Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

1.6 elegance eco otomatik 2018 aracımı bugün teslim aldım. Biraz benzinde kullandım. Çevreyolunda 80-90 km hızla 4.8 litreleri gördü. Ortalamada 6.8 litreydi. Şimdi lpgde deniyorum. Tüketim değerlerini ileteceğim. Benzin tüketimi çok uygun geldi bana.
Ben 3000 km kullanım yaptım çogunluk şehir içi ortalama LPG 28 krş yakıyor bazen 26 ve bazen de 30 krş ama yakıtı bence iyi.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Heralde rekor bende
2017 otomatik lpg li aracım var. 10.000 bakımını 2 ay önce yaptırdım. kışlık lastikler de takılı
Tamamı şehir içi 203 km yol yaptım.

6,7 litre benzin
23 litre lpg yaktı.
117 lira ödedim. Lpg 3.38 liradan

117÷203=
57 KURUŞ YAKIYORUM İYİ Mİ?

LG-LS980 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ABurak

0
Aracınız
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım,dikkatimi bir şey çekti. Neden yakıt tüketim verilerini paylaşırken 30 kuruş 40 kuruş diye paylaşıyor birçok kişi? Sağlıklı bir kıyas yapmak için en doğrusu 100 km de yaktığı yakıtı litre cinsinden paylaşmaktır. Hem iller ve istasyonlar arası fiyat farklarından dolayı hesap hataları olmaz hem de bundan 10 sene sonra dahi burayı okuyan birisi net bilgiye ulaşır. İlerleyen günlerde kendi degerlerimi paylaşırım inşaallah.

hguclu

0
Aracınız
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım,dikkatimi bir şey çekti. Neden yakıt tüketim verilerini paylaşırken 30 kuruş 40 kuruş diye paylaşıyor birçok kişi? Sağlıklı bir kıyas yapmak için en doğrusu 100 km de yaktığı yakıtı litre cinsinden paylaşmaktır. Hem iller ve istasyonlar arası fiyat farklarından dolayı hesap hataları olmaz hem de bundan 10 sene sonra dahi burayı okuyan birisi net bilgiye ulaşır. İlerleyen günlerde kendi degerlerimi paylaşırım inşaallah.
+1000
Evet arkadaşlar şu an Ankara da 2.58 e de LPG var 3.20 ye de LPG var. Kuruş hesabı gerçekten tüketim verisini yansıtmıyor.
Bir de şehir içi derken hangi şehir olduğunu yazmak da faydalı olacaktır zira her yazan için kişi bilgilerinden şehir bilgisine bakmak zahmetli oluyor

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam sen agresif kullaniyorsun herhalde. Econ mod hep acik ve burda forumda okumustum gaz pedalinda sanki cig yumurta varmis da onu kirmamaya calisir gibi basacaksin gaza :D ilk kalkislarda tuketim cok yogun oluyor bu anlarda gaza hafif hafif yuklenmek ciddi farkettirecektir. Yoksa tapa gaz basayim ben iste bir an once 80 olsun 100 olsun iciyor o zaman yakiti. anca bu sekilde tuketimi dusurebilirsin

Fenci

0
Hocam sen agresif kullaniyorsun herhalde. Econ mod hep acik ve burda forumda okumustum gaz pedalinda sanki cig yumurta varmis da onu kirmamaya calisir gibi basacaksin gaza :D ilk kalkislarda tuketim cok yogun oluyor bu anlarda gaza hafif hafif yuklenmek ciddi farkettirecektir. Yoksa tapa gaz basayim ben iste bir an once 80 olsun 100 olsun iciyor o zaman yakiti. anca bu sekilde tuketimi dusurebilirsin
Göstergelerin üzerindeki ışık sürekli yeşil renkte kalacak şekilde kullanmak gerekli sanırım. Gaza yüklenince beyaza dönüyor hemen. Sakin kullanımda yeşil.

ABurak

0
Aracınız
Yakıt tüketimi konusuyla alakalı bir hususu daha belirtmek isterim. Tüketim değerlerinin hangi şartlarda yakalandığı çok önemlidir. Örneğin iç anadoludan kıyı kesimlere giderken rakım düşeceği için yani tabiri caizse araç neredeyse sürekli yokuş ineceği için yakıt tüketimi fabrika değerinden dahi düşük çıkabilir. Dolayısıyla sağlıklı değer yakalamak için aynı yolu geri dönüp gidiş dönüş ortalaması alınmalıdır.

Geri