Yeni Honda Civic FE Kasa

Aracınız
Civic FC5 2020
aslında İmaj vermeye çalışmıyorlar orada bu özellikler zorunlu nasıl Türkiye de. Lastik basınç sensörü zorunlu ise orada da yardımcı güvenlik ekipmanları zorunlu ise keşke 8 hava yastığı da zorunlu olsa
Hocam bence şu anda Dünya'da markalar güvenlik konseptinin öncelik olduğu imajı vermeye çalışıyor, bu nedenle deri kaplı olmayan direksiyon koyup en boş donanımda bile adaptif cruise ve sensing koymuşlar
Hoş bana kalırsa sensing olsun deri olmasın zaten orjinal deriler dayanıklı değil, en azından kendim içime sinen istediğim malzeme ile kaplatırım

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Temmuz ayında satılacak fc5'lerin fiyatı bile 5'inden sonra belli olacakken, hangi bayi fe için fiyat verebilir ki...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
Verilen 450 bin lira fiyatı günümüz fiyatı değildir muhtemelen,aracın Türkiye de satışı 2022 ye sarkarsa 400 bin lira bandından giriş yapma ihtimali yüksek,2022 yılı ile beraber corolla hariç 300 bin bandı altına satılan araç olmayacağını düşünüyorum c segmentte. 2020 Ekim ayında yeni Octavia 1.0 premium almayı düşündün liftback bagajı dolayısıyla,aracım o dönem 260 bin lira gibi bir fiyata alıcı buluyordu,280-290 bin ile Octavia alabilirim diye düşündüm.Honda'nin fiyat politikası ile bizim araçlar 230 bine gerilerken Octovia 350 bine doğru seyretti (lansman ile 315 bin lira ile satışa sunulmuştu).375 bin lira liste fiyatı var şuan Octavia'nin ,yeni yıl ile beraber muhtemelen 400 bini görecektir Octovia ve Civic de nitekim Octovia gibi bir fiyat kalemi ile giriş yapar.En dolu paketi de liste fiyatı olarak 450 bini görürse şaşırmam artık . 2018 yılında 103 bine(liste fiyatı 113.350₺) FC5 elegance aldım.2015 FB 7 elegance, 80 bin liraydı, aradaki fark ortalama bir memurun 7-8 aylık maaşı kadardı. 2019 FC5 makyajlı kasa ile 2022 elegance ayarında bir paketin 7-8 aylık memur maaşı farkı olacağını hiç sanmıyorum.Görece olarak uygun fiyatıyla FC5 in alınır yanı donanım etkisiyle beraber o dönem çok yüksekti ama şuan 350 bin lira bile bence Civic de dahil C segment araçlara verilecek paralar değil.Arz talep ilişkisi çerçevesinde kendimize dur demediğimiz sürece işler tüketici aleyhine işlemeye devam eder.Liste fiyatı üzerinden yüzde 10 gibi indirim alınırken şimdi liste fiyatı üzerine yüzde 10 haraç verir duruma geldik.Dolar bazlı fiyat değişimi pek olmasa da kur farkı ile beraber vergi politikasındaki tüketici aleyhine tutum fiyatları tırmandırdı.Bakalim 2022 de bizleri nasıl bir fiyat yelpazesi bekleyecek.

Geri