Yeni Mazda 3 HB Skyactiv-G 1500 cc / 120 Hp AT (6 İleri Oto.)

Arkadaslar sizce bu veriler dogru mudur eğer öyle ise Civic'ten 2,5 lt civarı daha az yakacak bu araç :kiki:

Düşük yakıt tüketimine sahip nefes kesici bir spor hatchback

Şimdi göz alıcı 'KODO - Hareketin Ruhu' tasarım dili ile tasarlanan yeni Mazda3 hatchback, ilk görüşte beklentileri arttırmak için yapıldı. Her yönden yeniden tasarlanıp evrim geçiren bu otomobil, hatchback sınıfı için büyük bir ileri adımı işaret ediyor. Şimdi gelişmiş SKYACTIV Teknolojisi'ni eksiksiz bir yelpazede sunan Mazda spor hatchback, nefes kesici sürüş deneyimi ve kontrolünün tavizsiz bir kombinasyonunu sağlayarak geleneğe meydan okuyor ve tüm bunlara rağmen liderlere yaraşan yakıt tüketimi ve CO2 emisyon rakamlarına erişiyor.

Yeni Mazda3 hatchback, aynı zamanda size MZD Connect - mobil internet bağlantısı sunan ilk Mazda'dır; bu sayede size bir dizi çevrimiçi müziğe ve sosyal medyaya erişme imkanı verir.

119 gr / km
CO2 emisyonu

6.8 lt / 100km
Şehiriçi Yakıt Tüketimi

Fiyat : 64.000 TL

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Yeni Mazda 3 HB Skyactiv-G 1500 cc / 120 Hp AT (6 İleri Oto.)

Yakıt değeri iyiymiş, Atilla bu fiyat baz modelinin mi?

[quote author=NoFeaR link=topic=319.msg3422#msg3422 date=1397575256]
Yakıt değeri iyiymiş, Atilla bu fiyat baz modelinin mi?
[/quote]

Hayır baz modeli 60.600 TL, bu ikinci modelin fiyatı yani bizde Premium a denk gelen araci en üst donanımı ise 72.000 TL

Dün sedan mazda3 test sürüşü yaptım. Araba gayet başarılı olmuş. Motoru canlı hissi veriyor ama fb7 civicden öle aman aman bi farkı yok. Şansıman nedir bilemiyorum ama vites sanki yok gibi, sanki 1 tane vitesle gidiyordun gibi geçişler hiç anlaşılmıyor. Ses yalıtımı civicden daha iyi. Teknolojik bazı yenilikler iyi. çift bölge klima, mesafe algılayıcı, kendi kendine park, şerit takip gibi. Benim kullandığın en full olanın bir altı imiş. Unutmadan ses sistemi, multimedia ve kolçağın önünden kontrol falan da çok iyi. Hoşuma gitmeyen tek şey siyah iç renk :) açık renge çok alışmışım. Sonuç olarak benzer teknolojiler ve güvenlik sunan 80-90binlere satılan arabalar varken en full 72bin değeri bence fena değil. Bana 72bin sadece para olarak çok :) Sonuç olarak güzel bir araba yapmış mazda. Hani klasik vardır ya sessizlik vs diosan alman, sorunsuzluk vs diosan japon. Mazda bu tezi çöpe atmış. Aynı performansı Hondadan da bekliyoruz :)

[quote author=mehmetzengin link=topic=319.msg3441#msg3441 date=1397622478]
Dün sedan mazda3 test sürüşü yaptım. Araba gayet başarılı olmuş. Motoru canlı hissi veriyor ama fb7 civicden öle aman aman bi farkı yok. Şansıman nedir bilemiyorum ama vites sanki yok gibi, sanki 1 tane vitesle gidiyordun gibi geçişler hiç anlaşılmıyor. Ses yalıtımı civicden daha iyi. Teknolojik bazı yenilikler iyi. çift bölge klima, mesafe algılayıcı, kendi kendine park, şerit takip gibi. Benim kullandığın en full olanın bir altı imiş. Unutmadan ses sistemi, multimedia ve kolçağın önünden kontrol falan da çok iyi. Hoşuma gitmeyen tek şey siyah iç renk :) açık renge çok alışmışım. Sonuç olarak benzer teknolojiler ve güvenlik sunan 80-90binlere satılan arabalar varken en full 72bin değeri bence fena değil. Bana 72bin sadece para olarak çok :) Sonuç olarak güzel bir araba yapmış mazda. Hani klasik vardır ya sessizlik vs diosan alman, sorunsuzluk vs diosan japon. Mazda bu tezi çöpe atmış. Aynı performansı Hondadan da bekliyoruz :)
[/quote]

Hocam sizin test ettiğiniz arac otomatikti saniyorum sordunuz mu CVT mi kullanmislar şanjımanda ?

Trust

0
Aracınız
Yeni Mazda 3 HB Skyactiv-G 1500 cc / 120 Hp AT (6 İleri Oto.)

artık inanın kötu araba yok denecek kadar az.hele birde o fiatlara cıkınca beklenti ona göre oluyor malesef..
İkinci eli çok düşük bu aralar bakıyorum trafiye mazda namına hıçbirşey göremiyorum.
O para yı çıkarıp mazdaya verene kadar 20 bin da koyup c180 hemde amg 2012 modeli çok rahat alınıyo..
Hoş gerçi c180 mazdadan donanım olarak farkı yok pek ama en azından hem adı hem ikinci eli çok kuvvetli..
90 yıllarda lantis 3.23 iyi bir türkiye pazarı oluşturan mazda çoktan kaybetti tr pazarını bence..

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

[quote author=avansis link=topic=319.msg3445#msg3445 date=1397633905]
artık inanın kötu araba yok denecek kadar az.hele birde o fiatlara cıkınca beklenti ona göre oluyor malesef..
İkinci eli çok düşük bu aralar bakıyorum trafiye mazda namına hıçbirşey göremiyorum.
O para yı çıkarıp mazdaya verene kadar 20 bin da koyup c180 hemde amg 2012 modeli çok rahat alınıyo..
Hoş gerçi c180 mazdadan donanım olarak farkı yok pek ama en azından hem adı hem ikinci eli çok kuvvetli..
90 yıllarda lantis 3.23 iyi bir türkiye pazarı oluşturan mazda çoktan kaybetti tr pazarını bence..

** Sanırım haklısın bu konuda ama ben en cok 1.5 cc olusu, işte 6 ileri otomatik olusu vede tabiki 2,5 lt daha az benzin harcaması hosuma gitti aslında görünüş olarakta güzel. Arac içi ekran bence olmamis Bmw lerdeki gibi sevmiyorum o sekilde tabiki fiyat olarak cok yüksek 2.elde sıkıntılı olmasida kötü bence.

[quote author=Attila Khan link=topic=319.msg3443#msg3443 date=1397633446]
Hocam sizin test ettiğiniz arac otomatikti saniyorum sordunuz mu CVT mi kullanmislar şanjımanda ?
[/quote] Şanzımanı sormadım. Zaten satış müdürü tanıdıkdı o çağırdı gelin gözünüz araba görsün dedi :) öle gittik yarı muhabbet vs :) Ama sanki cvt gibi vites geçişi yokmuş gibi geliyor insana. Çok böle pür dikkat kesilirsen anlaşılıyor elbet. Bir de motorun sıkıştırma orana çok iyi. 14:1 mi neymiş. Benzinli bir motor için baya iyi bi rakam sanırım? Ama motor ömrü açısından ne olur tabi bunu bilecek yetide değilim.

[quote author=mehmetzengin link=topic=319.msg3441#msg3441 date=1397622478]
[/quote]

Hocam DH Mazda forumundan yanıt gelmis soruma yanıt veren üye MTUTUN hatta linkte vermis benim anladığıma göre bu araç Honda Civic gibi tam otomatik ama daha gelistirilmis hali yani CVT de değilmis ondan daha iyiymiş.

Mazda Skyactiv Drive otomatik şanzıman ile ilgili video. Tork konvertõrlülerin konforu, dayanıklılığı ile çift kavramalıların sürati ve verimliliğini birleştirdikleri sõyleniyor.

Http://www.dailymotion....matic-transmission_auto

Geri