yeni lastik degisimi ve 50 bin bakimi

arkadaslar 50 bin olan aracimin bridgestone lastiklerini good year efficient grip performance ile degistirdim. ilk intibam kasislerde daha az tepki ve azalan yol sesi oldu. lastigin yeni olmasindan mi yoksa gercekten good year in kalitesi nden mi gorecegiz. bu lastigi almamda forumun etkisi %100 oldu:)

ikinci olarak, 50 bin bakimina gidicem. servis yakit filtresi(deponun icindeki) nin degismesi gerektigini soyledi. ben de benzini zaten shell disinda almiyorum deyip degistirmemelerini istedim. sizde dogru bir karar mi? gercekten degisime ihtiyac var mi? ayrica kitapcikta 60 binde degistirilmesi gereken sanziman yagini da degistirin dediler. aracim 60 binde degil ama sanziman yagini degistirmeyi dusunuyorum ve onerilerinizi bekliyorum.
tesekkurler. (aracim 2012 benzin+lpg manuel)

Aracınız
Good year sert lastik derler genelde , sesi azdır ama serttir. Hayırlı olsun demekten başka bişi diyemeyiz sonuçta :)

Şanzıman yağında ki tavsiyem şudur:

aracı hergun duzenli olarak kullanıyorsanız 60 bini bekleyin

aracı arada kullanıyorsanız haftanın 2 gunu 50 binde değiştirin...

toz tutma dedikleri bi olay var ona maruz kalmamak adına bunu diyorum...

yakıt filtresi motor için "çok" önemli kriterlerden biridir.(temiz yakıt adına değişim yapın derim en azından ) DEĞİŞTİRİN derim , mercedeslerde 20 binde bir değişiyor mesela...

Trust

0
Aracınız
Bende 60 bin bakımda şirket de kullandığım fd6 için yakıt filtresi değişecek dediler bi sıkıntı olmasın diye değiştirdim çıkan filtre ilk günkü kadar temiz idi.
Zaten 20 bin km lpg takılmış idi o yüzden pek gerek yok bence.
Fb7 ise kesinlikle değişmem bu tecrübe den sonra zaten araba ilk çıktığından beri lpg li.
Filtre 180 TL 380 TL işçilik alıyorlar saçmalık.

Good year sert lastik derler genelde , sesi azdır ama serttir. Hayırlı olsun demekten başka bişi diyemeyiz sonuçta :)

Şanzıman yağında ki tavsiyem şudur:

aracı hergun duzenli olarak kullanıyorsanız 60 bini bekleyin

aracı arada kullanıyorsanız haftanın 2 gunu 50 binde değiştirin...

toz tutma dedikleri bi olay var ona maruz kalmamak adına bunu diyorum...

yakıt filtresi motor için "çok" önemli kriterlerden biridir.(temiz yakıt adına değişim yapın derim en azından ) DEĞİŞTİRİN derim , mercedeslerde 20 binde bir değişiyor mesela...

araci hemen her gun kullaniyoruz, o yuzden 60 bini beklemek mantikli.

Bende 60 bin bakımda şirket de kullandığım fd6 için yakıt filtresi değişecek dediler bi sıkıntı olmasın diye değiştirdim çıkan filtre ilk günkü kadar temiz idi.
Zaten 20 bin km lpg takılmış idi o yüzden pek gerek yok bence.
Fb7 ise kesinlikle değişmem bu tecrübe den sonra zaten araba ilk çıktığından beri lpg li.
Filtre 180 TL 380 TL işçilik alıyorlar saçmalık.

ben de 8 binden beri lpg li kullaniyorum, benzini neredeyse shell disinda bir yerden almadim.
yakit filtresi icin 300 tl gibi bir rakam telaffuz etmislerdi, belki iscilik harictir.
olmazsa netten alip taktirabilirim, tabii filtreyi bulabilirsek:)

Trust

0
Aracınız
ben de 8 binden beri lpg li kullaniyorum, benzini neredeyse shell disinda bir yerden almadim.
yakit filtresi icin 300 tl gibi bir rakam telaffuz etmislerdi, belki iscilik harictir.
olmazsa netten alip taktirabilirim, tabii filtreyi bulabilirsek:)
İşçiliği zor arka bagaj ve koltuklar çıkıyor filitreye ulaşmak oldukça zor bence gerek yok. Tecrübesiz kişiler tarafından yapılan en ufak bir hata da yolda kalma ihtimali var.

Trust

0
Aracınız
Fiyata bakılır ise mantıksız.

Geri