Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Birol1

0
Bu havalarda sabah erken aracı çalıştırır çalıştırmaz hareket ediyorsanız , trafik de sıkışıp kalıp beklediğiniz geçiş noktaları oluyorsa ki bazen de trafiğe takilmamak için ara sokaklara daliyorsaniz bir kaç rampa ve ışık da varsa bu yollarda benim gibi 200 km bir depo lpg biter yaktigomiz benzin çabası ortalama 100/15lt yakıt tüketimim. 13.5 lt yakanlara söylüyorum normli bu dedikleri mi yapınca 15lt çıkıyor İstanbul için bu söylediklerim zira 90 sn isikda 2 kere beklemek durumunda kalıyorum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anlattıkların aynı ben. Durum normal o zaman yapacak birşey yok..

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Havalar ısınınca ya kadar bu şekilde maalesef

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eeminn

0
Merhabalar bende yeni civic var arabayı aldıktan sonra hemen warex taktırdım aracıma full açık olduğu halde ve arada bir gazladığım halde 70 tl ye 300 km yol yaptım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar. Elegance otomatik lpg li fc5 aracımı aldığım günden buyana sifirlayip yakıt ölçümü yapıyorum. Son olarak eco modunda bir depo ile 470 km uzun yol yaptım. Ortalama hız 110 ile 125 arasında. Ancak şunu farkettim. LPG gostergesindeki çubuklar yakıt bitti gostersede lpg ışığı yansada sesli uyarı gelinceye kadar kullandım aracı. LPG yakıt ışığı yandiktan sonra nerdeyse 130 km yaptım.

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ancak bir türlü aracımı kaç lt gaz aldığını çözemedim. 42 lt aldigim da oldu 37 lt aldığımda. Nedir bunun tam hacmi bilemedim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar. Elegance otomatik lpg li fc5 aracımı aldığım günden buyana sifirlayip yakıt ölçümü yapıyorum. Son olarak eco modunda bir depo ile 470 km uzun yol yaptım. Ortalama hız 110 ile 125 arasında. Ancak şunu farkettim. LPG gostergesindeki çubuklar yakıt bitti gostersede lpg ışığı yansada sesli uyarı gelinceye kadar kullandım aracı. LPG yakıt ışığı yandiktan sonra nerdeyse 130 km yaptım.

Lpg gösterge ışıkları maalesef %100 verimli çalışmıyor, simit lpg tankı 43-45 LT oluyor, %10 %20 güvenlik payı kadar lpg alıyor.

kevin

0
Arkadaşlar ben de Eco exe sahibiyim bu tank hacmini anlamadım,42 lt lik tank nasıl 40 lt alır,pomoacıya dur demesem daha da alacak ,bunda bir güvenlik payı yokmu?ayrıca 40 lt almasına rağmen 2 diş vardı deponun full olmasına ve 85 km sonra yarım depo gaz gösterdi,sizce göstergemde ve depomda bir sorun mu var?

dnzkrt

0
Arkadaşlar ben de Eco exe sahibiyim bu tank hacmini anlamadım,42 lt lik tank nasıl 40 lt alır,pomoacıya dur demesem daha da alacak ,bunda bir güvenlik payı yokmu?ayrıca 40 lt almasına rağmen 2 diş vardı deponun full olmasına ve 85 km sonra yarım depo gaz gösterdi,sizce göstergemde ve depomda bir sorun mu var?

Merhaba sizin lpg tankınızın Şamandırası arızalı olduğu icin fazla alıyor. Normalde maksimum %80 dolum yapılır şamandıra dolum ağzını kapatır ve daha fazla doluduramazsiniz. Taksiciler daha fazla alması için aracı sallaması bu yüzden :) depoda dalgalanma oluşturup biraz daha doldurmaya çalışıyorlar. Siz aracinizdaki lpg yi tamamen bitirip servise yada ustanıza gösterin

Geri