakıyo sobada. Ben elektrikli arabaları f p olarak uygun bulmuyorum. Uzun vadede de bulacağımı düşünmüyorum.

Aracınız
Başlangıç paketin 370-380 bin tl civarında olacağı şeklinde bayide çalışan bir satış müdürü arkadaşımdan duyum aldım.
Corolla 220bin lira
Golf 255bin lira

Megane ve elantranın da giriş seviyeleri bu fiyat aralığında iken honda böyle bir aptallık yapmaz umarım. :) Donanımı yüksek de şöyle de böyle de dinlemem ben üzgünüm..

Geri