Yeni Honda Civic FE Kasa

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim dikkatimi çekende 16" jantlar oldu. Fotoğraflarda büyük jant güzel duruyordu. Oldumu şimdi bu ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar hoşuma gitmeyen bir durum dikkatimi çekti, Honda Kanada’nın linkteki Basın tanıtım metnini inceliyordum ve aşağıdaki teknik verilere göre yanlış görmüyorsam bagaj hacmi 419 lt.ye düşmüş gibi görünüyor :oops:

Ekli dosyayı görüntüle 265123
Bu bagaj hacmi hususunda Kanada Honda’nın verilerinde bir tuhaflık var, mevcuttaki FC5 kasanında bagaj hacmi Honda Kanada sitesinde 428 lt. görünüyor ?
CDE20DF2-5F02-4A50-8FDF-CD052ADC2C00.jpeg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim dikkatimi çekende 16" jantlar oldu. Fotoğraflarda büyük jant güzel duruyordu. Oldumu şimdi bu ?
Hocam Honda Kanada’nın sitesinde Yeni Civic’in Kanada için düzenlenen donanım paketleri görülebiliyor ve linkten bakılabileceği üzere Kanada’daki EX modelde 16 jant mevcut. Muhtemelen Türkiye’ye de bu jantla gelecektir,

Aracınız
2015 de fb7 yi sıfır aldığımda, aynı paraya bir ev dahi alamıyordum hatta çoğu şehire göre 3+1 dairenin yarı fiyatıydı civic. Şimdi bakıyorum 350-400-500 bu fiyatlara bahçeli yazlık villa satıyor adamlar. Ne ara buralara geldik elin adamı üç maaşa civic alırken bizim için gittikçe kaf dağını aşıyor, bu sadece civic için değil muadili bir çok c sınıfı araç için geçerli. Bu fiyatlara honda bu aracı satabilir mi ? Alan adam bu fiyatları verecekse civic alır mı ? Muamma. Ama bu gidişle kendi ülkesinde emekli maaşıyla geçinemeyen yabancılar için cennet olacak memleketimiz. Fb7 im beni bırakana kadar devam.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2015 de fb7 yi sıfır aldığımda, aynı paraya bir ev dahi alamıyordum hatta çoğu şehire göre 3+1 dairenin yarı fiyatıydı civic. Şimdi bakıyorum 350-400-500 bu fiyatlara bahçeli yazlık villa satıyor adamlar. Ne ara buralara geldik elin adamı üç maaşa civic alırken bizim için gittikçe kaf dağını aşıyor, bu sadece civic için değil muadili bir çok c sınıfı araç için geçerli. Bu fiyatlara honda bu aracı satabilir mi ? Alan adam bu fiyatları verecekse civic alır mı ? Muamma. Ama bu gidişle kendi ülkesinde emekli maaşıyla geçinemeyen yabancılar için cennet olacak memleketimiz. Fb7 im beni bırakana kadar devam.
2015e de gitmeye gerek yok, 2 yıl önceye kadar fiyatlar bu kadar ütopik seviyede değildi, 2020 yılında sanki Dünya'da otomobil üretimi duracakmışcasına bir talep oluşup otomobil fiyatları patladı. Yeni iş yaşamına başlayan ve yeni bir otomobil almak isteyenlerin halini düşünemiyorum.

Aracınız
Civic FC5 2020
2015e de gitmeye gerek yok, 2 yıl önceye kadar fiyatlar bu kadar ütopik seviyede değildi, 2020 yılında sanki Dünya'da otomobil üretimi duracakmışcasına bir talep oluşup otomobil fiyatları patladı. Yeni iş yaşamına başlayan ve yeni bir otomobil almak isteyenlerin halini düşünemiyorum.

Arabasız yakalananlar çok fena sobelendi. Adam zaten zar zor toparladığıyla alacakken birden uçru iki katına geldi. Şimdi hiç alamıyor. O yüzden herkes aracının kıymetini bilsin sahip çıksın. Venezuella olma yolunda ilerliyoruz maalesef... çuval paranın kıymeti kalmayacak ilerde. İnşallah görmeyiz o günleri.

benim kendimce prensibim birsey alacaksan bugun alacaksin cunku yarin daha pahali olacak ucuzlamayacak hayvan gibi krediler cekip araba aliyoruz verdigimiz faizi bile cikartiyor arabanin degeri. 3 sene once 100bine fc5 almasam da biriktireyim kredi cekmeden alayim desem hala biriktiriyordum ve araba maraba alamazdik. maalesef bu durum ulkedeki hersey icin gecerli. tabi bir de fiyat / deger iliskisi var 400 bine honda alinir mi soru isareti. honda sonucta babamizin sirketi degil ne arabalar var o paraya

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
2.0 değilde jazz ve hr-v de olduğu gibi 1.5 atmosferik direk enjeksiyonlu 130 hplik versiyon olabilir tr versiyonda. Evet en baz donanımda bile sensing özellikleri var gözüküyor bakalım bizim araç fiyatlarını assagi çekmek için bayağı bir donanım törpülenir gibime geliyor.
Artık Honda Türkiye olmadığı için farklı motor paketi olacağını düşünmüyorum. Belki atmosferik gelmez sadece 1.5T motor ile gelir. Tabi resmi açıklama gelmeden söylediklerimiz sadece teoride kalır.

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sanki corolladaki gibi 1.6 eco araçlar değerli hale gelecek. Sonuçta lpg yeni bir motora fabrikasyon olarak gelebilmesi için belli bir arge çalışmasından geçmesi gerekir. Fabrika buna yatırım yaparmı bilmiyorum

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Civic in muadil araçları suan 400 ün uzerinde. Civic 400 bandına geldiğinde, 400 e civic alinirmi diyecek olanlar, muadil araclarin 500 bandini coktan gectigini gorecektir.
400 e ikinci el araç alırım diyen olursada başkalarıda 400 e ikinci el mi alinir diyebilir.
Oyüzden ülkenin şartları ortada. Her geçen gün araç fiyatları artıyor. Ekimden sonra civic fiyatları daha da artacak ne yazık ki.

Geri