Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar forumda favori konularımdan biri bu. Güzel paylaşımlar oluyor.
Ben de son yakıt kullanımını paylaşayım.
BP den alıyorum gazı bulamazsam SHELL.
Sayaçta kalan mesafe 0 olduktan sonra öyle 20 km daha daha gittim ve depoyu fulledim.
32 lt gaz aldı depo. Aslında içinde daha bi 4 lt kadar gaz vardı yani sayaç 0 gönderirken tam depoyla 420 km civarı gidebileceğini anladım.
Ibreyi her yüklemede sıfırlarım. Gazı almadan önce sayaç 390 gösteriyordu. 32 lt ile toplam 390 km yol yapmış mı oluyorum şimdi ben. Konya şehir içi için konuşuyorum. Eğer böyleyse bu değerler sizce nasıl?

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bende ilk kez bir depo ile tamamen şehir içi kullanma fırsatı buldum. Eco mod sürekli açık, trafik orta yoğunlukta,gidiş-geliş aynı güzergah ve hafif eğimli yolda elegance eco a/t aracımla 34,5 LT lpg ile 360 km yapmışım. ? Bir sonraki depoyu eco mod kapalı olarak deneyeceğim. Bakalım ne kadar değişecek.
İkinci depoyu Econ mod kapalı olarak kullandım. Hemen hemen aynı şartlarda, aynı yakıt değerine ulaştım. Benim açımdan Econ modun kayda değer bir faydası yok. Birde üstüne üstlük aracı bariz bir şekilde hantallaştırıyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
32 lt 390 km doğru hocam. değerler çok çok iyi. ben de bu vesileyle verilerimi paylaşayım. son dönem urfa içi full depoyla 300 km anca yapabiliyorum. geçen gün depoyu fulledim değerleri sıfırladım ankaraya gittim.ankaraya giderken 117 km hıza sabitledim yol boyunca. 390 km yol yaptıktan sonra lpg 0 km yazdı fakat o halde bile 25 km daha yol gitti sonrasında lpg ötmeye başladı ve benzine otomatik geçti. bir depoyla 415 km yaptı. sonrasında hız sabitlemeyi iptal ettim depoyu tekrar fulledim yola çıktım 120 130 km ortalamayla 440 km gittim. dönüşte ise konya'ya bir arkadaşıma uğrayayım dedim konya'ya kadar lpg ile değil de sadece benzinde kullandım. seyahat belgem konya'yı kapsamıyormuş şehir içine giremedim o ayrı;) ankaradan konya'ya 120 km hızla tam 100km/6 lt benzin yaktı. aracın ne yaktığını öğrenmek için özellikle istatistik tuttum. şunu da öğrendim hız sabitleyici devredeyse araç daha fazla yakıyor..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
32 lt 390 km doğru hocam. değerler çok çok iyi. ben de bu vesileyle verilerimi paylaşayım. son dönem urfa içi full depoyla 300 km anca yapabiliyorum. geçen gün depoyu fulledim değerleri sıfırladım ankaraya gittim.ankaraya giderken 117 km hıza sabitledim yol boyunca. 390 km yol yaptıktan sonra lpg 0 km yazdı fakat o halde bile 25 km daha yol gitti sonrasında lpg ötmeye başladı ve benzine otomatik geçti. bir depoyla 415 km yaptı. sonrasında hız sabitlemeyi iptal ettim depoyu tekrar fulledim yola çıktım 120 130 km ortalamayla 440 km gittim. dönüşte ise konya'ya bir arkadaşıma uğrayayım dedim konya'ya kadar lpg ile değil de sadece benzinde kullandım. seyahat belgem konya'yı kapsamıyormuş şehir içine giremedim o ayrı;) ankaradan konya'ya 120 km hızla tam 100km/6 lt benzin yaktı. aracın ne yaktığını öğrenmek için özellikle istatistik tuttum. şunu da öğrendim hız sabitleyici devredeyse araç daha fazla yakıyor..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hız sabitleyici konusunda bende aynı fikirdeyim. Aracı belirlenen hızda tutabilmek için gaz pedalına sürekli müdahalede bulunuyor. Bu da biraz fazla yakmasına sebep oluyor. Fakat uzun yolda yakıt tasarrufu için sürekli kullanılmasa da, sağ ayağı dinlendirmek için güzel bir özellik ??

Aracınız
Civic FC5 2017
Otomatik aracta hız sabitleyici fazla yaktırmaz cünkü otomatik nde vites yok manuel de daha fazla yaktırır . Hız Yuksek se ne zaman beyaz oluyorsa o zaman tusla müdahale edip yesıle kadar dusurebılmek daha kolay

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bende petrol ofisinden fullemiştim. O zaman gaz fiyatı 2,69 tl civarıydı. LPG 28 lt aldı. 65 lira ödedim. 320 küsür km yol kat ettim Ankara içinde.. Depoyu sonuna kadar bitirsem Ankara içinde belki 350 yi felan yakalarım diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba
bende son verilerim paylaşayım, eco excutive econ moddakullanıldı, sabah eve akşam işe gidiş geliş yaklaşık 40 km corona nedeniyle yollar biraz tenha yolun ilk 3 km sinde yaklaşık 7 trafik lambası sonrasında ışık yok sürekli yol kalan 2 km si sanayi içi kullanım, arac 8.000 kmde bu zamanana kadaar totol lpg ve benzin alındı.
80,62tl lpg aldık ( 2,75tl/lt ) yapılan yol 338km 80,62 / 338 = 0,238tl km tüketim. alınan lpg miktarı 29,3 lt ye karşılık gelmekte, yakıtaladığımda lpg ikzaı yanmaya başlamıştı, kalan manzil 45 km göstermekte , şu an araç yaklaşık olarak bu sürüş karakteri ile 395 km menzil vermekte. 3 depo önce benzinide fulledim trip B yi sıfırlamdım yarım depoya düşünce benzinde alıp km de ne kadar yaktığını tespit edeceğim.

Hız sabitleyici konusunda bende aynı fikirdeyim. Aracı belirlenen hızda tutabilmek için gaz pedalına sürekli müdahalede bulunuyor. Bu da biraz fazla yakmasına sebep oluyor. Fakat uzun yolda yakıt tasarrufu için sürekli kullanılmasa da, sağ ayağı dinlendirmek için güzel bir özellik ??
peki hız limitleyici de yakıtı etkiliyor mu? hız sabitleyiciye nazaran daha fazla tercih ettiğim bir özellik ayak yerde pek güvende hissetmiyorum :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhabalar 2017 executive eco aracımın LPG menzil göstergesi yok sadece diş şeklinde gösterge var. Benzinde ki gibi Kaç km kaldığını nasıl yapılır. Yetkili servis olmaz dedi, Yok mudur bir yazılım vs ile bu sorunu çözecek ANKARADA bir yer ?
şimdiden çok teşekkür ederim.

Geri