Civic FB7 Yeni yıla Kaza yaparak girmek ?

Geçmiş olsun kardeşim.
Mal bu düzelir, yenisi alınır vs. Canın sağ ya... çok şükür.

1.si bu notu okuyan tüm Honda kullanıcısı arkadaşlarım... 4 mevsim lastik hangi firma hangi ebat olduğu önemli değil, özellikle Honda araçlarında kullanılmaması gerekir BENCE.

2. si İsmail kardeşim yetkili serviste aracına çıkacak masraf tutarı 55 60 bin TL arası ve araç ağır hasarlı olarak senden gidecek.
Hiç tavsiye etmem. Ancak dışarıda toplatirsan airbag tamiri çıkma travers salıncak vs vs 20 bin e yürür gibi duruyor.
Kasko firması 140 bin gibi rakam önerecek, rakam değil arac istiyorum diye bastır, İlgili sitelerden sana aracına eş değer satılık ilan nosu verecekler, olabilecekleri listele, ve mümkünse kasko yetkilisinin yanında ara ve pazarlık yap.

Sonuçta onların önerdiği araçlardan birini onların yanında yaptığın Pazarlıklar sonucu onların onayladığı rakamdan satın alacaksın. (Ya da aliyor gibi yapıp rakamı onaylatacaksın)

Biz böyle yaptık.

Aracınız
Civic FC5 2019
Üstad hepimiz için bir yol göstermesi açısından özellikle ikinci maddeyi biraz daha açabilir misiniz?
Yüksek tutarlı bir hasar karşısında aracımıza pert ibaresi konulacak ise nasıl bir yol izlememiz lazım?
Geçmiş olsun kardeşim.
Mal bu düzelir, yenisi alınır vs. Canın sağ ya... çok şükür.

1.si bu notu okuyan tüm Honda kullanıcısı arkadaşlarım... 4 mevsim lastik hangi firma hangi ebat olduğu önemli değil, özellikle Honda araçlarında kullanılmaması gerekir BENCE.

2. si İsmail kardeşim yetkili serviste aracına çıkacak masraf tutarı 55 60 bin TL arası ve araç ağır hasarlı olarak senden gidecek.
Hiç tavsiye etmem. Ancak dışarıda toplatirsan airbag tamiri çıkma travers salıncak vs vs 20 bin e yürür gibi duruyor.
Kasko firması 140 bin gibi rakam önerecek, rakam değil arac istiyorum diye bastır, İlgili sitelerden sana aracına eş değer satılık ilan nosu verecekler, olabilecekleri listele, ve mümkünse kasko yetkilisinin yanında ara ve pazarlık yap.

Sonuçta onların önerdiği araçlardan birini onların yanında yaptığın Pazarlıklar sonucu onların onayladığı rakamdan satın alacaksın. (Ya da aliyor gibi yapıp rakamı onaylatacaksın)

Biz böyle yaptık.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Geçmiş olsun dostum. Bu kışlık ve dört mevsim lastikler hava sıcaklığı +7 derecenin üzerindeyse ve hafifte yağmur varsa kızağa dönüşüyor. Benzer bir olayda 7-8 sene önce Dördüncü Leventten Baltalimanına inerken (hafif rampa ve yumuşak virajlı bir iniştir) benim de başıma gelmişti. Gerçi yol boştu, kaza yapmadım ama araba arkadan kızak gibi kaydı. +7 derecenin üzerinde ve yağış varsa kış lastiği ve dört mevsim dedikleri lastikleri kullanmak sıkıntılı. Bu lastiklerle böyle hava şartlarında aracı agresif kullanmamak ve çok dikkatli olmak gerekiyor. Tekrar çok geçmiş olsun. (Bir arkadaş bahsetmiş; kaskodan para almak yerine muadil araç talep konusunda ısrarcı olun kaskoya, daha avantajlı olur.)

Aracınız
Civic FD6 2012
BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN RABBİM BETERLERİNDEN KORUSUN RABBİM BİRDAHA GÖSTERMESİN İNŞALLAH .....

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
İsmail hocam büyük geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin. Araç bu yapılır elbet. Ucuz atlatmissiniz. Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

Aracınız
Ismail hocam hava yastiklariyla ilgili ufak bir arastirma yaptim aslinda konu acacaktim bununla ilgili fakat genellikle tek kullanimlarda yolcu hava yastigini iptal etme gibi bir sonuca vardim. Yani sizin yolcu hava yastigi kontak anahtariyla iptal etseydiniz perde hava yastigi belkide patlamayackti ve gereksiz yere masrafta olmayacakti. Bundan sonra ben kapatmayi dusunuyorum bu ozelligi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri