Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar merhabalar
Cuma gece saat 1 de yola çıktım istanbuldan samsuna gitmek için trafik kazalar vs sonrasında ctesi günü öğleden sonra 1 de varabildim.
Toplam 768 km yol yaptım
5 yolcu ile birlikte bagaj dolu halde
Iki defa depo doldurdum lpg olarak ve sadece aracı lpg ile kullandım. Eco mod kapalı ve klima kullanmadım.
2 depoyu toplamda 250 tl civarında doldurdum.
Km olarak 0.32 krş yakmış oldum ve yol bilgisayarına baktığımda 7.9/100 km olarak gördüm.
Bu yakıt fazla yakması trafik ve kazalar ile dur kalklar ile fark yapmıştır.
Ayrıca hızım 90 -120 arası yaptım. Bu hızın üstüne çıkmadım.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar.hayirli geceler forumda ara ara bakiyorum 8 lt lerden filan bahsediliyor hatta daha da altindan ama ben araci aldim alali 9.6 lt.den asagi dusmedi makyajli eco elegance suan 5000 kusur km de aracim en son sinyal.sesi gelince gaz aldim bugun tekrar gaz bittigi icin sinyal.sesi grldi ozellikle.bekledim 385 km yol yapmisim ilk otusunden son otusune kadar 120 liraya full lemistim otunce

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaslar.hayirli geceler forumda ara ara bakiyorum 8 lt lerden filan bahsediliyor hatta daha da altindan ama ben araci aldim alali 9.6 lt.den asagi dusmedi makyajli eco elegance suan 5000 kusur km de aracim en son sinyal.sesi gelince gaz aldim bugun tekrar gaz bittigi icin sinyal.sesi grldi ozellikle.bekledim 385 km yol yapmisim ilk otusunden son otusune kadar 120 liraya full lemistim otunce

hocam bu yakıt bölge bölge değişir sen kontaga basarsın dırek rampa cıkarsın diğeri rampa asagı ıner bunu hesaplamak ole kolay değil düm düz yolda sabıt km ıle ancak cok yakıyor az yakıyor hesabına gırebılırsın kıyas yaparsın

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
İstanbulda yasiyorum ama genelde sakaryaya gidip geliyorum zaman zaman uzun yol olarak dusunursek hos pek yakit hesaplama olayina girmeyide ne beceririm nede severim aslan besliyorsan yemini dusunmuyceksin misali devam ediyorum doldurup geziyorum dusunursek can sikiyor uc kurus bes kurus artik kac yakiyorsa ben yine kendi stilim devam edeyim doldurup doldurup gezeyim
hocam bu yakıt bölge bölge değişir sen kontaga basarsın dırek rampa cıkarsın diğeri rampa asagı ıner bunu hesaplamak ole kolay değil düm düz yolda sabıt km ıle ancak cok yakıyor az yakıyor hesabına gırebılırsın kıyas yaparsın

Aracınız
Civic FC5 2017
İstanbulda yasiyorum ama genelde sakaryaya gidip geliyorum zaman zaman uzun yol olarak dusunursek hos pek yakit hesaplama olayina girmeyide ne beceririm nede severim aslan besliyorsan yemini dusunmuyceksin misali devam ediyorum doldurup geziyorum dusunursek can sikiyor uc kurus bes kurus artik kac yakiyorsa ben yine kendi stilim devam edeyim doldurup doldurup gezeyim

aynen ve bu arada araın yakıtı baya iyi 385 daha ne olacak ki ? klima dır zarttır zurttur bayırdır trafıkdır ışıktır bunların hepsi yakıta etken hava sıcaklığı cam acık seyahet vs vs fazla takılmamak gerek ama yınede her depoda kac km gıttıgını hesaplayın 250 üstü ise normal

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Sağlıklı LPG tüketim sonuçları almak için uzun vadeli değerlerin ortalamalarına bakmak lazım. Benim FC5 için ortalama değerlerim:

Toplam Yapılan Yol 33.616 km
ORTALAMA LPG TÜKETİMİ 9,24 lt/100km
En DÜŞÜK lpg tüketimi 7,08 lt/100km
En YÜKSEK lpg tüketimi 11,87 lt/100km

FC5'den önce 40 bin km de 2013 Eco Elegance kullandım. 2013 Eco Elegance LPG ortalama tüketimi 9.69 lt/100 km

Aracınız
Civic FC5 2019
istanbul sakarya arasi hemen hemen hic trafik gormedim. econ mod kapali. 420 km in yarisinda klima acikti 20 derece 2.kademede.yuk yok 2 yetiskin 1 cocuk.
gerci uzun yolda daha bi 20 km giderdi bitmedi gaz henuz.
otobanda 110 125 arasi.
arac 9 binde.
5 6 km altindaki yolculuklarda benzin kullanirim yaz kis farketmez.
IMG_20200727_210147_HHT.jpeg

2019 civic exe. eco.

Aracınız
Civic FC5 2019
Şehrin çok büyük bir önemi var. Konyada yaşıyorum ortalama yakıtım günlük kullanımda hep 8 lt lerde idi.
Bir aydır Mersindeyim ne yaparsam yapayım 11 litrenin altına inmedi 100 km de yakılan yakıt miktarı. Her yer ışık her yer trafik.
O yüzden burada düşük yakıt yakanları görenler üzülmesin gerçekten gidilen yol etkiliyor sizin o değerleri görememenizi.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
2 çizgi vardı yakıt aldıgımda 25 litre LPG aldı 298 km yapmıştı o iki çizgiyle daha ne kadar gıderdi bılmıyorum veriler şehir içi
hk.ahmet kaç yakmıs sen bilirsin 25 litre ile 298 km mi

Geri