Yeni Honda Civic FE Kasa

Aracınız
birisi SUV diğeri Sedan binek? peki beklenti nedir? hafif arazi? yüksek sürüş? yoksa alçak sürüş ve asfalt? 3008 ve Civic bu yönden bakılırsa kötü bir karşılaştırma, Honda forumunda Peugeot dan yana tercih yapmanızı söylecek kaç kişi vardır acaba?
Gidiş artık suv a gidiyor. İkinci elde prim yapması nedeniyle düşündüm.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bugün Honda bayiine uğradım, yeni kasayı incelemek istedim ama bayideki bütün araçlar satıldığı için hepsi kilitliydi.
Kasa boyutu olarak gözüme büyük göründü, nerdeyse CU1 kasa 2009-2012 kasa Accord ile aynı ölçülere sahip olmuş, D sınıfı araç gibi duruyor. 17" jantlar fotolardakinden çok daha güzel görünüyor. Genel olarak hayal kırıklığına uğramadım, araç üzerinde çalışıldığı çok belli, eğer Türkiye Fabrika kapanmayip fiyat 300binlerde kalsaydı ve bu karaborsa piyasası olmasaydı geçişi düşünürdüm ama bu piyasada araç işine girmek bana doğru gelmiyor.
Son olarak şehiriçi ağırlıklı kullananlar için FD6-FB7 kasanın daha uygun olduğunu düşünüyorum, FE1 kasa kompakt araç sınıfı için cidden uzun :)

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bugün Honda bayiine uğradım, yeni kasayı incelemek istedim ama bayideki bütün araçlar satıldığı için hepsi kilitliydi.
Kasa boyutu olarak gözüme büyük göründü, nerdeyse CU1 kasa 2009-2012 kasa Accord ile aynı ölçülere sahip olmuş, D sınıfı araç gibi duruyor. 17" jantlar fotolardakinden çok daha güzel görünüyor. Genel olarak hayal kırıklığına uğramadım, araç üzerinde çalışıldığı çok belli, eğer Türkiye Fabrika kapanmayip fiyat 300binlerde kalsaydı ve bu karaborsa piyasası olmasaydı geçişi düşünürdüm ama bu piyasada araç işine girmek bana doğru gelmiyor.
Son olarak şehiriçi ağırlıklı kullananlar için FD6-FB7 kasanın daha uygun olduğunu düşünüyorum, FE1 kasa kompakt araç sınıfı için cidden uzun :)
İçi göründüğü kadar geniş değil dediler ama gidip binmek lazım. Malzeme kalitesi, işçilik, yalıtım bunlar önemli ne seviyede görmek lazım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İçi göründüğü kadar geniş değil dediler ama gidip binmek lazım. Malzeme kalitesi, işçilik, yalıtım bunlar önemli ne seviyede görmek lazım.
Evet hocam ideali test etmek ama gittiğim bayinin showroom aracı bile yoktu ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Evet hocam ideali test etmek ama gittiğim bayinin showroom aracı bile yoktu ?
Dün mutluhan hondada inceledim biraz. Araç göründüğü kadar büyük değil bence. Arka diz ve baş mesafesi fc5 den kısa. Deri kalitesi eski kasa ile benzer. Tipini beğenmedim önden, arkası kabul görür düzeyde. Malzeme kalitesi fc5 den bir tık iyi gibi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
Civic FC5 2020
İçi geniş hocam malzeme kaliteside kötü değil artmış diyebilirim ses yalıtımı artmış afaki şekilde değil hala Passat daha sessiz ama rüzgar sesi artmış

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Dün mutluhan hondada inceledim biraz. Araç göründüğü kadar büyük değil bence. Arka diz ve baş mesafesi fc5 den kısa. Deri kalitesi eski kasa ile benzer. Tipini beğenmedim önden, arkası kabul görür düzeyde. Malzeme kalitesi fc5 den bir tık iyi gibi.
Doğru tespitler yalnız enine genişlik ve uzunluk artmış lakin tavan mesafesi ise azalmış

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Deniz Bey
Aracınız
Civic FE1 2021
- Yeni Civic beklenene göre pahalı geldi algısı var. Kur bu kadar artmışken beklenen fiyat neydi bilmiyorum. Yeni Civic Executive+ 435K iken eski kasa Executive+ 400K, arada 35K fark var. Aradaki fark yeni bir model için normal bence.
- B segmenti bir otomobil olan VW Polo Style 1.0 TSi 95 hp DSG cam tavan ve metalik boya ile olmuş 400K.
- Rakipleri Megane 1.3 TCE EDC Icon baz fiyatı 439K. Civic Executive+'da standart olan donanımları (cam tavan, deri, güvenlik, vs) ilave ederseniz 500K üzerine çıkıyor. Ha keza Octavia'da durum aynı. Evet Civic pahalı ama rakipleri daha pahalı. Keşke kur buralarda, vergiler de bu kadar yüksek olmasa.
- İkinci el otomobil fiyatlarına neredeyse yaklaşılmıyor. 1-2 yaşındaki araçlar sıfır fiyatlarıyla yarışıyor.

Geri