Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam benzin kullanmayı denemenizi tavsiye ederim,
10 litre benzin 65 kr
13lt lpg 52 kr
Ayda 1000 kmde sehiricinde 110 tl benzin harcasanız 63 kr elde edersiniz yazık günah gerçekten lpg %3 tasarruf için mi var bu araçta.
3.29 a aliyorum 4 tl olsa kesinlikle sehir icinde lpg kullanmam. 1-2 kr icin lpg degmez.
@ENOVA baskan lpg tuketimini hesaplarken ilk çalıştırma benzini de hesaplarsan gercekten yuksek tuketim cikiyor, tamam fiyatlar yuksek yalan diyemem ama bu ilk defa lpg li gordugum arac degil diger araclarda harcanan ilk calistirma benzini 50 ise bizim aracta 100 cikiyor, az daha fazla yaksa karma calisan sistemler gibi benzin harciyacak. Benzin harcamasindan sikayetci degilim ama totalde bakildiginda %17 tasarruf anca oluyor bu ekonomik degil gercekten.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

37 litre gaz aldım 405 km yol yaptım. arada samsun a gidiyorum buradan .fiyatlar 3.50 lerde oluyor. biraz can sıkıcı. lpg ye devam edeceğim maalesef bir süre daha.

Yazın fethiyede sahile inip cikarken sağa sola giderken tabi klima sonuna kadar acik 15 litre lpg yakmisligim var.yokusta yakar yani. Bi sure econ acik kullanin aracin tepkimelerini ogretiyor bu size , ben mesela son 3 depodur kapattim econu arada hic fark kalmadi ki sürüşten aldigim keyif artti.10 litre 9.5 litre sabit geziyorum ki kiş lastgi ustnde klima yine calisiyor tabi en son kademede olmasa da ist s. Ici. Yazin donuste zamanim vardi mesela 95 cc ile 6.8 litre lpg ile geldim izmirden istanbula . 119 cc ile geldigimde 7.8 litre lpg ydi. Cok takmayin kafaniza keyfini cikarin. Aslan besleyen yemini düsünmezmiş helaldir yaktgi sedan otomatik arac sonucta.ilk aracım 1.5 crdi getzle 7.5 litre dizel yakiyordum s. Ici yani bugun 47 kuruş yapar. Buna aldigim benzin miktari da haziranda fulledim ocakta tekrar doldurdum 10.000 km 227 tl lik benzin aldi, ocaktan bugune 3000 olmus yari depoya indi yani 100 120 tl arasi dolar km de yazin 2 kurus benzin kisin 3 kurus. Daha ne olsun..

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam eger lpgyi 4tl den aliyorsaniz, 1 ayda ne kadar lpg tukettiginizi ve ilk calistirma benzinini hesaplayip, 1 ayda benzinde binin ayni matrahi elde edersiniz buyuk ihtimal bosu bosuna lpgye para vermeyin bir hesaplayin derim.

Hocam lpg nasıl pahalıysa benzin de öyle pahalı diğer illere göre aynı olmaz muhtemelen bu arada yer gümüşhane ve alternatifimiz yok

Aracınız
Şu anda aracım 5000 km.ful lpg ile şehir içi 300 km civarı gidiyor. Şehir arası 350 km karışık da ise 320 falan oluyor.eco kapalı bu arada.

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
Civic FC5 2020
Konya

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Konya ereğli

Şanslısınız biz istanbul içinde 260-290 km arası oynuyor ama Eco mod kapalı olduğu zaman araç daha çabuk ivmeleniyor ve gaz ayarınızı daha rahat yapıyorsunuz bende onu anladım 3 depodur eco mod kapalı olarak kullanıyorum

Aracınız
Civic FC5 2016
Bu gün yine yakıt alıp değer aldım 273 KM yol tam 20 litre yakıt aldı benzin fullediğimde. Yalnız dün yaylaya felan gittim hep S modunda 150 KM kadar yol gidip döndüm rampa dağ yolları tabi dönüşü iniş aşağı ama yine S modundaydı vites dönüşte de. Yaptığım yolun geri kalanı şehir içi karma yakıt. Ve gün geçtikçe aracın yakıtı düşmeye başladı sanki 7,3 Litreye düşürmüşüm yakıtı hem de yayla yollarında kullanmama rağmen benim için çok iyi bir değer 7,3 Litre. Ama şu bir gerçek benzin litre fiyatı 6,49 TL :(
Önceki paylaşımımda da söylemiştim araçların yakıtı güzel aslında ama maalesef ülkemizde yakıt pahalı hatta çok pahalı.
Küçük bir not : Ben ECO MODU hiç kullanmıyorum hep kapalı aracın performansını düşürdüğünü düşünüyorum. Saygılar.

Geri