Yeni lpg dolumda düşen anlik tüketim

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
aracım imid ekranda 10lt altına düşmüyor ama hesapladığımda lpg imid ekranda yazandan az yakıyor birinci sorun bu başka bu sorunla karşılaşan var mı
ikinci sorum ise eski aracım clio dizel 2005 di ve çok çok az yakıyordu o aracım bunda fazla yaktığını düşünüyorum moralim bozuluyor.67tl ye lpg 2.59 gibiydi 267 km yapıyor şehir içi,bir diğeride 246km 62 tl ye şehir içi yapıyor.Ama çok çok sakin sürüyorum gazı okşuyarak sürüyorum eski aracımda dip gaz yapardım anca o zaman bu kadar yakardı neden acaba yardımcı olursanız minnettar kalırım.
[MENTION=4693]Mousto[/MENTION] merhaba,

Fb7 2012 kullanıyorum ve hesaplarımda lpg de ortalama yakıt ile (hesaplanan benzindir yol bilgisarında ) yol bilgisayarı ile +/- 01,-0,4 lt arası fark ediyor. Düşük olduğu da yüksek olduğu da aynı olduğu da çıkıyor. Bu kullandığın trafikten , hava sıcaklığından , rüzgar vs vs bir çok çevresel ve kullanımınla alakalı etmenler.

gelelim clio'ya max torku 160 newton a 2200 devirde gelirken bizde 152 newton a 4300 devirde ulaşıyorsun. Clio toplam ağırlığı 945 kg iken fb7 de lpg dahil 1400 kg. Tork eğrisi avantajı (dizel olması) , ağırlık avantajı varken clio çok bile yakıyormuş. Hele yeni zamları da hiç hesaba katmıyorum.

Aracı eğer yeni aldıysanız 2 ay sonra değerlerinizin daha çok azaldığını buradan tekrar konuşuruz. Ben ilk aldığımda çok pişman olmuştum. 30 krş lpgde /35 kuruş benzin de yakıyordum 2015 martta. Aradan 1,5 ay geçti 18 kuruş yakmaya başladım. Benim önceki aracımda dizeldi. O torkun verdiği aksiyonları aynı alışkanlıklarla aramaya başladım. Sonra gaz pedalı alışkanlığım değişti bu araçla ve şimdi istediğimde sakin istediğimde soch un avantajlarını kullanıyorum. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Mousto

0
Aracınız
Arkadaşlar benim imid ekranla tüketimim çok farklı oluyor.İmid te 11.5 lt gösteriyor benim hesaplarıma göre 10lt çıkıyor lpg tüketimim bu sorunu yaşayan başka arkadaş var mı acaba?imidde 11.5 lt gösteriyor ben 28 lt lpg aldım 283km gitti araç beni hesabıma göre 10 lt civarı yakmış ama imid ekranda bakarsam 11.5 lt yazıyor ve moral bozuyor artık imid ekrana bakmıyorum km hesabına göre gidiyorum da aynı sorunu yaşayan var mı acaba merak ettim.

28 lt gaz ile 2OO Km anca gidiyorum.oda 4O kr a denk geliyor cok yakiyor fd6 im.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri