Yeni Honda Cıvıc Hakkında Düşünceleriniz ?

Bak yine octi geldi aklima ic dikiz aynasini gectim sag sol aynalar bile karariyordu:)

Ne octivaymis öve öve bitiremediniz. Keşke hiç satmasaydiniz, sizi duyan da honda marka araçlar leş, volkswagen grubu araçlarda dünyanın en iyi araçları zanneder. Size tavsiyem şikayet varda vag grubu için yazilan yazıları okumanız tabi zamanınız varsa bi hayli uzun çünkü ...

Ne octivaymis öve öve bitiremediniz. Keşke hiç satmasaydiniz, sizi duyan da honda marka araçlar leş, volkswagen grubu araçlarda dünyanın en iyi araçları zanneder. Size tavsiyem şikayet varda vag grubu için yazilan yazıları okumanız tabi zamanınız varsa bi hayli uzun çünkü ...

Ah keske satmasaymisim...Ben iki aracida kullandim ikisinin de artilarini eksilerini biliyorum. Cok satan aracin sikayetci sayisida cok olur. Dunyanin en iyi araclari oldugunu iddia ettigim yok zaten. Bende Honda kullanicisiyim Honda hakkindaki elestirdigim noktalardan hangisine katilmiyorsunuz?Sizce haksiz yere bir elestiri mi yapiyorum?

Aracınız
Motor ve şanzıman konusunda Honda Türkiye sınıfta kaldı.Dünya geneli olarak ise şanzıman konusunda geri kalmış durumda.Honda kendisini geliştiremiyor.Bu fiyatların üstüne biraz daha koyup Mercedes veya BMW alınır.

Aracınız
Şanzumanda geri kalmış dediğiniz honda şuan piyasanın en iyi ve sorunsuzu. Dsg den haberiniz yok sanırım. Ayrıca bmw otomatikte hondanın şanzumanını kullanıyor :). Mercedes te c serisinde daica motorla otomatikte gene edc kullanıyor... iyi araştırın...

6 Yıl eashtronic opel kullandım. Şanzuman farklarını benden iyi bilen yoktur sanırım...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

sketen

0
Aracınız
Şanzumanda geri kalmış dediğiniz honda şuan piyasanın en iyi ve sorunsuzu. Dsg den haberiniz yok sanırım. Ayrıca bmw otomatikte hondanın şanzumanını kullanıyor :). Mercedes te c serisinde daica motorla otomatikte gene edc kullanıyor... iyi araştırın...

6 Yıl eashtronic opel kullandım. Şanzuman farklarını benden iyi bilen yoktur sanırım...

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BMW Honda'nın şanzımanını kullanmıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
BMW Honda'nın şanzımanını kullanmıyor.

Honda Bayiden ben bu cevabı almıştım. Civicteki tam otomatik şanzuman aynen BMW' de kullanılıyor diye.. Hatta Audi' deki şanzumanda DSG sanırım.

sketen

0
Aracınız
Honda Bayiden ben bu cevabı almıştım. Civicteki tam otomatik şanzuman aynen BMW' de kullanılıyor diye.. Hatta Audi' deki şanzumanda DSG sanırım.

Bayi sallamış. Yeni Crv zf şanzıman kullanıyor. Zf bmw nin kullandığı şanzıman. Vw grubu çeşitli dsg varyasyonlarını kullanıyor.

Aracınız
Herkesin Araçtan beklentisi bir olamaz yada bir araç tüm beklentileri karşılayamaz... Her aracın +/- leri Hep olucaktır...

Araçtan Performans Alıyorsanız Yakıt artışını kabul edeceksiniz... Az yakıtla çok Performanslı gidiyorsanız İleride turbo masraflarını kabul edeceksiniz...

Arabayı kısa süreli değil uzun süreli kullanımını göz önüne alıp değerlendirmek lazım... Belki sizde turbo masrafı olmayacak ama sizden sonra sattığınız adam Turbo masrafından canı yanacak!..

Honda civic; Performans konusunda Atmosferik Motorlu araçlarla kıyaslanmalı, Turbolu araçlarla değil... LPG'li Atmosferik motorlu araçlar içersinde bence en iyisi!....

Araç konusunda; Kısır Döngülü tartışıyoruz maalesef Bence İnsan bir Araçtan ne beklediğine göre araç almalı; Önce beklentilerini belirlemeli....

Beklentiniz;

Güvenlik: Volvo

Konfor: Alman Grubu (audi,BMW,Mercedes vs.)

Motor/Şanzıman sorunsuzluğu-Yakıt Ekonomisi: Japon Grubu

Yedek Parça ucuzluk/Bulabilme: Yerli üretimler (Fiat/Renault/Hyundai)

Sanırım herkes aşağı yukarı bu konuda hem fikirdir. Daha da parametre eklenebilir...

Memur olarak benim beklentim belli;
-Yakıt tüketimi uygun olsun,
-Uzun süreli kullanımda Araç arızası ile uğraşmıyayım/ Ağır bakım masrafı çıkarmasın,
-Güvenlik donanımları üst düzeyde olsun, Ailem ile birlikte güven içinde olayım...

Bunları karşılayınca,konforu bi tık geri plana atıyorsunuz... Zaten Beklentiniz Konforsa Honda yanlış adres!...

Bu arada

Yeni kasanın güvenlik test sonuçları güzel hatta makyajlı kasaya göre daha da artmış görünüyor...

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/honda/civic-4-door-sedan/2016

Geri