Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar şu an bu şekilde İstanbul trafiği ve bir diş LPG KALDI 30 km daha gider sanırım ilk hafta 210 km gitmişti ordan buralara geldi 110 tl / 280 km :0,39 kr kış ❄️ da var bi yandan normal dir inşallah tavsiyeniz varsa rica ediyorum
Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 55
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar
Bugün Honda.com.tr den sikayet yazdim. Aracin cok yaktığını ve biran önce yazılım iyileştirilmesini istedim. Hemen beni aradılar ve şuanda yeni yazilimin bulunmadığını söylediler ve beni yakıt testi için davet ettiler. 2 hafta sonrw 1000km kontrolü için gideceğim aynı zamanda yakıt sarfiyat testi yapacaklar. Ama sizlerden ricam, honda portala şikayet yazarak yeni yazılımın biran önce geliştirilmesi için baskı yapmanız. Bu iş başka şekilde çözülmez. 12-13lt sarfiyat normal değil ben sahsen araci artık benzinde kullanıyorum. Çok da fark olmuyor en azından daha keyifli.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ywzckr

0
Arkadaşlar
Bugün Honda.com.tr den sikayet yazdim. Aracin cok yaptığını ve biran önce yazılım iyilestirilmesini istedim. Hemen beni aradilar ve suanda yeni yazilimin bulmadığını söylediler ve beni yakit testi icin davet ettiler. 2 hafta sonrw 1000km kontrolü icin gideceğim ayni zamanda yakit sarfiyat testi yapacaklar. Ama sizlerden ricam, honda portal a sikayet yazarak yeni yazılımın biran once gelistirilmesi için baskı yapmanız. Bu is baska sekilde çözülmez. 12-13lt sarfiyat normal değil ben sahsen araci artik benzinde kullaniyorum. Cok da fark olmuyor en azindan daha keyifli.

Ben fabrikaya telefonla ulastim bana geri donusun yapilmasi icin kayit acildi araci guncelleyemedigimizi, servisinde bu konuda hicbirsey yapamayiz dedigini de ilettim bana hic geri donus yapilmadi hocam 2-3 haftadir yazilim guncellemesi talep etmedim ama bulunmadigini soyledim ve yakiti da anlattim benzin ile lpg tuketimleri arasinda fark var diye umursamiyorlar gibime geldi bana.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben fabrikaya telefonla ulastim bana geri donusun yapilmasi icin kayit acildi araci guncelleyemedigimizi, servisinde bu konuda hicbirsey yapamayiz dedigini de ilettim bana hic geri donus yapilmadi hocam 2-3 haftadir yazilim guncellemesi talep etmedim ama bulunmadigini soyledim ve yakiti da anlattim benzin ile lpg tuketimleri arasinda fark var diye umursamiyorlar gibime geldi bana.

Mutlaka Honda.com.tr den yazili sikayet yazmalisin. Bu sekilde ayni konuda bir sikayet arşivi oluşursa aksiyon almalari gerekecek.

ywzckr

0

Hocam fabrikanin musteri hizmetlerinden sikayet olusturdum, telefonla yada yazili ayni sey zaten. size donus yapilmasi icin sikayet iletiyorum dedi ben donus servisten degil fabrikadan olsun dedim donen olmadi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam fabrikanin musteri hizmetlerinden sikayet olusturdum, telefonla yada yazili ayni sey zaten. size donus yapilmasi icin sikayet iletiyorum dedi ben donus servisten degil fabrikadan olsun dedim donen olmadi.

Üstadım bir de portaldan olustur bence. Bir zararı olmaz yararı olur. Müsteri hizmetleri hemen dönüş yapıyor.
Gerçi onlar da bayiye yönlendiriyorlar ama olsun. Bu sekilde sonuca ulaşacağımıza inanıyorum. Olmazsa Japonya merkeze kadar yazmayı düşünüyorum. Böyle saçmalık olmaz. En düşük ölçen 9 lt. ölçmüş o da 40.000 km. gittikten sonra bu değere düşürmüş.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2016
Ustadim bir de portaldan olustur bence. Bir zarari olmaz yarari olur. Musteri hizmetleri hemen dönüş yapiyor
Gerçi onlar da bayiye yönlendiriyorlar ama olsun. Bu sekilde sonuca ulasacagimiza inaniyorum. Olmazsa Japonya merkeze kadar yazmayi düşünüyorum. Boyle sacmalik olmaz en.dusuk olcen 9lt olcmus o da 40000km gittikten sonra bu degere düşürmüş.

40.000 km araç 9 lt. evet benim değerimdi ama dün tekrar yakıt aldım hesap 100 km 10 LT maalesef :( aynı istasyon hatta aynı pompa.

Aracınız
Civic FC5 2018
40.000 km araç 9 lt. evet benim değerimdi ama dün tekrar yakıt aldım hesap 100 km 10 LT maalesef :( aynı istasyon hatta aynı pompa.
Yok yazilim hatalı ben eminim. 9lt bile olsa cok dusuk denemez. Bence uzun yolda 7-8 leri gormemiz lazim. Sehir ıçi ise max 10lt olmasi gerekir. Muadili lpg li araclar bu sekilde.

mkkadi

0
Yok yazilim hatalı ben eminim. 9lt bile olsa cok dusuk denemez. Bence uzun yolda 7-8 leri gormemiz lazim. Sehir ıçi ise max 10lt olmasi gerekir. Muadili lpg li araclar bu sekilde.
Yanlış anlamayın ama aracın benzinli fabrika değeri 9 lt civarı diye biliyorum. Benzin LPG farkını da ekleyince gerçekten şehir içi sayılacak bir yerde max 10 lt bence gerçekçi değil. Hatta İstanbul için konuşuyorum 13-14 lt çok normal. Hele iş trafik vaktinde daha fazlası bile olur.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri