Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar bir sorum olacak bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
2016 fabrika lpg eco elegance yakıt tasarruf ışığı sürat göstergesinin üstündeki sağ ve sol taraftan çizgi olan 3 haftadır kullanıyorum hiç yeşil olmadı benim araçta.İki gündür eco modu açtım 70-80 km yol yaptım bir kere bile yeşil olmadı o ışık.
Acaba bir sorun mu var yoksa bi ayar felan mı gerekiyor devir 1,5 - 2,0 arası bile yeşil renk yanmıyor o ışık hep beyaz rica etsem bilgi verirmisiniz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar bir sorum olacak bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
2016 fabrika lpg eco elegance yakıt tasarruf ışığı sürat göstergesinin üstündeki sağ ve sol taraftan çizgi olan 3 haftadır kullanıyorum hiç yeşil olmadı benim araçta.İki gündür eco modu açtım 70-80 km yol yaptım bir kere bile yeşil olmadı o ışık.
Acaba bir sorun mu var yoksa bi ayar felan mı gerekiyor devir 1,5 - 2,0 arası bile yeşil renk yanmıyor o ışık hep beyaz rica etsem bilgi verirmisiniz.

https://www.civictr.com/threads/fc5-goesterge.248190/

https://www.civictr.com/threads/honda-civic-2012-yeni-kasa-mavi-yesil-isik-sorunu.3106/

İyi akşamlar, iyi forumlar. Bursa tamamen s. İçi 1 aylık kullanım verimi paylaşalım. Sürekli fullerim aynı pompadan. 265₺ 780km+ 50₺ benzin ;öyle ki Mudanya bile Yok. Fakat meslekten ötürü aracı da min. Zorlayıp en nizami yolları tercih ederim. S. Dışı en son Safranbolu 1 depo 430 km gibi ışık yaktı. Selamlar saygılar.?
Litre bazinda hesap yapmadım, aynı pompada olsa fiyat değişti 2 kere.
(Birde LPG de litre gösteren son modellere hastayım keşke bize de gelse)

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar. Bugün nihayet yeni aracımıza kavuştuk. İlk izlenimlerim çok olumlu. Özellikle performans beklentim düşüktü fakat performansını da beğendim.

En önemli konu, yakıt tüketimi konusuna gelirsek o konuda da civic beni mutlu etti. İstanbulda cumartesi öğleden sonra şehiriçi trafiğinde eco modunda yaklaşık 50 km yaptım. Her zamanki gibi kullandım. Ekonomi yapmaya çalışmadım. Deneme amaçlı aşırı da yüklenmedim gaza. Sonuç olarak ort. 11 lt. gösterdi. 3.35 e PO'dan almıştım gazı. Kmde 37 kuruş eder. Kış şartlarında lpg nin daha fazla tüketildiğini ve ilk 3000 km de yakıt tüketiminin yüksek olacağını düşünürsek bence gayet iyi. Ayrıca 3 liraya satan istasyonlar da var. Tahminim 1 yılın sonunda ortalama tüketim 10 lt ye düşer kmdeki tüketim de 30 kuruş civarında olur.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba arkadaşlar. Bugün nihayet yeni aracımıza kavuştuk. İlk izlenimlerim çok olumlu. Özellikle performans beklentim düşüktü fakat performansını da beğendim.

En önemli konu, yakıt tüketimi konusuna gelirsek o konuda da civic beni mutlu etti. İstanbulda cumartesi öğleden sonra şehiriçi trafiğinde eco modunda yaklaşık 50 km yaptım. Her zamanki gibi kullandım. Ekonomi yapmaya çalışmadım. Deneme amaçlı aşırı da yüklenmedim gaza. Sonuç olarak ort. 11 lt. gösterdi. 3.35 e PO'dan almıştım gazı. Kmde 37 kuruş eder. Kış şartlarında lpg nin daha fazla tüketildiğini ve ilk 3000 km de yakıt tüketimin yüksek olacağını düşünürsek bence gayet iyi. Ayrıca 3 liraya satan PO istasyonlar da var. Tahminim 1 yılın sonunda ortalama tüketim 10 lt ye düşer kmdeki tüketim de 30 kuruş civarında olur.
Merhabalar aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah araç nedir acaba ve ne kadar a mal oldu şu anda bende 0,36-0,40 kuruş arasında oynuyor excutive eco LPG

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah araç nedir acaba ve ne kadar a mal oldu şu anda bende 0,36-0,40 kuruş arasında oynuyor excutive eco LPG
Teşekkürler. Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

Elegance Eco Ov. 123 bin. Seramik, cam filmi, kaput filmi, yan çıtalar 2.4 bin. Kış lastikleri 1.4 bin. Toplam 126.800 TL. Yalnız çok pazarlık yapmadım. Çünkü İlk görüştüğüm yerde araç kalmamıştı. Burada da istediğim rengi bulup uygun fiyat alınca kaparoyu gönderdim.

Sizin kaç km. oldu ve nerede nasıl kullanıyorsunuz? Bence 2-3 binden sonra özellikle havalar da yumuşadıktan sonra 30 kuruşa kadar düşürebilirsiniz.

Geri