Civic FB7 Yeni Muhteşem Civic Otomatik Bagaj Açma Projesi

gunesec

Özel Üye
Piston acaba monte edilen yeri kullana kullana deforme eder mi? Yaydan daha dirençli. Kapağı kapatırken aksi yönde kuvvet gösterecek çünkü. Monte edilen yer çok önemli, sağlam esnemeyecek bir yer olursa ne ala.

Aracınız
Civic FD6 2010
Piston acaba monte edilen yeri kullana kullana deforme eder mi? Yaydan daha dirençli. Kapağı kapatırken aksi yönde kuvvet gösterecek çünkü. Monte edilen yer çok önemli, sağlam esnemeyecek bir yer olursa ne ala.

Yaptığım bir kaç denememdeki düşüncem, her iki kola takmak şartı ile 100+100 N üstü pistonlar bağlı olduğu sacı esnetecektir. Uygun boyda ve basınçta piston bulamamam nedeni ile pes etmiştim.
Aslında montaj yeri bulunsa şok emici + yay ile denemek de işe yarayabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben bu işi Piston ile çok yakında çözüp hepimizi kurtaracağım bbu sıkıntıdan.Yay afalan para vermeyin boşuna ömrü kısa ve zamanla mukavemetini kaybediyor.Sert olursa bagajı sona vurduruyor vs.
Biraz beklemede kalın 10-15 gün max.
Hocam 10-15 gün geçmiş var mı bir gelişme? Daha önce yay aldım ama fayda göremeyince iade etmiştim. Pistonu da dolap pistonlarından aldım onlarda kısa geldi. İstanbulda bir yer sanırım montajına başlamış geçenlerde videosuna denk geldim youtubeda. O tarafa geçersem taktırmayı düşünüyorum.

Hocam 10-15 gün geçmiş var mı bir gelişme? Daha önce yay aldım ama fayda göremeyince iade etmiştim. Pistonu da dolap pistonlarından aldım onlarda kısa geldi. İstanbulda bir yer sanırım montajına başlamış geçenlerde videosuna denk geldim youtubeda. O tarafa geçersem taktırmayı düşünüyorum.
Hocam ufak bi kaza atlattık araç şu an bende değil bu yüzden ,tahminim haftasonu biter işi.Sonrasında ilk işim bu işi halletmek olucak.

Hocam ŞNT GARAJ a gelmiş ürün
https://www.sntgarage.com/honda-civic-fb7-bagaj-amortisoru linki burada.
Aslına bakarsanız ben FD6 aracım için satın aldığım kişiden alacaktım.Hiçbir sorun yaşamamıştım.Bursada yapılıyordu.FB7 için de ürettiklerini söylediler.
Ama test etmeden size tavsiye etmek istemedim.Dilerseniz ŞNT den alabilirsiniz.
Deneyimleyen olursa bilgilendirirse seviniriz.
Aracım bitsin bende duruma göre ŞNT den yada eski aldığım yerden alacağım.

Hocam ŞNT GARAJ a gelmiş ürün
https://www.sntgarage.com/honda-civic-fb7-bagaj-amortisoru linki burada.
Aslına bakarsanız ben FD6 aracım için satın aldığım kişiden alacaktım.Hiçbir sorun yaşamamıştım.Bursada yapılıyordu.FB7 için de ürettiklerini söylediler.
Ama test etmeden size tavsiye etmek istemedim.Dilerseniz ŞNT den alabilirsiniz.
Deneyimleyen olursa bilgilendirirse seviniriz.
Aracım bitsin bende duruma göre ŞNT den yada eski aldığım yerden alacağım.
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bende bagaj üstü ışıklı spoiler var. Ne denediysem bir türlü açılmadı sanırım çift taraflı 250newton falan gerekiyor, onu da buldum. Uzun geldi. Kapanmadığı için tam deneyemedim. Sonucunu paylaşırsan sevinirim.

Honda civic Fb7 aracından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
ŞNT Garaj'dan aldım bu ürünü ama aşağıdaki resimde görünen t şeklindeki metal parça çıkmadı içinden. Bunu ayrı mı alacağız? Ya da nereden alabilirim bu parçayı?

Ekran görüntüsü 2020-10-09 211555.jpg

Amortisörleri 80 newton fazla kullanmayın kapatırken bagaj kapağını birhayli zorlar kendi aracıma ve bir kaç arkadaşa vidalama usulü uygukadım haliyle bagaj kolları deliniyor 1 yıldır kullanıyorum hiç bir sorun yok gayet işlevsel oldu çok memnunum

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri