Civic FC5 Yepyeni araçta gıcırtı sesi

Aracınız
Honda CRV
Merhabalar. Aracım 2019 model Elegance paket. Henüz 8 ay önce aldım. Aracımda son günlerde şoför koltuğundan ve tam anlayamadığım başka bir yerden gıcırtı sesi geliyor. Şu an için çok yüksek bir ses değil ama zamanla artacağını önceki aracımdan biliyorum. Henüz 8 aylık, 4500 km’de bir araçtan gelen bu gıcırtılar beni sinir ediyor? Çözümü hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bir soru daha: Garanti devam ediyor haliyle. Çözümü her neyse servis bunu ücretsiz hallediyor değil mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar. Aracım 2019 model Elegance paket. Henüz 8 ay önce aldım. Aracımda son günlerde şoför koltuğundan ve tam anlayamadığım başka bir yerden gıcırtı sesi geliyor. Şu an için çok yüksek bir ses değil ama zamanla artacağını önceki aracımdan biliyorum. Henüz 8 aylık, 4500 km’de bir araçtan gelen bu gıcırtılar beni sinir ediyor? Çözümü hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Bir soru daha: Garanti devam ediyor haliyle. Çözümü her neyse servis bunu ücretsiz hallediyor değil mi?

Ses koltuk yayından ve alt mekanizmadan geliyor olabilir, servis sesi bulup garantiden ücretsiz çözebilir.

Gwn

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim 2018 model 15 bindeki aracımda da son birkaç haftadır birebir aynı sorun var. Özellikle virajlarda aracın salınım yaptığı durumlarda ses/gıcırtı geliyor. Düz yolda pek duyulmuyor. Gerçekten rahatsız edici bir ses. Benim araçta bana göre yolcu koltuğu tarafından geliyor gibi. Yolcu koltuğunda oturan eşime sorduğumda hayır senin tarafından geliyor diyor :) Sanırım hem sürücü hem de yolcu koltuğunun her ikisinde de sorun var.
İşin ilginci bazen yok denecek kadar azalıyor, bazen de kulak tırmalayacak kadar artıyor. Yoğunluktan servise götüremiyorum.
Siz götürdüğünüzde neticeyi buradan paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba aracimi gecen hafta honda cem e yillik bakimini yaptirdiktan sonra aracın sağ on diregindeki plastikten tıkır tıkir ses geliyordu direk arayip gittim trim sesleri garanti kapsamında

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
Benim 2018 model 15 bindeki aracımda da son birkaç haftadır birebir aynı sorun var. Özellikle virajlarda aracın salınım yaptığı durumlarda ses/gıcırtı geliyor. Düz yolda pek duyulmuyor. Gerçekten rahatsız edici bir ses. Benim araçta bana göre yolcu koltuğu tarafından geliyor gibi. Yolcu koltuğunda oturan eşime sorduğumda hayır senin tarafından geliyor diyor :) Sanırım hem sürücü hem de yolcu koltuğunun her ikisinde de sorun var.
İşin ilginci bazen yok denecek kadar azalıyor, bazen de kulak tırmalayacak kadar artıyor. Yoğunluktan servise götüremiyorum.
Siz götürdüğünüzde neticeyi buradan paylaşırsanız sevinirim.

Evet bazen hiç duyulmuyor. Geçici bir şeydi demek ki diye düşünürken az sonra rahatsız edici seviyede ses geliyor. Servise gideceğiz artık.

Gwn

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba aracimi gecen hafta honda cem e yillik bakimini yaptirdiktan sonra aracın sağ on diregindeki plastikten tıkır tıkir ses geliyordu direk arayip gittim trim sesleri garanti kapsamında

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sağ ön direk izolasyonunu daha önce ben de yaptırmıştım ve kesilmişti tıkırtı. Kronik trim seslerinden biri. Forumu incelerseniz birçok FC5 sahibi bu trim sesinden muzdarip ve çoğu da işlem yaptırmış oluyor o bölgeye. İşin garibi ayyuka çıkmış ve çözümü oldukça basit olan böyle bir sorun nasıl oluyor da fabrikaya aksetmiyor ve direkt fabrikada üretim esnasında gereken yapılmıyor anlamak zor. Ben bu sorun için gittiğimde servis görevlisi daha sözümü bitirmeden "Sağ ön direkteki kablolardandır, izolasyon yapalım geçer" dedi ve dediği gibi de oldu.

Aracınız
Honda CRV

Bahsettiğiniz trim sesi gıcırtı şeklinde değil de daha çok tıkırtı gibi galiba. Benim arabadaki ses gıcırtı...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı sorun bendede var virajda yada bozuk yolda koltuk esnedikce ses yapıyor emniyet kemeri tokasindan da şüpheleniyorum ama tam olarak bulamadım çözüm bulan paylasabilirse çok iyi olur

Geri