Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2017
Biraz önce lpg dolumu yaptırdım istanbul atasehirde 25 lt aldı. 3.59 TL üzerinden 90 TL ödedim.
Eskişehirdeki lt fiyatı üzerinden hesapladigim zaman 25 lt x 3.89 = 98 TL yapıyor 315 km civarında mesafe için harcadığım yakıt miktarı.
Yol güzergahına yabancıyım, sürüş şekliniz vs durumlar epey etkiler. Bana fazla gibi geldi. Yanılıyor da olabilirim. Km'de 30 kuruş yapıyor yanılyorsam.

Aracınız
Civic FC5 2019
Yol güzergahına yabancıyım, sürüş şekliniz vs durumlar epey etkiler. Bana fazla gibi geldi. Yanılıyor da olabilirim. Km'de 30 kuruş yapıyor yanılyorsam.
Bende yol güzergaha yabancıyım ilk defa gittim geldim ve benim hesaplamama göre 29 kuruş km başına ve çok fazla da değil gidiş geliş 600 km için 200 tl oluyor kısacası.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar econ mode ile şehir içi bir depoda ne kadar yol yapıyor? Ya da şöyle sorayım, econ mode normal mode göre yüzde kaç yakıt tüketimi sağlıyor acaba?

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar econ mode ile şehir içi bir depoda ne kadar yol yapıyor? Ya da şöyle sorayım, econ mode normal mode göre yüzde kaç yakıt tüketimi sağlıyor acaba?
Ben econ mode ve econ mode'suz ile bir yıla yakın kullandım şehir içinde. Şehir içinde gözle görülür bir fark göremedim. Normal sürüşüm sakin olduğu için fark etmemiş olabilirim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Econ Mode açık olunca yakıtta %0.000001 tasarruf edilebiliyor. Üzerine birde araç hantallaşıyor ve sürüş zevki diye bir şey kalmıyor ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Yahu cidden hiçbir katkısı yok mu?

Econ modu sadece İstanbul trafiği gibi yerlerde dur kalkın çok olduğu zaman işe yarar . Eğer yaşadığınız bölgede trafik bu seviyelerde tıkalı ilerlemiyorsa econu açık konumda kullanmanız yakıta katkı sağlamayacağı gibi motor performansından tavizler vermeniz anlamına gelir . Kapalı konum iyidir

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2020
Econ modu sadece İstanbul trafiği gibi yerlerde dur kalkın çok olduğu zaman işe yarar . Eğer yaşadığınız bölgede trafik bu seviyelerde tıkalı ilerlemiyorsa econu açık konumda kullanmanız yakıta katkı sağlamayacağı gibi motor performansından tavizler vermeniz anlamına gelir . Kapalı konum iyidir

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
dur kalkın çok olduğu zamanlarda sağladığı katkı nedir peki hocam yakıt konusunda? yüzde kaç tasarruf sağlıyor test ettiniz mi?

Geri