Yeni Peugeot 308 Fiyatları Açıklandı

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Hem araç hakkında hem de fiyat olarak düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

1663921336597.png

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Fiyatı görünce insan bir şey de düşünemiyor hocam ?

Benim için sıfır bir aracın alınabilir olması için artık elektrikli motora sahip olması gerekiyor. Belli periyotlarda sadece triger kayışı değişip, sitemin otoparkında şarj edebileceğim bir araca anca para veririm. İstedikleri rakamlar komik.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Fiyatı görünce insan bir şey de düşünemiyor hocam ?

Benim için sıfır bir aracın alınabilir olması için artık elektrikli motor sahip olması gerekiyor. Belli periyotlarda sadece triger kayışı değişip, sitemin otoparkında şarj edebileceğim bir araca anca para veririm. İstedikleri rakamlar komik.

Fiyattan bağımsız konuşamıyoruz tabi ki ama ülke gerçekleri her alışverişimizde olduğu gibi bir arabanın fiyatında da tokat gibi yüzümüze çarpıyor. 22 bin euro civarı bir başlangıç fiyatı var aslında bu aracın. Bu miktar da gelişmiş bir avrupa ülkesinde 8-10 yıl tecrübeli bir mühendisin bir kaç aylık maaşı. Neyse buralara hiç girmeyelim :)

Ben aracı görsel olarak epey beğendim. İç tasarımı da oldukça hoşuma gitti. Fiyattan bağımsız konuşunca ilk bakışta hoşuma gitti. Fiyat konusunu ise biraz yüksek buldum günümüz koşullarını da düşününce. Çünkü aynı fiyat bandında diğer C segmenti araçlar 150, 160, 182 beygir gibi yüksek performanslı motorlar sunuyorlar. Yeni 308'in 1.2 litre 130 beygirlik en ucuz motorla gelip full paketin hala 900 bin TL'nin üzerinde olması bana biraz yüksek geldi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@VaiN Ben DS ve Peugeot'un tasarımlarını beğeniyorum güzel araç yapıyorlar. Donanımları da gayet iyi. Ancak geçmişten kalan biraz kötü namları var ve bunları yıkmaları gerekiyor iç piyasada. Bunun dışında dediğiniz gibi tatmin edici bir motor gücüne de sahip değil.

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Fiyatlar tabiki yüksek fakat şuanki piyasada biraz normal bence 308 in fiyatı ve peugeot son yıllarda tasarım ve donanım olarak güzel işler yapıyor son yıllarda çıkardıkları araçların dış görüntülerinin hepsinin albenisi var ve donanımsal olarak, iç dizayn olarakta başarılı ama motor seçeneği 1.2 olması kötü bence en azından 3 seçenek sunmaları lazımdı. Kısacası görüntü, donamım ve iç dizayn olarak tatmin edici fakat fiyat ve motor olarak tamamen kişiye kalmış bir durum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Şimdilik bu araçla ilgili bildiğim tek şey ses yalıtımında sınıfının ötesinde olduğu. Peugeot, 2016 dan beri coşmuş durumda.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bugün gittim test sürüşü yaptım. Dış tasarım, iç tasarım, malzeme kalitesi, i-cockpit ve multimedya ekranı şahane.

Motor performansı yetersiz, epey yol sesi de alıyor. Ayrıca iç hacim de yetersiz geldi bana.

İlk izlenimlerim bunlar.

Aracınız
Civic ES7 2002
Bugün gittim test sürüşü yaptım. Dış tasarım, iç tasarım, malzeme kalitesi, i-cockpit ve multimedya ekranı şahane.

Motor performansı yetersiz, epey yol sesi de alıyor. Ayrıca iç hacim de yetersiz geldi bana.

İlk izlenimlerim bunlar.
Yol sesi aldığını söyleyen ilk kişi olabilirsiniz. Tam olarak nasıl bir yok sesi duydunuz mesela..Otobüs gibi olması beklenemez malum...:unsure:

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Yol sesi aldığını söyleyen ilk kişi olabilirsiniz. Tam olarak nasıl bir yok sesi duydunuz mesela..Otobüs gibi olması beklenemez malum...:unsure:

Bizim Hondalarda şikayetçi olduğumuz yol sesinin aynısı mevcut işte hocam. Zeminden gelen sesten bahsediyorum. Hem de şehir içi ve düşük hızlarda kullanmıştım. Lastik markası neydi dikkat etmedim. Fakat yol düzgün bir asfalttı. Otoban ve yüksek hız fırsatı olmadığı için rüzgar sesini test edemiyoruz tabi ki.

Geri