Civic FB7 Yeni Muhteşem Civic Otomatik Bagaj Açma Projesi

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkdaslar haftalarca nasil en ucuza yaparim diye dusundum.
Boyu newtonu baya arastirdim.
Ben degisik bi sistemle cozdum tamda istedigim gibi cok kibar aciliyor.
Tavsiyen 54 cm 120 ile 150 newton arasi piston en ideali.
Ben 100 newton 27 cm pistonlari ekleyip taktim kisa kaldigi icin.60 tl ye hallettim.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkdaslar haftalarca nasil en ucuza yaparim diye dusundum.
Boyu newtonu baya arastirdim.
Ben degisik bi sistemle cozdum tamda istedigim gibi cok kibar aciliyor.
Tavsiyen 54 cm 120 ile 150 newton arasi piston en ideali.
Ben 100 newton 27 cm pistonlari ekleyip taktim kisa kaldigi icin.60 tl ye hallettim.
Videonun devamı var mı ? tam açıldıktan sonraki birkaç sn yi merak ediyorum.

En son ŞNT den piston aldım, ürün FD6 için dense de tam olmadı. Bagaj kapağını kapatmak için biraz fazla güç harcıyorum, acaba spoiler olanlarlar için kullanılan pistondan mı gönderdiler yanlışlıkla, yarın soracağım. Ve piston biraz kısa , aldıktan sonra izlediğim montaj videosuna fark ettim. Durumu sorduğumda onlarda bagajın tam açılmadığını kabul ettiler. Aslında montaj için gönderdikleri ek parçasından 1 çift daha gönderseler bunun ile piston boyu uzatılabilirdi. Göndermelerini rica edeceğim bakalım.

Eski düzen yaylı sistem ile devam şimdilik.

uzatma.jpg IMG_20201224_195934.jpg IMG_20201224_195945.jpgScreenshot_2020-12-24-15-56-36.png

Aracınız
Civic FB7 2015
Videonun devamı var mı ? tam açıldıktan sonraki birkaç sn yi merak ediyorum.

En son ŞNT den piston aldım, ürün FD6 için dense de tam olmadı. Bagaj kapağını kapatmak için biraz fazla güç harcıyorum, acaba spoiler olanlarlar için kullanılan pistondan mı gönderdiler yanlışlıkla, yarın soracağım. Ve piston biraz kısa , aldıktan sonra izlediğim montaj videosuna fark ettim. Durumu sorduğumda onlarda bagajın tam açılmadığını kabul ettiler. Aslında montaj için gönderdikleri ek parçasından 1 çift daha gönderseler bunun ile piston boyu uzatılabilirdi. Göndermelerini rica edeceğim bakalım.

Eski düzen yaylı sistem ile devam şimdilik.

Ekli dosyayı görüntüle 263436 Ekli dosyayı görüntüle 263437 Ekli dosyayı görüntüle 263438Ekli dosyayı görüntüle 263439
Senin kullandığın pistonun boyu Tahminimce kısa kalmış 54 santim ya da 55 standardına ya bilmiyorum tam idali Benim taktığım pistonlar 27 şer santim birbirine ekledim bagaj tamamen sonuna kadar açıldığı halde pistonun daha açılma mesafesi kalıyor n11'de istediğin ölçülerde bulabilirsin 120 Newton bence tam ideal olan basınç fazlası hem kapanırken zorluyor Hande kapıyı sert bir şekilde açıyor ne senin kullandığın pistonda bagajı tutan kolları delmek zorunda kalıyorsun Ben sadece 2 adet nida ile tutturdum

Geri